ذوب آهن به ملوان انزلی باخت

تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در آخرین دیدار هفته بیست و هشتم لیگ برتر ایران ۱ بر صفر مقابل ملوان انزلی شکست خورد و فاصله اش با سپاهان صدرنشین بیشتر شد.

این بازی در ورزشگاه تختی انزلی برگزار شد و میزبان با گل دقیقه ۴۵ مهرداد اولادی از روی نقطه پنالتی به برتری رسید.

ملوان با این برد به رده ششم جدول صعود کرد و ذوب آهن در حالی در مکان دوم ماند که ۵ امتیاز با همشهری خود در صدر جدول فاصله گرفته است.

سپاهان اصفهان با پیروزی روز پنجشنبه برابر پیکان ۵۸ امتیازی است و ذوب آهن با ۵۳ امتیاز تیم دوم است.

تیم های استقلال (۵۲ امتیاز)، تراکتورسازی (۴۷ امتیاز) و پرسپولیس (۴۴ امتیاز) در رده های سوم تا پنجم قرار دارند.

محرومان نمایندگان ایران در هفته سوم لیگ قهرمانان

کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامی محرومان دیدارهای هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا را اعلام کرد و بر اساس آن، سه بازیکن تیم های پرسپولیس و استقلال در رقابت های این هفته محروم خواهند بود.

غلامرضا رضایی و مازیار زارع از پرسپولیس در دیدار مقابل بنیادکار ازبکستان محروم هستند و حنیف عمران زاده از استقلال در بازی با پاختاکور ازبکستان به میدان نمی رود.

تیم های سپاهان و ذوب آهن، دو نماینده دیگر ایران در لیگ قهرمانان، این هفته بازیکن محروم ندارند.

در هفته سوم این رقابت ها، روز سه شنبه ۱۶ فروردین (۵ آوریل) بنیادکار ازبکستان میزبان پرسپولیس است و سپاهان در اصفهان با الغرافه قطر دیدار می کند.

روز چهارشنبه ۱۷ فروردین (۶ آوریل)، استقلال در ورزشگاه آزادی تهران با پاختاکور ازبکستان روبرو می شود و ذوب آهن مهمان الریان قطر خواهد بود.

بازی بوندس لیگا ناتمام ماند

دیدار تیم های شالکه و سن پائولی در آغاز هفته بیست هشتم بوندس لیگا، به دلیل پرتاب یک لیوان به سمت کمک داور در دقیقه هشتاد و هشت ناتمام ماند.

داور مسابقه در شرایطی دستور به توقف بازی داد که شالکه ۲ بر صفر از میزبان پیش بود و دو بازیکن سن پائولی از زمین اخراج شده بودند.

داور این دیدار گفت که تماشاگران در نیمه اول هم به سمت کمک های او فندک و سکه پرتاب کرده بودند.

اکنون تصمیم‌گیری درباره نتیجه این بازی بر عهده فدراسیون فوتبال آلمان و دادگاه ورزش آن است و احتمالا شالکه برنده بازی اعلام خواهد شد.

شالکه با ۳۳ امتیاز در رده دهم جدول بوندس لیگا قرار دارد و سن پائولی در رده شانزدهم با خطر سقوط به دسته پایین تر روبرو است.

اینتر همچنان در صدر باشگاه های جهان است

فدراسیون جهانی تاریخ و آمار فوتبال فهرست برترین تیم های باشگاهی جهان از تاریخ اول آوریل ۲۰۱۰ تا ۳۰ مارس ۲۰۱۱ را اعلام کرد.

در این رده بندی، اینترمیلان، قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا با ۲۹۲ امتیاز همچنان اول است و تیم های بارسلونا و رئال مادرید به ترتیب با ۲۹۰ و ۲۶۴ امتیاز دوم و سوم هستند.

در میان باشگاه های ایرانی، ذوب آهن اصفهان بهترین رتبه را دارد و در رده یکصد و سی ام ایستاده است. سپاهان اصفهان در پله یکصد و هشتاد و سوم است و استقلال در رده سیصد و یازدهم قرار دارد.

در فهرست ۴۰۰ تیم برتر جهان، نام پرسپولیس، یکی از چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا دیده نمی شود.