فدرر پس از شکست برابر نادال: فکر نمی‌کنم که ۳۵ ساله شده باشم!

حق نشر عکس GETTY IMAGES

راجر فدرر پس از شکست مقابل رافائل نادال و حذف در مرحله نیمه نهایی اوپن میامی گفت که هنوز ۲۹ سال سن دارد و سال‌های زیادی برای ادامه کارش خواهد داشت.

فدرر سوئیسی که در دو ست بازی را به نادال اسپانیایی، مرد شماره یک تنیس جهان، واگذار کرد در برابر سوال یکی از خبرنگاران که پرسید یک قهرمان چقدر می‌تواند به بازیهای خود ادامه دهد ،کمی کنترلش را از دست داد و سعی کرد با خونسردی پاسخ دهد.

او گفت: "مشکلی بزرگ‌تر از این نیست که باید همیشه با این سوال‌ها روبرو شوم. نمی‌دانم چندبار باید به این سوال‌ها جواب بدهم و بازهم می‌گویم نمی‌خواهم به این گونه سوال‌ها جواب دیگری بدهم. من هنوز خیلی کار‌ها دارم که باید انجام دهم".

برنده ۱۶ عنوان گرند اسلم توضیح داد: "البته باخت مقابل نادال بعد از تلاش زیادی که برای آماده کردن خودم کشیده بودم ناراحت کننده بود. با این وجود من مثل شما فکر نمی‌کنم که ۳۵ ساله شده‌ام."

روز یکشنبه و در فینال مردان اوپن میامی نادال برابر نوواک جوکوویچ صرب برای قهرمانی مبارزه می‌کند.

صبح دوشنبه کی روش به تهران می‌آید؟

اگر همه خبرهایی که رسانه‌های ایرانی در چند روز اخیر با تاریخ و مشخصات مشابهی منتشر کرده‌اند درست باشد، کارلوس کی روش، مربی سرشناس پرتغالی، بامداد روز دوشنبه وارد تهران می‌شود و خیلی زود هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده می‌گیرد.

بنابر اخبار منتشر شده کی روش پرتغالی به همراه همسر خود و دو دستیارش یک روز بعد از ورود به تهران قرارداد سه ساله مربیگری تیم ملی را امضا خواهد کرد.

عباس ترابیان که برای انجام آخرین مذاکرات با کی روش به اروپا سفر کرده است گفت که او را در جریان آخرین برنامه مسابقات تیم ملی و تیم المپیک قرار داده است.

ایران در بازیهای انتخابی المپیک باید ۲۹ خرداد در عراق به میدان برود و میزبان بازی برگشت در روز ۲۳ تیر ماه باشد.

تیم ملی نیز در مرحله دوم انتخابی جام جهانی و در دیدار پلی آف حریف مالدیو خواهد بود. روزهای بازیهای ایران برابر مالدیو اول و شش مرداد ماه اعلام شده است.

خوزه مورینیو: قهرمانی رئال غیرممکن شد

حق نشر عکس GETTY IMAGES

خوزه مورینیو مربی رئال مادرید اعتراف کرد که دیگر شانسی برای قهرمانی تیم فوتبال رئال در لیگ فوتبال اسپانیا (لالیگا) باقی نمانده است.

برتری یک بر صفر شنبه شب اسپورتینگ خیخون در زمین رئال مادرید به شکست ناپذیری ۹ ساله خوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی رئال در بازی‌های خانگی لیگ پایان داد.

با این شکست، رئال مادرید در رده دوم جدول، ۸ امتیاز با بارسلونای صدرنشین فاصله گرفت.

این در حالی بود که بارسلونا شنبه شب با گل جرارد پیکه در خانه ویارئال به پیروزی رسید و با ۸۱ امتیاز در مکان اول ایستاد.

مورینیو بعد از این بازی و در پاسخ به اینکه آیا قهرمانی را از دست داده‌اید گفت: "تا وقتی ریاضیات می‌گوید شانس هست جواب روشن است اما اگر بارسلونا اختلاف خود را به هشت امتیاز برساند دیگر در عمل کار از دست خارج می‌شود و اکنون قهرمانی ما غیرممکن است. حریف ما فقط دفاع می‌کرد. آن‌ها یک شانس داشتند و یک گل زدند. تلاش آن‌ها را ستایش می‌کنم. خیلی جنگیدند. ما هم پنج – شش موقعیت گل داشتیم اما نتوانستیم گلی بزنیم. فوتبال همین است."

فرگوسن: مثل یک قهرمان بازی کردیم

حق نشر عکس GETTY IMAGES

آلکس فرگوسن سرمربی تیم فوتبال منچستر یونایتد نمایش نیمه دوم تیمش در بازی شنبه شب (دوم آوریل) مقابل وستهم را نمونه رفتار یک قهرمان خواند.

وستهم در نیمه اول بازی شنبه شب دو تیم ۲-۰ از صدرنشین رقابت‌ها پیش افتاده بود اما منچستر یونایتد با هت تریک وین رونی و تک گل خاویر هرناندز بازی را به پیروزی ۴ بر ۲ تبدیل کرد و به قهرمانی در لیگ بر‌تر انگلستان نزدیک‌تر شد.

فرگوسن اسکاتلندی بعد از بازی گفت: "ما مثل یک قهرمان بازی کردیم و توانایی‌هایمان را نشان دادیم. بازی کردن در خانه تیمی که برای فرار از سقوط می‌جنگد کار آسانی نیست. بین دو نیمه به بچه‌ها گفتم ببینید، مهم نیست اختلاف گل شما چقدر باشد اما باید از این بازی امتیاز بگیریم. هر کس گل بعدی را بزند برنده است. برای همین رایان گیگز را به دفاع چپ بردم و حالا از این تصمیم خوشحالم."

مربی منچستر درباره وستهم گفت: "آن‌ها توانایی تغییر جریان بازی را داشتند و اطمینان زیادی به خودشان و هم تیمی‌هایشان داشتند."

ون گال بعد از برد بایرن مونیخ: خوشحال و ناراضی!

لوییس ون گال بعد از صعود بایرن مونیخ به رده سوم جدول بوندسلیگا گفت که از نمایش تیم خود راضی نبود.

در هفته بیست و هشتم بوندس لیگا، شنبه شب تیم بایرن مونیخ با گل دقیقه ۷۸ آرین روبن یک بر صفر مونشن گلادباخ قعرنشین را پشت سر گذاشت و به رده سوم جدول صعود کرد.

مربی هلندی بایرن مونیخ گفت: "بازی مقابل تیم‌های دفاعی همیشه دشوار است. این بهترین بازی ما نبود که البته دلیل آن تا حدی به کار تیم گلادباخ مربوط می‌شود. البته از نتیجه راضی‌ام، چون حالا به رده سوم جدول رسیدیم."

اگر بایرن بتواند رده سوم جدول رقابت‌های بوندسلیگا را حفظ کند می‌تواند به بازی‌ها فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا می‌کند.