مشایی: دولت تشکیل وزارت ورزش را صلاح نمی‌داند

حق نشر عکس Reuters

اسفندیار رحیم مشایی، مشاور و رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد گفت که رئیس جمهوری ایران مخالف تاسیس وزارت ورزش است.

آقای رحیم مشایی در مراسم گشایش نخستین دوره مسابقات موی تای، جام ریاست جمهوری که در جزیره کیش برگزار شد، گفت: "نظر دکتر احمدی‌نژاد و دولت این است که ورزش برخوردار از جایگاه بالایی است و قدرتی که معاون رییس جمهوری در پیشبرد اهداف ورزش کشور دارد چه بسا از قدرت وزیر مربوطه نیز بالا‌تر است."

به گفته او دولت و رییس جمهوری ایران تشکیل وزارت ورزش را به صلاح ورزش کشور نمی‌دانند؛ اما اگر طبق قوانین و مقررات مقرر شود که اقدامی انجام شود، برای حفظ ورزش و جایگاه آن تمهیداتی اندیشیده می‌شود که قدرت ورزش در کشور کم نشود.

با وجود مصوبه مجلس شورای اسلامی و تائید شورای نگهبان، دولت محمود احمدی‌نژاد از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان و تشکیل وزارت ورزش و جوانان خودداری می‌کند.

طلا و نقره آسیا بر گردن وزنه برداران سنگین وزن ایران

بهداد سلیمی، جانشین حسین رضازاده، طلای سنگین وزن مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا را به گردن انداخت اما نتوانست رکورد او را بشکند.

سلیمی در یک ضرب ۲۰۸ و در دو ضرب ۲۵۰ کیلوگرم وزنه بالای سر برد و سه طلا گرفت. در همین وزن بهادر مولایی با رکوردهای ۱۷۶ و ۲۲۲ کیلو گرم دوم شد و ۳ نقره گرفت.

سلیمی که پیش از این قهرمان جهان شده بود، گفت: "کار سختی نداشتم چون می‌دانستم رقبا در چه اندازه‌ای هستند. تشنه موفقیت واقعی هستم که رسیدن به طلای المپیک است. در واقع فقط به آن مدال فکر می‌کنم."

در پایان مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا در شهر تانگ لینگ چین، ایران با ۳ طلا، ۸ نقره و یک برنز و مجموع ۵۱۵ امتیاز روی پله سوم ایستاد. چین، میزبان بازی‌ها، با ۶۰۰ امتیاز اول شد و قزاقستان هم با ۵۳۴ امتیاز دوم شد.

هندبال ایران با پرتغال، اسپانیا، مجارستان و سوئد همگروه شد

تیم هندبال جوانان ایران در مسابقه‌های قهرمانی جهان با پرتغال، اسپانیا، مجارستان، سوئد و نماینده سوم قاره آمریکا همگروه شد.

قرعه کشی هجدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی جوانان جهان در "تسالونیکی" یونان انجام شد. این مسابقات تیر ماه امسال برگزار می‌شود.

ایران با سوم شدن در مسابقات جوانان آسیا، برای اولین بار به مسابقات جهانی صعود کرد.

در این مسابقات آسیا ۳ نماینده، اروپا ۱۲ نماینده، آمریکا ۵ و آفریقا ۴ نماینده دارد. در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

گروه‌بندی مسابقات: گروه A: اسلوونی، فرانسه، صربستان، تونس، نماینده چهارم قاره آمریکا و نروژ گروه B: دانمارک، نماینده اول قاره آمریکا، یونان، قطر، الجزایر و نماینده پنجم قاره آمریکا گروه C: مصر، آلمان، نماینده دوم قاره آمریکا، روسیه، کره جنوبی و بنین گروه D: پرتغال، اسپانیا، نماینده سوم قاره آمریکا، مجارستان، سوئد و ایران.

دانش آموزان ایران در فینال قهرمانی جهان

تیم فوتبال دانش آموزی ایران یکشنبه شب درفینال مسابقات قهرمانی جهان مقابل آلمان بازی می‌کند.

این بازی‌ها با حضور ۲۱ تیم در بزریل برگزار می‌شود.

در مرحله نیمه نهایی، تیم ایران، ترکیه را در ضربات پنالتی ۵ به ۴ شکست داد. بازی دو تیم در وقت قانونی صفر- صفر به پایان رسید.

مسابقات فوتبال دانش آموزی قهرمانی جهان از سال ۱۹۷۲، هر دو سال یک بار برگزار می‌شود.

رای جنجال پرسپولیس – استیل آذین دوشنبه اعلام می‌شود

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران روز دوشنبه درباره جنجال بازی پرسپولیس – استیل آذین رای می‌دهد.

بازی این دو تیم، جمعه گذشته با گل دیرهنگام پرسپولیس به جنجال کشیده شد. بازیکنان استیل آذین معتقد بودند، این گل را در شرایطی خورده‌اند که بازیکنان حریف باید بازی جوانمردانه را رعایت می‌کردند و توپ را به آن‌ها می‌دادند.

پرسپولیس آن بازی را ۲ به یک برد.

عباس روغنی، معاون کمیته انضباطی به مهر گفت: "تخلف ۹ بازیکن دو تیم در این دیدار محرز است، ضمن اینکه گزارش‌هایی از تخلف کادر فنی پرسپولیس نیز دریافت کرده‌ایم." او گفت پرونده این جنجال از طریق فیلم مسابقه، گزارش ناظر و داور بازی و حتی گزارش‌های مردمی تکمیل می‌شود.

حسین هدایتی، مالک باشگاه استیل آذین بعد از این بازی، اعلام کرد تیمش از ادامه حضور در لیگ بر‌تر فوتبال ایران انصراف خواهد داد.

استیل آذین با ۲۴ امتیاز از ۳۰ بازی، تیم هجدهم لیگ هجده تیمی فوتبال ایران است و شانس زیادی برای ماندن در لیگ بر‌تر ندارد.

مطالب مرتبط