حذف اینترمیلان و تاتنهام و جدال بارسلونا – رئال در نیمه نهایی

لیگ قهرمانی حق نشر عکس AFP
Image caption رئال مادرید روز 27 آوریل میزبان بارسلونا خواهد بود

چهارشنبه شب در مرحله یک چهارم نهایی قهرمانان اروپا، شالکه و رئال مادرید مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند و به نیمه نهایی صعود کردند.

تیم فوتبال شالکه آلمان دو بر یک اینترمیلان ایتالیا را شکست داد. رائول در دقیقه ۴۵ و بندیکت هوودس (۸۱) گل های شالکه را زدند و تیاگو موتا (۴۹) تک گل اینتر را به ثمر رساند.

به این ترتیب و با پیروزی ۵ بر دو در بازی رفت، شالکه در مجموع دو دیدار با نتیجه خیره‌کننده ۷ بر سه از سد اینتر گذشت تا در مرحله نیمه نهایی حریف منچستریونایتد شود.

علی کریمی بازیکن شالکه ۰۴ نود دقیقه روی نیمکت بود و به میدان نرفت.

شالکه بنابر برنامه مسابقات نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در روز ۲۶ آوریل میزبان منچستریونایتد است و روز ۴ می هم در بازی برگشت در اولدترافورد به میدان می‌رود.

در دیگر دیدار چهارشنبه شب، رئال مادرید با تک گل کریس رونالدو در دقیقه ۵۰، یک بر صفر تاتنهام را شکست داد تا در مجموع دو دیدار رفت و برگشت ۵ بر صفر برنده شود و در نیمه نهایی به مصاف بارسلونا برود.

خوزه مورینیو، مربی رئال مادرید که برخلاف نظر خیلی از هواداران، تیم قدرتمندی به زمین فرستاده بود، بعد از بازی گفت: "فکر می‌کنم تصمیم درستی بود. تاتنهام چند فرصت خوب برای گل زدن داشت. البته پیروزی ۴-۰ ما در بازی رفت فاصله را زیاد کرده بود، اما اگر در نیمه اول گلی می‌خوردیم، با این تماشاگرانی که تاتنهام داشت و قدرت حریف، برای ما مشکل درست می‌شد".

او درباره بازی برابر بارسلونا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا گفت: "صبر کنید تا ببینیم چه می‌شود. ما انگیزه زیادی داریم، اما نیمه نهایی، نیمه نهایی است و هر اتفاقی ممکن است بیفتد."

رئال مادرید روز ۲۷ آوریل میزبان بارسلونا خواهد بود و بازی برگشت، روز سوم می در نوکمپ، ورزشگاه خانگی بارسلونا برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط