سپاهان در تبریز به قهرمانی نزدیک تر شد

سپاهان حق نشر عکس kk
Image caption سپاهان پنج امتیاز با تیم دوم جدول فاصله دارد

تیم فوتبال سپاهان اصفهان با پیروزی ۳ بر ۱ مقابل تراکتورسازی تبریز به قهرمانی دوباره در لیگ برتر نزدیک تر شد.

در این دیدار که در ورزشگاه پر از تماشاگر یادگار امام تبریز برگزار شد، ابراهیم توره در دقیقه ۲۷ گل اول سپاهان را زد. گل به خودی احسان حاج صفی، مدافع سپاهان در آغاز نیمه دوم بازی را به تساوی کشاند، اما محسن بنگر و توره در دقایق ۷۰ و ۸۰ دو گل دیگر زدند تا صدرنشین لیگ با کسب سه امتیاز به اصفهان بازگردد.

سپاهان به فاصله چهار هفته تا پایان رقابت ها با ۶۱ امتیاز در صدر است و ۵ امتیاز با ذوب آهن، تیم دوم جدول فاصله دارد.

تراکتورسازی با وجود این باخت، با ۵۰ امتیاز همچنان در مکان چهارم است.

در یکی دیگر از دیدارهای حساس هفته سی ام، پرسپولیس، تیم پنجم جدول در ورزشگاه آزادی با استیل آذین قعرنشین بازی می کند.

سه نقره دیگر برای وزنه برداری ایران

در ادامه مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا، کیانوش رستمی، نماینده وزن ۸۵ کیلوگرم ایران سه مدال نقره حرکت یکضرب، دوضرب و مجموع را از آن خود کرد.

رستمی در حرکت یکضرب پس از بلند کردن وزنه های ۱۵۷ و ۱۶۲ کیلوگرم، در مهار وزنه ۱۶۶ کیلوگرم موفق نبود و نقره گرفت. او در حرکت دوضرب هم با مهار وزنه ۲۰۱ کیلوگرم بر سکوی دوم ایستاد و با مجموع ۳۶۳ کیلوگرم، پس از وزنه برداری از چین مدال نقره مجموع دو حرکت این دسته را بدست آورد.

سهراب مرادی، دیگر نماینده ایران در این وزن در مکان ششم قرار گرفت.

پیش از این، مجید عسگری در حرکت یکضرب، دوضرب و مجموع دسته ۵۶ کیلوگرم و مرتضی رضاییان در حرکت یکضرب دسته ۶۹ کیلوگرم مدال نقره گرفته اند.

چهل و یکمین دوره رقابت های وزنه برداری قهرمانی آسیا از ۲۴ فروردین ماه در شهر تانگ لینگ چین آغاز شده و تا ۲۸ فروردین ادامه خواهد داشت.

رکورد پرش ارتفاع ایران شکست

در مسابقات دو و میدانی قهرمانی ایران، امین حسین زاده رهبر، رکورد پرش ارتفاع این کشور را پس از ۱۸ سال شکست.

این ورزشکار بوشهری با پرشی به ارتفاع ۲ متر و ۲۵ سانتی‌متر، رکورد پیشین را دو سانتی‌متر بهتر کرد. رکورد قبلی این ماده را حسین شایان در سال ۱۳۷۲ ثبت کرده بود.

مسابقات دو و میدانی قهرمانی ایران پس از ۱۶ سال وقفه در ورزشگاه حافظیه شهر شیراز برگزار شد.

اسکولز: منچستر سیتی رقیب اصلی ما نیست

در آستانه دیدار منچستر یونایتد و منچستر سیتی در نیمه نهایی جام حذفی فوتبال انگلستان، پل اسکولز، هافبک باتجربه منچستر یونایتد معتقد است منچستر سیتی رقیب اصلی تیم او نیست.

دو تیم روز شنبه در ورزشگاه ویمبلی لندن مقابل هم قرار می گیرند. منچستر یونایتد این فصل به کسب سه جام در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا امیدوار است، اما منچستر سیتی تنها برای قهرمانی در جام حذفی شانس دارد.

اسکولز گفت: "وقتی منچستر سیتی در لیگ چهارم یا پنجم است، من فکر نمی کنم بتواند رقیب ما محسوب شود."

بازیکن ۳۶ ساله منچستر یونایتد ادامه داد: "رقیبان اصلی ما آرسنال و چلسی هستند. فکر می کنم منچستر سیتی مانند لیورپول تنها از نظر جغرافیایی رقیب ما است."

منچستر سیتی از سال ۱۹۷۶ تاکنون جامی بدست نیاورده است و روبرتو مانچینی، سرمربی این تیم روز گذشته گفت زمان آن رسیده که "تاریخ باشگاه تغییر کند."

مانچینی گفت: "همه بازیکنانم به خوبی می دانند که این فرصت بزرگی برای ما است. کسب اولین جام سخت ترین است، اما وقت آن است که منچستر سیتی جامی بدست آورد."

مطالب مرتبط