بن همام برای ریاست فیفا با بلاتر رقابت می کند

بن همام
Image caption پیش از این هم بن همام گفته بود که تغییر در ریاست فیفا ضروری است

محمد بن همام، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا روز جمعه اعلام کرد که برای ریاست فدراسیون جهانی فوتبال با سپ بلاتر، رئیس کنونی فیفا، رقابت می کند.

انتخابات ریاست فیفا روز اول ژوئن ۲۰۱۱ (۱۱ خرداد ۱۳۹۰) در شهر زوریخ برگزار خواهد شد.

رئیس قطری کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت پس از بررسی دقیق برای شرکت در انتخابات ریاست فیفا تصمیم گرفته است و شانس خود را برای کسب این کرسی ۵۰ – ۵۰ دانست.

او تغییر در فدراسیون جهانی فوتبال را ضروری خواند و در تشریح برنامه‌هایش گفت: "من همیشه به توسعه و تنوع فوتبال فکر می کنم و امیدوارم فیفا را دور از هرگونه اتهام و منفی گرایی نگه دارم".

بن همام ۶۱ ساله گفت در صورت پیروزی در انتخابات، یک "کمیته شفاف سازی" تشکیل می دهد تا فعالیت های فیفا را زیر نظر بگیرد و موارد لازم را در اختیار همگان قرار دهد.

وی همچنین پیشنهاد کرد تعداد اعضای کمیته اجرایی فیفا به ۴۰ عضو افزایش یابد و کمک های سالیانه فیفا به فدراسیون های عضو نیز از ۲۵۰ هزار دلار به ۵۰۰ هزار دلار برسد.

سپ بلاتر، رئیس سوییسی کنونی فدراسیون جهانی فوتبال از سال ۱۹۹۸ این سمت را دارد و قصد دارد برای چهارمین دوره پیاپی در انتخابات ریاست فیفا شرکت کند.

تقابل چلسی و منچستر یونایتد در لیگ قهرمانان اروپا

دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا روز جمعه قرعه کشی شد و بر اساس آن، تیم های چلسی و منچستر یونایتد انگستان حساس ترین دیدار این مرحله را برگزار خواهند کرد.

این دو تیم در فینال سال ۲۰۰۸ لیگ قهرمانان اروپا با هم روبرو شده بودند که منچستر یونایتد در ضربات پنالتی به پیروزی رسید و برای سومین بار قهرمان لیگ قهرمانان شد.

در دیگر مسابقات دور یک چهارم، بارسلونا با شاختار دونتسک اوکراین دیدار می کند و رئال مادرید به مصاف تاتنهام انگلستان می رود. در صورت صعود بارسلونا و رئال مادريد از اين ‌مرحله، دو تیم اسپانیایی در نيمه نهایی ليگ قهرمانان رویاروی هم قرار خواهند گرفت.

اینتر میلان، مدافع عنوان قهرمانی نیز در مرحله یک چهارم با شالکه آلمان بازی خواهد کرد و در صورت برد، در نیمه نهایی با برنده چلسی – منچستر یونایتد روبرو می شود.

دیدارهای رفت مرحله یک چهارم روزهای ۵ و ۶ آوريل (۱۶ و ۱۷ فروردين‌) و بازی های برگشت ۱۲ و ۱۳ آوريل (۲۳ و ۲۴ فروردين‌) انجام می شود.

بازی های رفت دور نیمه نهایی هم ۲۶ و ۲۷ آوریل (۶ و ۷ اردیبهشت‌) و دیدارهای برگشت سوم و چهارم مه (۱۳ و ۱۴ اردیبهشت‌) برگزار خواهد شد.

بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا روز ۲۸ می (۷ خرداد) در ورزشگاه ویمبلی لندن برگزار می شود.

قرعه کشی دور یک چهارم لیگ اروپا

قرعه کشی دور یک چهارم پایانی لیگ اروپا نیز در شرایطی که مدعیانی چون منچستر سیتی و لیورپول از رقابت ها حذف شده اند، انجام شد.

در این مرحله، بنفیکای پرتغال با آیندهوون هلند بازی می کند و پورتو پرتغال با اسپارتاک مسکو دیدار خواهد داشت.

براگا، دیگر تیم پرتغالی با دیناموکیف اوکراین و ویارئال اسپانیا با توئنته از هلند مصاف خواهند کرد.

دیدارهای رفت ۷ آوریل (۱۸ فروردین) و بازی های برگشت ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین ماه) انجام می شود.