نقره وزنه برداری قهرمانی آسیا بر گردن عسگری افتاد

مجید عسگری حق نشر عکس ii
Image caption نقره عسگری با ارزش ترین مدال سبک وزن وزنه برداری ایران در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در سال های پس از انقلاب است

مجید عسگری در اولین روز مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا مدال نقره گرفت.

عسگری در دسته ۵۶ کیلوگرم بعد از وزنه بردار چینی در مکان دوم قرار گرفت. ایران سیزده سال بود که در سبک وزن آسیا مدال نگرفته بود.

قبل از این در سال ۱۹۹۸ و در بازیهای آسیایی بانکوک ، سید مهدی پانزوان مدال برنز دسته ۵۶ کیلوگرم را به دست آورده بود.

نقره عسگری با ارزش ترین مدال سبک وزن وزنه برداری ایران در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در سال های پس از انقلاب نیز هست.

محمد نصیری موفق ترین وزنه بردار سبک وزن تاریخ ایران است که آخرین بار در سال ۱۹۷۷ در بغداد، مدال طلای دسته ۵۶ کیلوگرم آسیا را به گردن آویخت.

چهل و یکمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا که از روز چهارشنبه ۲۴ فروردین ماه در شهر تانگ لینگ آغاز شده تا ۲۸ فروردین ادامه خواهد داشت.

آغاز اردوی دو هفته ای آزاد و فرنگی ایران

مرحله دوم اردوی آماده سازی تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا در ازبکستان از پنجشنبه آغاز می شود.

اردوی فرنگی کاران از پنجشنبه و به مدت ۱۴ روز در محل خانه کشتی تهران آغاز می شود که محمد بنا، سرمربی تیم ملی ۳۰ کشتی گیر را به اردوی این تیم دعوت کرده است.

از یک روز بعد، جمعه، نیز اردوی دو هفته ای کشتی آزاد در همین محل برگزار خواهد شد، هرچند فردین معصومی، مهدی تقوی، جمال میرزایی و مسعود اسماعیل پور همچنان باید به دور از تیم ملی تمرینات خود را ادامه دهند.

رقابت‌های کشتی قهرمانی بزرگسالان آسیا از روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه در شهر تاشکند ازبکستان آغاز می شود.

امشب چهره نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا کامل می شود

حق نشر عکس Getty
Image caption رئال مادرید در بازی رفت تاتنهام لندن را چهار بر صفر برد

اگرچه رئال مادرید با پیروزی چهار بر صفر مقابل تاتنهام نباید برای بازی برگشت چهارشنبه شب نگرانی خاصی داشته باشد اما همچنان از تغییرات تیم رئال و تصمیم های خوزه مورینیو اخبار متفاوتی گزارش می شود.

چهارشنبه شب و در آغاز دور برگشت مرحله یکچهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تاتنهام در لندن میزبان رئال مادرید است و اینترمیلان ایتالیا در آلمان به مصاف شالکه ۰۴ می رود.

بنابر گزارش های منتشر شده ممکن است خوزه مورینیو به سه بازیکن رئال، کریس رونالدو، رائول آلبیول و ریکاردو کاروالیو که یک اخطاره هستند استراحت بدهد و سرخیو راموس و آنخل دی ماریا را روی نیمکت بنشاند.

مورینیو که دو بار با پورتو پرتغال و اینترمیلان ایتالیا به قهرمانی لیگ قهرمانان رسیده است گفت: " من فوتبال انگلستان و طرفداران آن را می شناسم. آنها سخت تلاش می کنند و ما باید در این بازی جدی باشیم".

مربی رئال مادرید که با برد پرگل بازی رفت شرایط صعود تیم خود را آسان کرده غیر از بازی در لندن دغدغه دیگری هم دارد و باید بازیکنانش را برای بازی حساس شنبه شب مقابل بارسلونا آماده نگه دارد.

شالکه ۰۴ آلمان نیز بعد از پیروزی درخشان در بازی رفت حالا یک پای خود را در نیمه نهایی گذاشته است. بعد از اخراج فلیکس ماگات، رالف رانگنیک، مربی جدید شالکه توانست تیمش را به برد پنج بر دو در سن‌سیرو برساند. آنها با پیروزی برابر ولفسبورگ وحشت سقوط از بوندسلیگا را هم از خود دور کرده اند و با خیالی راحت به میزبانی مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا فکر می کنند.

اینتر توانست با بردن دو بر صفر کیه‌وو در بازیهای لیگ ایتالیا، سری آ، کمی از آثار تلخ روانی شکست برابر شالکه را جبران کند اما آنها همچنان برای بالا رفتن از این مرحله به نتیجه ای غیر معمولی احتیاج دارند.

سه شنبه شب بارسلونا و منچستر یونایتد با پیروزی برابر شاختار دونسک و چلسی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند.

تیم ملی فوتبال ایران چهار پله سقوط کرد

تیم ملی ایران در رده بندی ماه آپریل فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، چهار رده سقوط داشت و در مکان ۴۷ قرار گرفت.

رده بندی جدید تیم های فوتبال جهان روز چهارشنبه روی وب سایت فیفا منتشر شد که تیم ایران از مکان ۴۳ سومی ماه قبل چهار پله نزول داشت. با این وجود ایران همچنان پایین تر از ژاپن، استرالیا و کره جنوبی در بین آسیایی ها در رتبه چهارم است.

تیم فوتبال زنان ایران هم در فهرست تیم های زنان فوتبال جهان با ۱۴۷۵ امتیاز رتبه دهم آسیا و ۵۱ دنیا را به خود اختصاص داد.

در دره بندی جهانی مردان، اسپانیا قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ همچنان درصدر جدول برترین تیمهای دنیاست. هلند نایب قهرمان جام جهانی در رده دوم قرار دارد و آلمان در رده سوم ایستاده است.

رده بندی ماه آپریل:

۱- اسپانیا ۱۸۵۷ امتیاز ۲- هلند ۱۷۰۲ امتیاز ۳- برزیل ۱۴۲۵ امتیاز ۴- آلمان ۱۳۸۶ امتیاز ۵- آرژانتین ۱۲۷۶ امتیاز ۶- انگلستان ۱۱۶۳ امتیاز ۷- اروگوئه ۱۰۹۴ امتیاز ۸- پرتغال ۱۰۵۲ امتیاز ۹- ایتالیا ۱۰۱۹ امتیاز ۱۰- کرواسی ۹۹۱ امتیاز

مطالب مرتبط