کاهش تماشاگران ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

تماشاگران ایرانی
Image caption بازی پرسپولیس با بنیادکار ازبکستان رکورد بیشترین تماشگر را در لیگ قهرمانان آسیا دارد

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد تعداد تماشاگران ایران در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا نسبت به هفته مشابه سال قبل ۳۴ درصد کاهش داشته است.

به گزارش سایت این کنفدراسیون، تیم پرسپولیس که با میزبانی از بنیادکار ازبکستان در سال ۲۰۰۹ رکورددار تماشاگران لیگ قهرمانان آسیا در دوره جدید است، در هفته دوم مسابقات امسال پس از باشگاه های اندونزی و چین در رده چهارم قرار گرفته است.

پرسپولیس در هفته دوم میزبان الوحده امارات بود و تنها ۱۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی داشت. در همان هفته، تیم آرما از اندونزی با حضور ۳۰ هزار نفر از جئونبوک موتورز کره جنوبی میزبانی کرد و عنوان پرتماشاگرین بازی هفته را بدست آورد.

رده های دوم و سوم جدول پرتماشاگرین دیدارهای هفته دوم در اختیار نمایندگان چین است و تیم النصر عربستان که میزبان استقلال بود، در رده پنجم قرار دارد.

به نوشته سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، تعداد تماشاگران در ورزشگاه های ایران در حالی کاهش یافته است که باشگاه های این کشور در دو سال ابتدایی لیگ قهرمانان در بالای فهرست پرتماشاگرترین ها قرار داشتند، اما اکنون کم کم جای خود را به باشگاه های دیگر می دهند.

قرارداد حسین شمس تمدید شد

حسین شمس، سرمربی تیم ملی فوتسال ایران، قراردادش را با فدراسیون فوتبال تا ۲۲ دی ماه ۱۳۹۱ تمدید کرد.

قرار داد آقای شمس دی ماه گذشته به پایان رسیده بود و این سرمربی پس از چند ماه اختلاف با فدراسیون، قرارداد جدید را امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرمربی تیم فوتسال ایران گفت: "بی آن که مفاد قرارداد را بخوانم، آن را امضا کردم. البته به من گفته اند در قرارداد جدید تمام پاداش ها و جوایز در نظر گرفته شده که نشان می دهد نگاه فدراسیون به مقوله فوتسال جدی شده است."

آقای شمس افزود: "من یک کار نیمه کاره در فوتسال ایران دارم و آن کسب عنوان در رقابت های جام جهانی است که می خواهم این کار را تمام کنم."

فدراسیون فوتبال بوسنی و هرزگوین محروم شد

فدراسیون فوتبال بوسنی و هرزگوین به دلیل رعایت نکردن قوانین فیفا به حالت تعلیق درآمد.

فدراسیون جهانی فوتبال و اتحادیه فوتبال اروپا از فدراسیون فوتبال بوسنی و هرزگوین خواسته بودند به جای داشتن سه رئیس مسلمان، صرب و کروات، یک نفر عهده دار این سمت باشد. اما این فدراسیون در جلسه‌ای که سه شنبه پیش برگزار شد، با این درخواست مخالفت کرد.

با تعلیق فدراسیون فوتبال بوسنی و هرزگوین، تیم‌ های این کشور از اول آوریل نمی توانند در هیچ یک از مسابقات بین المللی شرکت کنند.

فیفا و یوفا در بیانیه خود از این که مجبور به اتخاذ این تصمیم شده اند، عمیقا ابراز تاسف کرده و اعلام کرده اند به زودی در جلسه ای راه حل های بازگشت فوتبال بوسنی و هرزگوین به خانواده جهانی فوتبال را بررسی خواهند کرد.

افزایش حمایت از داوران در لیگ برتر انگلستان

حق نشر عکس PA
Image caption فرگوسن به دلیل انتقاد از مارتین آتکینسون، داور انگلیسی، پنج بازی محروم و 30 هزار پوند جریمه شد

ریچارد اسکودامور، رئیس اجرایی لیگ برتر فوتبال انگلستان اعلام کرد که سخت گیری نسبت به رفتار "غیر قابل قبول"‌ بازیکنان و مربیان با داور بیشتر خواهد شد.

آقای اسکودامور گفت: "همه باشگاه ها به اتفاق از ایده سخت تر کردن قوانین در این مورد از آغاز فصل آینده حمایت کرده‌ اند."

توهین به داور، جمع شدن دور داور، انتقاد غیر قابل قبول از داور و تلاش برای ترغیب داور به جریمه بازیکن حریف مواردی است که درباره آن سخت گیری بیشتری خواهد شد.

قرار است در این باره با اتحادیه فوتبال انگلستان و گروهی از داوران و بازیکنان مشورت شود.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که در مسابقات این فصل لیگ برتر، انتقاد از داوران در چند بازی خبرساز شد. در تازه ترین آن ها، سر الکس فرگوسن، سرمربی منچستر یونایتد به دلیل انتقاد از داور دیدار این تیم با چلسی در مصاحبه تلویزیونی، پنج بازی از حضور روی نیمکت تیمش محروم شد.

رئیس اجرایی لیگ برتر انگلستان می گوید اتحادیه مربیان لیگ، از این سخت گیری های بیشتر استقبال کرده است.

رویارویی نادال و فدرر در آمریکا

رافائل نادال و راجر فدرر با رسیدن به دور نیمه نهایی مسابقات اوپن سونی اریکسون در میامی، پس از شش سال در آمریکا با هم روبرو می شوند.

نادال اسپانیایی با شکست توماس بردیچ از جمهوری چک به نیمه نهایی صعود کرد و فدرر، تنیس باز سوییسی در پی مصدومیت ژیل سیمون فرانسوی و انصرافش از دیدار یک چهارم، به دور نیمه نهایی رسید.

نادال اولین بار در سال ۲۰۰۴ در میامی مقابل فدرر پیروز شد. اما یک سال بعد و در آخرین رویارویی دو تنیس باز در آمریکا، فدرر انتقام آن شکست را گرفت و در فینال میامی نادال را برد.

این دو تنیسور تاکنون ۲۲ بار با هم روبرو شده اند و نادال ۱۴ بار برنده شده است.