پیروزی ذوب آهن در آغاز هفته ۳۰‌ام لیگ

حق نشر عکس no credit

تیم ده نفره فوتبال ذوب آهن اصفهان موفق شد دو بر یک شهرداری تبریز را شکست دهد.

این بازی اولین دیدار هفته‌سی‌ام لیگ بر‌تر فوتبال بود که در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان برگزار شد.

ذوب آهن که از دقیقه ۳۰ و با اخراج شاهین خیری ۱۰ نفره شده بود دوبار با ضربات سید محمد حسینی در دقیقه ۴۴ و محمدرضا صلصالی در دقیقه ۸۰ به گل رسید. سعید دقیقی نیز در دقیقه ۸۵ تک گل شهرداری تبریز را وارد دروازه میزبان کرد.

از ساعت ۱۹ راه‌آهن و استقلال دومین و آخرین دیدار روز پنجشنبه را برگزار می‌کنند.

ادامه بازیهای این هفته روز جمعه ۲۶ فروردین و به ترتیب زیر برگزار می‌شود:

پرسپولیس ـ استیل‌آذین سایپا ـ نفت تهران ملوان ـ پاس همدان صبای قم ـ مس کرمان شاهین بوشهر ـ فولاد خوزستان نفت آبادان ـ پیکان تراکتور‌سازی - سپاهان

مورینیو: آینده من در انگلستان است

حق نشر عکس PA

خوزه مورینیو سرمربی رئال مادرید بعد از پیروزی چهارشنبه شب تیمش برابر تاتنهام از ترکیب تیم رئال دفاع کرد و یکبار دیگر گفت که علاقه‌مند است در آینده به فوتبال انگلستان برگردد. او به اسکای ایتالیا گفت: "من به منچستر سیتی بروم؟ غیر ممکن است"

او در پاسخ به شایعه رفتن به انگلستان گفت: "من در رئال مادرید قرارداد دارم و به نظر می‌رسد باشگاه از من راضی است. آینده من در انگلستان خواهد بود، حتما. اما آینده بعد از رئال مادرید است."

از آنجا که رئال مادرید در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۴ بر صفر تاتنهام را برده بود خیلی‌ها انتظار داشتند او در بازی برگشت چهارشنبه شب با خیال راحت تری مهره چینی کند و به بعضی از بازیکنان اصلی استراحت بدهد به خصوص آنکه چند نفر از آن‌ها یک کارت زرد داشتند و با خطر محرومیت روبرو بودند.

ریکاردو کاروالیو در بازی چهارشنبه شب کارت زرد دوم خود را گرفت و دیدار رفت نیمه نهایی برابر بارسلونا را از دست داد.

مورینیو درباره ترکیب تیم گفت: فکر می‌کنم تصمیم درستی بود. اگر در نیمه اول گلی می‌خوردیم، با این تماشاگرانی که تاتنهام داشت و قدرت حریف، برای ما مشکل درست می‌شد.

او درباره اینکه چرا به فکر پاک کردن کارت زرد بازیکنان خود نبوده هم توضیح داد: باید دلیل این موضوع را پیدا کنید که چرا مورینیو نمی‌تواند کارت زرد بازیکنان را پاک کند، اما مربیان دیگر می‌توانند. وقتی که ما در بازی رفت، گل چهارم را به تاتنهام زدیم دستیارانم به من گفتند کریستیانو رونالدو و کاروالیو باید یک کارت زرد بگیرند، اما من گفتم نه، چرا که اگر آن کار را انجام دهیم، هم من برای بازی‌های نیمه نهایی محروم می‌شوم و هم بازیکنان.

مورینیو در شب پیروزی یک بر صفر رئال مقابل تاتنهام، پانصدمین بازی دوران حرفه ای‌اش را پشت سر گذاشت.

ژاپن با اروپایی‌هایش در کوپا آمریکا بازی می‌کند

حق نشر عکس Getty

فدراسیون فوتبال ژاپن روز پنجشنبه تصمیم اخیر خود را تغییر داد و اعلام کرد که در بازیهای فوتبال کوپا آمریکا شرکت خواهد کرد.

