دایی بعد از باخت به استقلال: هر وقت بخواهند می‌روم

دایی حق نشر عکس BBC World Service
Image caption علی دایی که پیش از این بازی قبول نداشت بخت قهرمانی پرسپولیس از دست رفته است

تیم فوتبال استقلال تهران در هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی تیم پرسپولیس تهران را شکست داد.

تک گل این بازی را آرش برهانی در نیمه اول برای استقلال به ثمر رساند.

علی دایی سرمربی پرسپولیس بعد از شکست یک بر صفر تیمش برابر استقلال گفت: " بهتر از استقلال بازی كرديم. بازيكنان ما هم خوب كار كردند اما فوتبال همين است".

گزارش لحظه به لحظه بازی پرسپولیس و استقلال

" خيلی سر بوديم ولی استقلال از يك نصفه موقعيتش به گل رسيد استقلال هيچ كار نکرد. در صحنه گل، دفاع يا دروازه بان مان نمی‌توانستند كاری كنند. آنها خوب كار كردند اما آرش (برهانی) هم عالی گل زد."

دایی که تیمش در بازی رفت هم مقابل استقلال با همین نتیجه باخته بود درباره آینده خود در پرسپولیس گفت: "من سعی كردم تيم خوبی درست كنم. اين سوال را بايد از مديران باشگاه بپرسيد. هر موقع آنها بخواهند می‌روم."

" تیم من خوب بازي می‌كند ولی گل نمی‌زنيم. متاسفانه بدشانسی هم گريبانگير تيم ماست. اگر آن توپ را تركی پنالتی می‌گرفت شايد شرايط عوض می‌شد. در بازی رفت هم گل سالم ما را آفسايد اعلام كردند."

قضاوت این مسابقه به عهده محسن ترکی بود. در نیمه دوم بازی برخورد دروازه بان استقلال با غلامرضا رضایی، مهاجم پرسپولیس که با او تک به تک شده بود به هم خوردن تعادل رضایی در محوطه جریمه استقلال انجامید، اما ترکی اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

علی دایی که پیش از این بازی قبول نداشت بخت قهرمانی پرسپولیس از دست رفته، بعد از باخت برابر استقلال که دهمین شکست فصل پرسپولیس بود گفت: "اين آخرين فرصت ما بود و اميدوارم در بازی بعدی بتوانيم بهتر بازی كنيم".

حبیب کاشانی سرپرست باشگاه پرسپولیس هم بعد در واکنش به اعتراض برخی هواداران گفت: " اگر او (دایی) استعفا بدهد هم، من استعفايش را نمی‌پذيرم. او خودش تيم ما را بسته است و اگر بزرگترين مربيان دنيا را هم بياوريم مانند دايی از اين تيم و بازيكنانش شناخت ندارد".

مظلومی: نتیجه مهم بود که استقلال گرفت

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption پرویز مظلومی: می‌دانستيم پرسپوليس در اين مسابقه انتحاری بازی می‌كند

پرویز مظلومی سرمربی استقلال بعد از آنکه توانست در زیر فشار پرسپولیس بازی را با برد یک بر صفر تمام کند گفت: "نتيجه مهم بود كه استقلال آن را برد."

او درباره فشار نیمه دوم پرسپولیس بارها دروازه استقلال را به خطر انداخت گفت: "طبيعی بود، آنها از ما عقب افتاده بودند و بی‌محابا حمله می‌كردند. ما در نيمه اول بازی را در اختيار داشتيم اما در نيمه دوم پرسپوليس بهتر بود."

تیم مظلومی با نتیجه چهارشنبه عصر توانست هر دو داربی فصل را با پیروزی پشت سر بگذارد و 6 امتیاز از این دو بازی حساس بگیرد.

او گفت: " می‌دانستيم پرسپوليس در اين مسابقه انتحاری بازی می‌كند. پيش‌بينی می‌كرديم حريف رو به استفاده از توپ‌های بلند بياورد. در رختكن به بازیکنانم گفتم كه فرض كنيد ما يك گل از حريف عقب هستيم و به هيچ وجه عقب نكشيد اما متاسفانه اين شرايط به وجود نيامد."

استقلال با اين برد 52 امتيازي شد و فاصله خود را با ذوب آهن و سپاهان كاهش داد. با این وجود مظلومی فشار هفته های اخیر را فراموش نکرد و گفت: " آنقدر به من حمله شد كه تصميم داشتم اعلام كنم ديگر تاب تحمل را ندارم. واقعا فشارها روی من بيرحمانه بود. خانواده‌ام را هم به مسافرت فرستادم. برخی از دوستان نمی‌خواستند اين حرفها را بيان كنم. اما تحملم تمام شده و می‌گويم".

" شايد اگر استقلال در اين داربی پيروز نشده بود اكنون حكم بركناری‌ام را هم صادر كرده بودند".

مطالب مرتبط