تیراندازان بی‌تفنگ ایران در استرالیا

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption مسابقات جام‌جهانی استرالیا در شرایطی افتتاح شد که تیم ملی تیراندازی ایران بدون سلاح بود

تیم ملی تیراندازی ایران برای شرکت در مسابقات جام‌جهانی، بی‌تفنگ به استرالیا رسید.

تیراندازان ملی پوش ایران که روز ۲۶ اسفند از طریق امارات به مقصد استرالیا پرواز کردند با ممانعت پلیس دوبی روبرو شدند و نتوانستند سلاح‌های خود را به سیدنی ببرند.

فدراسیون تیراندازی اعلام کرد پیگیری‌ها و مکاتبات متعدد تا این لحظه به نتیجه نرسیده و مسئولان امنیتی فرودگاه دوبی اجازه ارسال سلاح‌های تیم ملی را نداده‌اند.

مسابقات جام‌جهانی استرالیا در شرایطی افتتاح شد که تیم ملی تیراندازی ایران بدون سلاح بود.

نام داور استقلال و پرسپولیس مخفی می‌ماند

سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال اگرچه اعلام کرد داور دیدار حساس استقلال و پرسپولیس انتخاب شده اما از اعلام اسم او خودداری کرد.

داربی تهران در هفته ۲۸‌ام لیگ بر‌تر فوتبال ایران روز دهم فروردین ماه برگزار می‌شود.

حسین عسگری سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد داوران بازی استقلال - پرسپولیس انتخاب شده‌‌اند، اما به دلیل اینکه زیر فشار زود هنگامی قرار نگیرند، اسامی آن‌ها این روز‌ها اعلام نمی‌شود.

عسگری با تاکید بر اینکه داور این بازی، ایرانی است، گفت: "نمی‌خواهیم همچون گذشته فشارهای روانی برای داورانمان ایجاد کنیم، سعی می‌کنیم نام آن‌ها را هرچه دیر‌تر معرفی کنیم تا آن‌ها با استرس کمتر و تمرکز بالا‌تر این مسابقه را قضاوت کنند".

هفتادمین دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود.

مسی و مورینبو پردرآمدترین‌های فوتبال جهان شدند

لیونل مسی، مهاجم بارسلونا و ژوزه مورینیو، مربی رئال مادرید در بالای فهرست پردرآمد‌ترین بازیکنان و مربیان فوتبال جهان قرار گرفتند.

طبق آمار مجله فرانس‌فوتبال، مسی که دردو سال گذشته برنده دو توپ طلا شده سالانه ۳۱ میلیون یورو درآمد دارد. این مبلغ از دستمزد او و قراردادهای تبلیغاتی‌اش حاصل می‌شود.

کریستیانو رونالدو با 3.5 میلیون یورو کمتر از مسی در رده دوم است و وین رونی با 20.7 میلیون یورو سوم است.

مورینیو با 13.5 میلیون یورو پردرآمد‌ترین مربی فوتبال جهان است و پپ گواردیولا با 10.5 میلیون یورو بعد از او قرار دارد.

کارلوس کی‌روش و یک مربی ترکیه ای برای تیم ملی ایران

عباس ترابیان سرپرست بخش روابط بین الملل فدراسیون فوتبال ایران کارلوس کی روش و یک مربی ترکیه‌ای را دو گزینه مربیگری تیم ملی نامید.

ترابیان با تاکید بر اینکه ممکن است مذاکرات با آن‌ها تا روز سیزدهم فروردین به نتیجه نرسد گفت: "دو گزینه برای هدایت تیم ملی مدنظر داریم که یکی از آن‌ها کارلوس کی روش و دیگری یک مربی ترکیه‌ای است".

"مذاکرات با مربیانی که گزینه هدایت تیم ملی هستند، زمان می‌برد و از آنجائیکه ما می‌خواهیم قراردادی سه و نیم ساله و بدون حرف و حدیث را به امضا برسانیم، کلیه مفاد قرارداد را بصورت جز به جز بررسی کرده و پس از هماهنگی با گزینه مورد نظر و مشاورانش اقدام به امضای قرارداد خواهیم کرد".

ترابیان گفت: "اگر اختلاف نظر جزیی که داریم تا پیش از سیزدهم فروردین برطرف شود قرارداد امضا می‌کنیم".