تداوم پیروزی‌های جوکوویچ با غلبه بر نادال

جوکوویچ و نادال حق نشر عکس Reuters
Image caption نوواک جوکوویچ با قهرمانی در تورنمنت مسترز ایندین ولز، رکورد پیروزهای پیاپی خود در سال جاری را به هیجده بازی رساند

نوواک جوکوویچ با پیروزی در بازی فینال تورنمنت سری مسترز ایندین ولز، موقعیت تنیسور شماره یک جهان، رافائل نادال را تهدید کرد.

جوکوویچ صرب که با شکست راجر فدرر در نیمه نهایی توانسته جای شماره دو رده بندی را برای خود تضمین کند در فینال ۴-۶، ۶-۳ و ۶-۲ نادال را مغلوب کرد.

او که در فینال استرالیا در ماه ژانویه سال ۲۰۱۱ هم قهرمان شده بود حالا بعد از هیجده بازی، امسال بی‌شکست باقیمانده است. جوکوویچ روز دوشنبه به رده دوم رسید و پشت سر نادال قرار گرفت. بعد از شش بازی مقابل نادال اسپانیایی این برای اولین بار بود که جوکوویچ توانست به پیروزی برسد.

آنچلوتی: باید در هر ۹ بازی برنده شویم

کارلو آنچلوتی مربی ایتالیایی چلسی گفت که تیمش برای تکرار قهرمانی خود باید در ۹ بازی باقیمانده فصل برنده شود.

چلسی روز یکشنبه در بازیهای لیگ بر‌تر انگلستان دو بر صفر منچستر سیتی را مغلوب کرد. دو گل چلسی را لوییز و رامیرس در دقایق ۷۹ و ۹۰ به ثمر رساندند تا چلسی بتواند به مقام سوم جدول برگردد.

از آنجاکه منچستر یونایتد با اختلاف ۹ امتیازی همچنان صدرنشین است، آنچلوتی گفت: «ما باید در همه بازیهای آینده برنده باشیم». «امیدوارم بعد از تعطیلاتی که برای بازیهای ملی داریم بازیکنان با انگیزه خوبی برگردند».

او درباره قرارداد با باشگاه چلسی هم گفت: «نیازی نیست حالا درباره قراردادم صحبت کنم. من اینجا کار می‌کنم و از حضور در اینجا خوشحالم.» «قرارداد من تا سال ۲۰۱۲ است و در پایان فصل ۲۰۱۲ تصمیم خواهیم گرفت.»

استیلی: احتیاج به شعار نیست، حاضرم بروم

حمید استیلی مربی تیم فوتبال شاهین بوشهر در واکنش به اعتراض تماشاگرانی که خواستار اخراج او بودند گفت: «مردم حق دارند که شعار بدهند، در دو - سه هفته گذشته به مدیریت باشگاه گفتم، چنانچه گزینه‌ای مناسب را مدنظر دارید، حاضرم بروم و کس دیگری بیاید. احتیاج به شعار نیست».

شاهین بوشهر در هفته ۲۷‌ام لیگ بر‌تر ایران در اصفهان برابر ذوب آهن دو بر یک بازنده شد و در رده چهاردهم جدول قرار گرفت. پس از آن بود که بعضی از تماشاگران بوشهری با دلخوری علیه استیلی شعار دادند.

حمید استیلی که یکی از نامزد‌های مربیگری تیم امید ایران هم هست گفت: «برنامه‌هایم را به فدراسیون فوتبال ارائه کردم، با توجه به مشغله کاریم با شاهین بوشهر به کفاشیان گفتم، چنانچه با مجید جلالی به توافق نرسیدید، حاضرم مسولیت تیم امید ایران را بپذیرم».

فهرست تیم ملی فوتبال ایتالیا اعلام شد

چزاره پراندلی لیست تیم ملی ایتالیا برای دیدار مقدماتی یورو ۲۰۱۲ مقابل اسلوونی و بازی دوستانه با اوکراین را اعلام کرد که در این میان اثری از ماریو بالوتلی و دانیله دروسی نبود. پراندلی که مخالفت شدید خود را به حرکات خشن نشان داده به تازگی شاهد ضربه آرنج دروسی در بازی مقابل شاختار دونتسک بود که سه جلسه محروم شد. بالوتلی نیز در بازی با دیناموکیف رفتار زشتی نشان داد.

لیست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی ایتالیا:

دروازه‌بان‌ها: بوفون، سیریگو، ویویانو مدافعان: آستوری، بالتزارتی، بونوچی، کیه‌لینی، کریشیتو، گاستالدلو، ماجو، رانوکیا، سانتون هافبک‌ها: آکوییلانی، مارکیزیو، مائوری، مونتولیوو، موتا، نوچرینو، پارولو مهاجمان: کاسانو، جیلاردینو، جووینکو، ماتری، پاتزینی، روسی.