صعود پورتو و ویارئال به نیمه نهایی اروپا لیگ

پورتو حق نشر عکس kk
Image caption پوتو پرتغال در نیمه نهائی به دیدار ویارئال می رود

پورتو پرتغال با شکست اسپارتاک مسکو به نیمه نهایی اروپا لیگ صعود کرد.

پورتو قهرمان یوفا کاپ در سال ۲۰۰۳ و لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۴ در بازی برگشت ۵-۲ اسپارتاک را مغلوب کرد تا با پیروزی مجموع ۱۰-۳ مدعی قهرمانی دیگری شود. آنها برای رسیدن به فینال اروپا لیگ که روز ۱۸ می در دابلین برگزار می شود باید در نیمه نهایی ویارئال را از پیش رو بردارند.

ویارئال اسپانیا که در بازی رفت توانسته بود ۵- ۱ توئنته را شکست دهد در بازی برگشت در هلند ۳- ۱ پیروز شد تا با پیروزی مجموع ۸-۲ بالا بیاید. پنجشنبه شب چهره دو تیم دیگر بازی نیمه نهایی اروپا لیگ هم مشخص شد.

براگا با گل زده در خانه حریف دینامو کیف را حذف کرد و برای بنفیکا یک تساوی کافی بود تا از سد پی اس وی آیندهوون بگذرد و به نیمه نهایی برسد.

براگا پرتغال که در بازی رفت توانسته بود در اوکراین به تساوی یک – یک برسد در بازی برگشت در خانه به تساوی بدون گل رسید و با گلی که در اوکراین زده بود بالا رفت. بنفیکا هم که در بازی رفت در خانه ۴ بر یک برنده شده بود پنجشنبه شب در آیندهوون ۲-۲ کرد و با پیروزی مجموع ۶-۳ صعود کرد.

روز ۲۸ آپریل و بازیهای رفت نیمه نهایی بنفیکا با براگا روبرو می شود و پورتو میزبان ویارئال خواهد بود. بازیهای برگشت نیمه نهایی هم روز ۵ می برگزار خواهد شد.

استقلا یک گل زد و سوم ماند

حق نشر عکس isna
Image caption استقلال با این پیروزی 55 امتیازی شد

در هفته سی ام بازیهای لیگ برتر فوتبال ایران، استقلال یک بر صفر راه آهن را در استادیوم آزادی مغلوب کرد.

هوار ملامحمد در دقیقه 47 تك گل استقلال را زد.

پرویز مظلومی سرمربی استقلال بعد از بازی قبول کرد که این بازی جذابیتی نداشت اما از امتیاز بدست آمده راضی بود.

او گفت: "بازیکنانم شادابی لازم را نداشتند اما مهم 3 امتیاز بود که به آن رسیدیم. قبول دارم فوتبال دلچسبی نبود". مظلومی دراین بازی تنها یک تعویض انجام داد که آن هم در دقایق وقت تلف شده پایانی بازی بود. او در توضیح این مسئله گفت: "شریفات و مجیدی مصدوم بودند و این موضوع باعث شد روی نیمکت بازیکن تهاجمی نداشته باشم. به همین خاطر تغییر تاکتیکی در تیم ایجاد نکردم".

استقلال با این پیروزی 55 امتیازی شد و جایگاه خود در مكان سوم جدول رده بندی لیگ برتر را حفظ كرد. پنجشنبه عصر ذوب آهن ده نفره هم موفق شد دو بر یک شهرداری تبریز را شكست دهد تا با 56 امتیاز در جای دوم جدول پایین تر از سپاهان باقی بماند.

ادامه بازیهای هفته 30 ام روز جمعه برگزار می شود که در حساس ترین دیدار سپاهان صدرنشین در تبریز به مصاف تراکتورسازی می رود. اگر تراکتورسازی تبریر بتواند در این بازی خانگی برنده شود آنوقت رقابت برای صدرنشینی بین تیم های بالای جدول داغ تر می شود.

جمعه یک بازی جذاب دیگر هم در تهران برگزار می شود و پرسپولیس به مصاف استیل آذین می رود.

چهار جلسه غیبت توس

کارلوس توس مهاجم منچستر سیتی به خاطر آسیب دیدگی حداقل 4 هفته دور از میدان خواهد بود.

با این آسیب دیدگی روبروتو مانچینی قبل از بازی منچستر سیتی برابر منچستر یونایتد بازیکن بزرگی را از دست داد.

دو تیم شهر منچستر، شنبه شب در نیمه نهایی جام حذفی انگلستان به میدان می روند.

در مرحله قبلی جام حذفی، منچستر یونایتد از سد آرسنال گذشته بود و سیتی هم تیم دسته اولی ریدینگ را پشت سر گذاشته بود.

دیگر دیدار نیمه نهایی جام حذفی انگلستان را دو تیم بولتون و استوك برگزار می كنند.

مطالب مرتبط