بعد از وقوع زلزله و سونامی مرگبار اخیر در ژاپن فدراسیون فوتبال این کشور بازیهای لیگ فوتبال را تعطیل کرد و بعضی دیدارهای دوستانه را به تعویق اندخت. ژاپنی‌ها از حضور در بازیهای جام ملت‌های آمریکای جنوبی کوپا آمریکا هم عذرخواهی کردند.

اما چند روز پس از سفر جونجی اوگورا رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن به کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی و مذاکره با مقامات مسئول این کنفدراسیون، احتمال بازگشت ژاپنی‌ها به کوپا آمریکا دوباره قوت گرفت.

سپ بلا‌تر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، هم گفت که برای آزاد کردن بازیکنان ژاپنی با باشگاه‌های اروپایی مذاکره خواهد کرد تا به تیم ملی این کشور کمک شود.

روز پنجشنبه و بعد از جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ژاپن در توکیو، آن‌ها با تغییر تصمیم قبلی اعلام کردند که برای این بازی‌ها به آرژانتین خواهند رفت.

هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ژاپن گفت: ما در حال آماده کردن نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی هستیم تا آمادگی خود را اعلام کنیم.

بعد از زلزله ژاپن به زیر ساخت‌های ورزشگاه‌ها مانند تاسیسات برق و فاضلاب آن‌ها آسیب هایی وارد شد. این خرابی ها تغییر برنامه بازی‌ها باشگاه‌ها را دچار مسائل غیرمنتظره‌ای کرد برای همین آن‌ها گفته بودند که با اعزام بازیکنان خود در تاریخ ۱ تا ۲۴ جولای به آرژانتین مخالف هستند.

اما فدراسیون فوتبال ژاپن تصمیم گرفت برای رهایی از مشکل بوجود آمده تیم ملی را با اسکلت بازیکنان اروپایی که در تعطیلات میان فصل هستند به مسابقات اعزام کند.

تیم ژاپن در مسابقات کوپا آمریکا در گروه نخست با تیم‌های آرژانتین، کلمبیا و بولیوی همگروه است.

پس از اعلام انصراف اولیه تیم ژاپن، از اسپانیا برای شرکت در این مسابقات دعوت شده بود.

ای اف سی: ایران امن است

بدنبال درخواست عربستانی‌ها، کنفدراسیون فوتبال آسیا بر امنیت ایران تاکید کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به عربستانی‌ها اطمینان داد که برای سفر به ایران و بازی با باشگاه‌های ایرانی مشکلی آن‌ها را تهدید نخواهد کرد.

پس از درگیری‌های اخیر در مشهد و حمله به سفارت عربستان در تهران فدراسیون فوتبال عربستان از کنفدراسیون خواسته بود که امنیت اعضا چهار باشگاه الاتحاد، النصر، الهلال و الشباب را در سفر به تهران و اصفهان تضمین کند وگرنه محل میزبانی را به کشور دیگری منتقل کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز پس از استعلام از فدراسیون فوتبال ایران و اطمینان از شرایط میزبانی در نامه‌ای به عربستان که یک نسخه از آن نیز به فدراسیون فوتبال ایران ارسال شد بر برگزاری مطمئن بازی‌ها تاکید کرد.

در پاسخ دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال عربستان نوشته شده: پس از بررسی وضعیت و توضیحات مقامات فدراسیون فوتبال ایران، مطمئن هستیم که دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا در ایران، طبق برنامه و به طور مطلوب برگزار خواهد شد.

در این نامه آمده است نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا به هر دو کشور ایران و عربستان سفر خواهند کرد تا درخصوص ارتقای کیفیت دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا بحث و تبادل نظر کنند.

نمایندگان باشگاهی عربستان در ادامه بازیهای لیگ قهرمانان آسیا با سپاهان و ذوب آهن در اصفهان و استقلال و پرسپولیس در تهران بازی خواهند داشت.

مطالب مرتبط