تثبیت دومین صدرنشینی اصفهان در لیگ قهرمانان آسیا

لیگ قهرمانان آسیا
Image caption با این پیروزی، ذوب آهن به امتیاز 7 از یک بازی خانگی و دو بازی خارج از خانه رسید و در صدر گروه D ماند

به مانند سپاهان، ذوب آهن دیگر تیم شهر اصفهان دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را با صدرنشینی به پایان برد.

چهارشنبه شب، ذوب آهن در قطر، تیم الریان را 3 به یک شکست داد. دو گل از 3 گل ذوب آهن با کرنرهای محمد رضا خلعتبری زده شد.

دقیقه 11، کرنر او با اشتباه دروازه بان الریان، مستقیم گل شد.

دقیقه 25 هم ایگور کاسترو، مهاجم برزیلی ذوب آهن یکی دیگر از کرنرهای خلعتبری را گل کرد. این گل در شرایطی زده شد که الماری، دقیقه 12 دروازه شهاب گردان، دروازه بان ذوب آهن را باز کرده بود.

گل سوم نایب قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا، دقیقه 70 با شوت محکم قاسم حدادی فر به دست آمد. 10 دقیقه پیش از این گل، الریان با اخراج باتیستا داسیلوا، 10 نفره شده بود.

منصور ابراهیم زاده، سرمربی ذوب آهن بعد از این پیروزی گفت: «بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشتیم. البته در مقاطعی از بازی چند اشتباه كودكانه داشتیم كه باعث شد برتری را به سرعت از دست بدهیم، اما با رسیدن به گل دوم به آرامشی كه در بازی نیاز داشتیم دست پیدا كردیم و از آن لحظه به بعد كار را راحت دنبال كردیم.»

پائولو آتوری، سرمربی تیم الریان هم ذوب آهن را شایسته رسیدن دوباره به فینال لیگ قهرمانان آسیا خواند.

با این پیروزی، ذوب آهن به امتیاز 7 از یک بازی خانگی و دو بازی خارج از خانه رسید و در صدر گروه D ماند.

در دیگر بازی این گروه، تیم الشباب عربستان 4 بر یک الامارات را برد. الشباب که در عربستان یک امتیاز از ذوب آهن گرفته بود با 5 امتیاز تیم دوم جدول است. الامارات 3 و الریان یک امتیاز دارد.

چهارشنبه در گروه B هم استقلال با پیروزی 4 به 2 مقابل پاختاکور ازبکستان، 4 امتیازی شد و به پله دوم جدول گروه رسید. در این گروه السد قطر 7، النصر عربستان 4 و پاختاکور ازبکستان یک امتیاز دارد.

پایان طلسم 9 ساله منچستر در استمفوردبریج

طلسم 9 سال شکست ناپذیری چلسی مقابل منچستر یونایتد در استمفوردبریج، در یک بازی حساس شکسته شد؛ یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا.

در این بازی که چهارشنبه شب انجام شد، منچستریونایتد با تنها گل وین رونی به پیروزی رسید. این گل دقیقه 24 با پاس زیبای رایان گیگز به دست آمد.

چلسی قبل و بعد از این گل، تهاجمی تر بازی کرد، اما درخشش فان درسار، دروازه بان 41 ساله و مدافعان منچستر، فرصت گلزنی را از میزبان گرفت.

برنده چلسی- منچستریونایتد، در نیمه نهایی با برنده شالکه – اینترمیلان بازی می کند. سه شنبه شب اینتر در شهر میلان 2 به 5 از شالکه شکست خورد.

بارسلونا- رئال مادرید؛ یک قدم تا پنجمین رویارویی فصل

در دیگر بازی چهارشنبه شب لیگ قهرمانان اروپا، بارسلونا، شاختاردونتسک را 5 به یک شکست داد.

در این بازی که در ورزشگاه نیوکمپ شهر بارسلون برگزار شد، اینیستا (2)، دنی آلوز(34)، پیكه (53)، كیتا (61) و ژاوی (87) برای میزبان گل زدند در مقابل تنها گل راكیتسكی در دقیقه 60.

این نتیجه احتمال رویارویی بارسلونا با رئال مادرید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را بیشتر کرد. رئال مادرید سه شنبه شب در بازی رفت یک چهارم نهایی، تاتنهام را 4 به صفر شکست داد.

بارسلونا و رئال مادرید علاوه بر بازی برگشت لالیگا، در فینال جام حذفی اسپانیا هم با هم روبرو می شوند.

در بازی رفت لالیگا، بارسلونا در ورزشگاه خانگی اش، رئال مادرید را 5 به صفر شکست داد.

مطالب مرتبط