کی‌روش برنامه هایش را به فدراسیون فوتبال ارائه داد

کارلوس کی‌روش حق نشر عکس AP
Image caption کی‌روش به زودی سرمربی تیمهای امید و جوانان را نیز تعیین خواهد کرد

کارلوس کی‌روش، سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران روز شنبه در جلسه ای برنامه هایش را به فدراسیون فوتبال ارائه داد.

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، عباس ترابیان، سرپرست موقت تیم ملی و سرپرست کمیته روابط بین الملل فدراسیون گفت این جلسه با حضور رییس فدراسیون و دستیاران کی‌روش برگزار شد و سرمربی پرتغالی برنامه هایش را به صورت کلی و در دو طرح کوتاه مدت و بلند مدت ارائه داد.

به گفته آقای ترابیان طرح کوتاه مدت شامل تیم های بزرگسالان، امید و جوانان است و بر اساس آن، کی‌روش به زودی سرمربیان تیم های امید و جوانان را معرفی می کند و در تدوین برنامه های این دو تیم بدون دخالت مستقیم و به عنوان ناظر کمک خوهد کرد.

کی‌روش در این برنامه، اردوها و بازی های تدارکاتی مورد نظر خود برای تیم ها را ارائه کرده است.

عباس ترابیان گفت: "برنامه بلند مدت کی‌روش مربوط به پس از صعود از پلی آف المپیک و جام جهانی است و به صورت کلی به آن اشاره شد."

وی افزود: "قرار است به زودی جلسه ای با رییس سازمان لیگ درباره نحوه تطابق برنامه های لیگ برتر و برنامه های آماده سازی تیم ملی که شامل اردوها و بازی تدارکاتی است، برگزار شود."

چهار بازیکن استیل آذین کنار گذاشته شدند

پس از شکست روز جمعه تیم فوتبال استیل آذین برابر شاهین بوشهر، محمود یاوری، مدیر فنی و سرپرست استیل آذین چهار بازیکن این تیم را کنار گذاشت.

محمد غلامی، مهرزاد معدنچی، حسین کعبی و حسن اشجاری بازیکنانی هستند که حق حضور در تمرینات را ندارند و قرار است حسین هدایتی، مالک و رییس هیات مدیره باشگاه در مورد آن ها تصمیم گیری کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمود یاوری در این باره گفت: "نمی خواهم از لفظ اخراج در مورد این بازیکنان استفاده کنم. اما از عملکردشان رضایت ندارم و آن ها را به مرخصی فرستادم."

استیل آذین با ۲۴ امتیاز از ۲۹ بازی در رده آخر جدول لیگ برتر و نامزد اول سقوط به دسته پایین تر است.

رقابت نزدیک ردبول و مک‌لارن در فرمول یک مالزی

در زمان گیری برای تعیین خط مسابقه فرمول یک مالزی، رانندگان دو تیم ردبول و مک‌لارن بهترین زمان را کسب کردند و مسابقه را از خطوط اول آغاز خواهند کرد.

در حالی که لوییس همیلتون از تیم مک‌لارن تا دقایق آخر از بقیه رقبا پیش بود، سباستین وتل، راننده ردبول توانست در دور آخر با کسب بهترین زمان خط اول مسابقه را از آن خود کند.

پس از این دو، مارک وبر از ردبول و جنسن باتن از مک‌لارن مسابقه را از خط سوم و چهارم آغاز می کنند.

فرناندو آلونسو، راننده فراری با یک ثانیه اختلاف با بهترین رکورد، پنجم شد و فیلیپه مسا، هم تیمی‌اش در خط هفتم قرار خواهد گرفت. هر دو راننده از سرعت کم ماشین هایشان در زمان گیری شکایت داشتند.

مسابقه فرمول یک مالزی یکشنبه ۱۰ آوریل ساعت ۹ صبح به وقت گرینویچ برگزار خواهد شد. پیش‌بینی شده که هوا در زمان مسابقه بارانی است.

سرمربی آرسنال: رتبه دوم فاجعه نیست

آرسن ونگر، سرمربی تیم فوتبال آرسنال می گوید ناکامی در رسیدن به جام قهرمانی برای ششمین فصل پیاپی "فاجعه" نخواهد بود.

آرسنال از سال ۲۰۰۵ تاکنون هیج جامی به دست نیاورده است. تیم لندنی اکنون با ۷ امتیاز اختلاف پس از منچستر یونایتد در رده دوم جدول لیگ برتر انگلستان است و نظرسنجی اخیر نشان می دهد هوادارانش از نتایج تیم بسیار دلسرد شده اند.

سرمربی فرانسوی آرسنال گفت تیم هایی که ده برابر بیشتر سرمایه گذاری کرده اند، در رتبه هایی پایین تر از تیم او قرار دارند.

او همچنین گفت باشگاه هایی هستند که در بیست سال گذشته مقامی به دست نیاورده اند و با این وجود تحسین می شوند.

با این همه، ونگر تاکید کرد که به موفقیت آرسنال اطمینان دارد و در هشت بازی پیش رو در لیگ برای قهرمانی مبارزه خواهند کرد.

آرسنال از رقابت های این فصل جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا حذف شده است و فینال کارلینگ کاپ را نیز به تیم بیرمنگام واگذار کرد.

مطالب مرتبط