فتل برنده دور اول فرمول یک شد

سباستین فتل حق نشر عکس AP

سباستین فتل راننده ردبول با شروعی خیره کننده در اولین دور رقابت‌های فرمول یک در سیدنی استرالیا، نفر اول شد.

فتل آلمانی که مدافع عنوان قهرمانی فرمول یک جهان است با پیروزی روز یکشنبه و در آغاز رقابت‌های سال ۲۰۱۱ برای حریفان خود خط و نشان کشید.

فتل در پایان رقابت امروز گفت: «کار ساده‌ای نبود. شروع خیلی حساسی بود».

«امروز چیزهای زیادی یادگرفتم و باید دوباره بنشینیم و مسابقه امروز را نگاه کنیم».

بعد از فتل که جوان‌ترین قهرمان تاریخ فرمول یک است، لوئیس همیلتون راننده مک لارن – مرسدس از خط گذشت و دوم شد.

ویتالی پتروف روس که راننده رنو است هم روز درخشانی داشت و توانست برای اولین بار با مقام سومی روی سکو برود.

رقابت‌های امسال که با لغو مسابقه بحرین همراه بود تا ماه نوامبر و تا شهر سائوپولوی برزیل در ۱۹ نقطه مختلف جهان برگزار خواهد شد.

تفنگ‌های ایران در روز ما قبل آخر رسید

پس از ۹ روز انتظار بالاخره تیراندازان تیم ایران در روز پنجم جام جهانی با سلاح‌های خود در رقابت‌ها شرکت کردند.

تیراندازان ایران که نتوانستند مجوز عبور سلاح‌های خود را از پلیس دبی بدست آورند از روز اول رقابت‌های سیدنی با سلاح های قرضی حاضر بودند که البته با نارضایتی مقامات برگزار کننده و مربی تیم ایران همراه شد.

در پرواز تهران به سیدنی و در ترانزیت دبی، پلیس فرودگاه، تفنگ‌های ورزشکاران ایران را ضبط کرد و پیگیری‌های فدراسیون تیراندازی ایران بالاخره روز یکشنبه و در حالیکه تنها یکروز دیگر به پایان این رقابت‌ها باقی مانده است به نتیجه رسید.

تیراندازان زن و مرد ایران از روز دوم فروردین ماه در هشت رشته مختلف این رقابت‌ها و با سلاح‌های قرضی تنها یک مدال نقره گرفتند و دومین سهمیه تیراندازی المپیک لندن را بدست آورند.

روز یکشنبه تیم ایران در قابت‌های تپانچه مردان و زنان شرکت داشت که البته به موفقیتی نرسید.

رقابت‌‎های جام جهانی تیراندازی در سیدنی استرالیا از اول فروردین‌ماه آغاز و تا ۱۱ فروردین‌ماه ادامه پیدا می‌کند.

در این مسابقات که جنبه انتخابی المپیک لندن را دارد، الهه احمدی با کسب مدال نقره در ماده تفنگ بادی ۱۰ متر نقره گرفت و دومین سهمیه المپیکی ایران را بدست آورد.

توقف دوستانه آرژانتین در آمریکا

شنبه شب در حالیکه بسیاری از تیم‌های ملی درگیر رقابت‌های انتخابی یورو ۲۰۱۲ بودند، چندین دیدار دوستانه فوتبال در نقاط مختلف جهان برگزار شد که آرژانتین – آمریکا خبرساز‌ترین آن‌ها بود.

آرژانتین که به آمریکا سفر کرده بود در برابر این تیم ابتدا در دقیقه ۴۲ و با گل کامبیاسو پیش افتاد ولی بعد میزبان توانست در دقیقه ۵۹ و با ضربه آگودولو بازی را به تساوی بکشاند.

این دیدار‌ها در آسیا هم با حساسیت دنبال شد. کره جنوبی در اولین بازی دوستانه سال میلادی ۴ بر صفر هندوراس را درهم کوبید و چین با نیوزلند به تساوی ۱-۱ رسید.

