۱۰۰ هزار دلار برای قهرمان جام جهانی کشتی

Image caption اعضای تیم ملی کشتی آزاد هم اکنون در مسکو حضور دارند

رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد با جایزه ۱۰۰ هزار دلاری برای تیم قهرمان در روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفندماه در جمهوری داغستان روسیه برگزار می‌شود.

در این مسابقات تیم‌های ایران، روسیه، اوکراین، قرقیزستان، آذربایجان، ازبکستان و گرجستان، کوبا، بلغارستان و منتخب مجارستان و قزاقستان حضور دارند.

قرعه‌کشی این مسابقات، ۲۷ اسفندماه برگزار می‌شود و تیم‌ها در ۲ گروه ۵ تیمی با سرگروهی روسیه و آذربایجان قرار می‌گیرند که قهرمان و نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ شده بودند.

به گزارش خبرگزاری مهر در این بازی‌ها به تیم قهرمان ۱۰۰ هزار دلار جایزه می‌گیرد و به تیمهای دوم و سوم نیز به ترتیب ۴۰ و ۶۰ هزار دلار اختصاص می‌یابد. ۴۰ هزار دلار دیگر هم به هفت تیم باقی مانده تعلق می‌گیرد.

اعضای تیم ملی کشتی آزاد که هم اکنون در مسکو حضور دارند عصر پنجشنبه با یک پرواز چار‌تر راهی ماخاچ کالا محل برگزاری مسابقات می‌شوند.

تلاش ژاپنی‌ها برای برگزاری بازی فوتبال خیریه

فدراسیون فوتبال ژاپن بازی روز ۲۵ مارس دو تیم ژاپن و مونته نگرو در شیزوکا را لغو کرد و تلاش آن‌ها برای بازی با نیوزلند به عنوان یک دیدار خیریه بی‌سرانجام ماند.

ژاپنی‌ها سعی کردند تا بازی دوستانه با نیوزیلند در‌‌ همان تاریخ تعیین شده یعنی روز ۲۹ مارس دور از محل واقعه زلزله، در شهر اوزاکا انجام شود اما فدراسیون فوتبال نیوزیلند این پیشنهاد را نپذیرفت.

دیدار با نیوزیلند که به تازگی زلزله بزرگی را تجربه کرده قرار بود به عنوان رویدادی برای بالا بردن روحیه مردم ژاپن برگزار شود و درآمد به آسیب دیدگان دو زلزله ژاپن و نیوزلند اختصاص پیدا کند.

حالا فدراسیون فوتبال ژاپن می‌خواهد تیمی منتخب از بازیکنان لیگ فوتبال این کشور، جی لیگ را جایگزین تیم ملی نیوزیلند کند.

وین رونی: فقط اگر منچستر من را نخواهد می‌روم

وین رونی شایعات مبنی بر ترک منچستر یونایتد در این تابستان را رد کرده و گفت در شرایطی این باشگاه را ترک می‌کند که منچستر او را نخواهد.

رونی که در اوایل فصل در آستانه جدایی از منچس‌تر یونایتد بود قبل از سال نو میلادی با همین باشگاه قرارداد جدیدی امضا کرد.

مهاجم منچستر یونایتد بعد از مطرح شدن خبر جدایی‌اش در تابستان آینده گفت: "این‌جا از فوتبال لذت می‌برم و اگر قرار بود در تابستان بعد جایی بروم، قرارداد جدیدی امضا نمی‌کردم. من تا سی و چند سالگی در منچستر می‌مانم، این قطعی است".

لیگ ایران تا واپسین لحظات سال ۸۹

هفته بیست و هفتم لیگ بر‌تر فوتبال ایران از جمعه و با انجام ۵ بازی آغاز می‌شود.

آخرین هفته لیگ بر‌تر در سال ۸۹ در حالی از روز جمعه آغاز می‌شود که نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا با دو روز تاخیر نسبت به سایر تیم‌ها به میدان می‌روند.

آخرین بازی این هفته استقلال و صبا باتری است که هفت ساعت مانده به لحظه تحویل سال نو آغاز می‌شود.

برنامه دیدارهای هفته بیست و هفتم:

جمعه ۲۷/۱۲/۸۹: مس کرمان - پیکان قزوین پاس همدان - صنعت نفت آبادان شهرداری تبریز- سایپا نفت تهران - تراکتورسازی فولاد خوزستان - راه آهن

یکشنبه ۲۹/۱۲/۸۹: استیل آذین - سپاهان ملوان بندر انزلی - پرسپولیس ذوب آهن اصفهان - شاهین بوشهر استقلال تهران - صبای قم