فرمول یک ملبورن: سباستین فتل در خط اول

سباستین فتل حق نشر عکس uuu
Image caption سباستین فتل، قهرمان دوره گذشته این مسابقات از تیم ردبول است

در زمان گیری مسابقه فرمول یک ملبورن، سباستین فتل، قهرمان دوره گذشته از تیم ردبول با قدرت سریع ترین زمان را کسب کرد و مسابقه را از خط اول آغاز می کند.

مارک وبر، هم تیمی استرالیایی وتل با هشت دهم ثانیه فاصله با او مسابقه را از خط سوم شروع خواهد کرد.

لوییس همیلتون و جنسن باتن، دو راننده تیم مک ‌لارن پس از ثبت رکوردی خوب در تمرین روز جمعه، در زمان گیری هم موفق بودند و به ترتیب از خط دوم و چهارم مسابقه را آغاز خواهند کرد.

تیم فراری در زمان گیری چندان موفق نبود و فرناندو آلونسو، راننده این تیم رتبه ای بهتر از پنجم به دست نیاورد. هم تیمی او، فیلیپه مسا هم هشتم شد. مایکل شوماخر، قهرمان با سابقه اتومبیلرانی از تیم مرسدس بنز نیز روز خوبی نداشت و یازدهم شد.

مسابقه فرمول یک ملبورن، اولین مسابقه فصل ۲۰۱۱ است و روز یکشنبه برگزار می شود.

ترابیان: انتخاب سرمربی نزدیک است

به گفته سرپرست کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال ایران، توافقات با دو گزینه مورد نظر برای هدایت تیم ملی به مراحل نهایی نزدیک شده و شاید سرمربی تیم تا ۱۴ یا ۱۵ فروردین انتخاب شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، عباس ترابیان با بیان این که کارلوس کی‌روش پرتغالی و یک سرمربی ترک دو گزینه مورد نظر هستند گفت: "قراردادی که با یکی از این دو خواهیم بست تا جام جهانی ۲۰۱۴ خواهد بود. قرارداد سرمربی تنها در ایران امضا می شود و گزینه نهایی برای امضای قراردادش باید به ایران سفر کند."

آقای ترابیان اضافه کرد: "ما بر سر مسایل مالی با هر دو گزینه به تفاهم رسیدیم و تنها مشکل، یکی دو بند حقوقی است."

ویا از رائول پیش افتاد

داوید ویا، بازیکن تیم ملی اسپانیا با دو گلی که در دیدار جمعه شب مقابل جمهوری چک در مقدماتی یورو ۲۰۱۲ زد، بهترین گلزن تاریخ کشورش شد.

مهاجم بارسلونا با اختلاف دو گل رائول گونزالس، کاپیتان سابق رئال مادرید را پشت سر گذاشت. ویا در ۷۲ بازی، ۴۶ گل برای اسپانیا زده است و رائول ۴۴ گل زده در ۱۰۲ بازی ملی دارد.

بازی های دوستانه: شکست اروگوئه و پیروزی کره جنوبی

در دیدارهای دوستانه فوتبال جهان، تیم ملی اروگوئه که در جام جهانی ۲۰۱۰ تا نیمه نهایی پیش رفت و شگفتی ساز بود، ۲ بر ۰ به استونی باخت.

کره جنوبی با ۴ گل هندوراس را شکست داد و تیم های نیوزلند و چین به تساوی ۱-۱ رسیدند. مونته نگرو پس از لغو دیدارش با ژاپن به دلیل زلزله و سونامی در این کشور، با ازبکستان بازی کرد و ۱ بر ۰ پیروز شد. لیتوانی هم با ۲ گل لهستان را برد.

جمعه شب قرار بود تیم های قطر و تونس نیز با یکدیگر دیدار کنند، اما این بازی به زمان دیگری موکول شد.

رئیس فدراسیون تیراندازی: اقدام امارات غیر قانونی است

مهدی هاشمی، رئیس فدراسیون تیراندازی ایران، توقیف سلاح های تیم ملی از سوی پلیس امارات متحده عربی را غیر قانونی و خلاف منشور جهانی کمیته ملی المپیک، یونسکو و دیگر قوانین جهانی ورزش دانست.

سلاح های تیم ایران برای حضور در جام جهانی تیراندازی استرالیا، در پرواز ترانزیت از دبی توسط پلیس امارات توقیف شده است.

رئیس فدراسیون تیراندازی ایران گفت که از مسئولان وزارت امور خارجه، نیروی انتظامی، کمیته ملی المپیک و سازمان تربیت بدنی خواسته است این اقدام پلیس امارات را پیگیری کنند و موضوع اخذ خسارت‌های وارد شده به فدراسیون را نیز دنبال خواهد کرد.

او تاکید کرد که تیم ایران تا پایان مسابقات سیدنی حضور خواهد داشت و با سلاح قرضی رقابت می کند.

در ادامه این مسابقات، روز شنبه الهه احمدی و مه لقا جام بزرگ در رشته تفنگ سه وضعیت زنان از رسیدن به دور نهایی بازماندند. در تفنگ ده متر مردان، صابر پرستی با ایستادن در رده سی و ششم، بهترین رتبه را در میان تیراندازان مرد ایران بدست آورد و ابراهیم برخورداری و رضا غریب لو در تپانچه ۵۰ متر مردان به مرحله حذفی صعود کردند.