چهار تیم عراق، کره شمالی، کویت و اردن هم که در اردوی تدارکاتی در امارات هستند در بازیهای تدارکاتی روز شنبه به میدان رفتند که عراق توانست با یک گل کره شمالی را شکست دهد و کویت و اردن به تساوی ۱-۱ رسیدند.

سایر بازیهای دوستانه: مکزیک ۳- پاراگوئه یک پرتغال یک - شیلی یک کلمبیا ۲- اکوادور صفر پاناما ۲- بولیوی صفر

فدرر به رکورد پیروزی‌های سمپراس رسید

حق نشر عکس Getty

راجرر فدرر تنیسور شماره سه جهان در تعداد بردهای دوران حرفه ای‌اش با پیت سمپراس به تساوی رسید.

فدرر در شرایطی شانه به شانه هفت دور قهرمان ویمبلدون زد که با پیروزی ۶-۳ و ۶-۳ برابر رادک استپانک چک در اوپن میامی آمریکا صاحب ۷۶۲ امین پیروزی خود شد.

تا به حال تنها شش تنیسور توانسته‌اند بیشتر از سمپراس و فدرر به پیروزی برسند که جیم کانرز با ۱۲۴۲ برد در بالای این فهرست قرار دارد.

در دیگر بازیهای اوپن می‌امی، رافائل نادال اسپانیایی و مرد شماره یک جهان در ۲ ست با نتایج مشابه ۶ بر ۴ کی نیشیکوری از ژاپن را شکست داد و به مرحله سوم صعود کرد.

اندی رادیک آمریکایی، قهرمان دور گذشته هم در روز دوم دور دوم با شکست از حریفش از دور رقابت‌ها حذف شد.

تیم کشتی آزاد از دوشنبه در اردو

تیم ملی کشتی آزاد ایران ازروز دوشنبه برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا اردو می‌زند.

۲۹کشتی گیر بر‌تر رقابت‌های جام تختی که در کیش برگزار شد به همراه ملی پوشانی نظیر رضا یزدانی و صادق گودرزی به مدت ۱۴ روز در خانه کشتی تهران برای رقابت‌های ازبکستان آماده می‌شوند.

ملی پوشان ایران تا پیش از رقابت‌های قهرمانی آسیایی که دهه پایانی اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد دو مرحله اردوی دیگر را نیز در برنامه دارند.

غایبان رقابت‌های جام تختی در فهرست نفرات تیم ملی جایی نداشتند.

زاکه رونی: ایتالیا و این‌تر آماده بازی دوستانه با ژاپن هستند

حق نشر عکس AP

آلبرتو زاکه رونی مربی ایتالیایی تیم ملی ژاپن در بازگشت به اوزاکا از آمادگی کشورش و باشگاه این‌تر برای برگزاری بازی خیریه با ژاپن خبر داد.

زاکه‌رونی ۵۷ ساله بعد از زلزله و سونامی ژاپن به کشورش برگشت و حالا قبل از بازی دوستانه با منتخب لیگ دوباره به اوزاکا آمده است.

پس از زلزله مرگبار ژاپن، لیگ فوتبال این کشور برای نزدیک به دوهفته تعطیل شد و بسیاری از بازیهای دوستانه از جمله بازی با نیوزلند لغو شد.

حالا قرار است روز سه شنبه و برای جمع آوری کمک‌های مردمی تیم ملی این کشور برابر منتخب بازیکنان لیگ به میدان برود.

زاکه رونی مربی سابق آ ث میلان به خبرنگاران ژاپنی گفت: «وقتی به قربانیان ژاپن فکر می‌کنم مانند هر فرد دیگری در جهان متاثر می‌شوم. بعد از چند ماه مربیگری در ژاپن اینجا خانه دوم من شده و خودم را یک ژاپنی می‌دانم».

او همچنین گفت که لئوناردو مربی اینترمیلان و فدراسیون فوتبال ایتالیا مایل به بازی دوستانه با ژاپن است تا درآمد آن برای کمک به زلزله زدگان جمع آوری شود.

لئوناردو بازیکن سابق برزیل در سال‌های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۶ در جی لیگ ژاپن در کاشیما آنتلرز بازی می‌کرد.