عضویت ده ایرانی در کمیته های مختلف AFC

کنفدراسیون فوتبال آسیا
Image caption کفاشیان می گوید این برای اولین بار است که این تعداد ایرانی در کنفدراسیون آسیا عضو می شوند

کنفدراسیون فوتبال آسیا ده نفر از فدراسیون فوتبال ایران را برای عضویت در کمیته های مختلف این کنفدراسیون انتخاب کرد.

به نوشته سایت فدراسیون فوتبال ایران، علی کفاشیان در کمیته مسابقات و کمیته فدراسیون های عضو، علی فتح الله زاده و محمدرضا ساکت در کمیته باشگاه های حرفه ای، عزیزالله محمدی در کمیته لیگ های حرفه ای، عباس ترابیان در کمیته فوتسال، محمد درخشان در کمیته مالی، حسین عسگری در کمیته داوران، فریده شجاعی در کمیته زنان، علیزاده در کمیته فنی و جهانگیر بیگلری در کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا عضو شده اند.

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا این انتخاب را موفقیتی بزرگ برای فوتبال این کشور دانست و گفت: "برای نخستین بار در تاریخ فوتبال ایران است که این تعداد عضو در AFC دارد."

آقای کفاشیان در پاسخ به این پرسش که آیا عضویت در کمیته اجرایی معتبرتر از حضور در این کمیته ها نیست، گفت: "خیر، همه این کمیته‌ها تخصصی هستند. تصمیم های اصلی کنفدراسیون فوتبال آسیا در آن ها گرفته می شود و سپس به کمیته اجرایی می رود. می توان گفت نود و نه درصد تصمیم های مهم AFC در این کمیته ها گرفته می شود."

او اضافه کرد که این اعضا برای چهار سال آینده انتخاب شده اند.

تاج: هیچ نهادی حق واگذاری تیمی را ندارد

مهدی تاج، نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران می گوید هیچ وزارتخانه و نهادی حق واگذاری تیم های خود را ندارد و نباید چنین جریانی در فوتبال کشور باب شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای تاج گفت: "این که شنیده می شود اخیرا برخی دستگاه های دولتی و شرکت های خصوصی قصد واگذاری امتیاز تیم های خود را مطرح کرده اند و تصمیم دارند از لیگ برتر و لیگ دسته اول کناره گیری کنند، اتفاق جالبی نیست و به هیات های فوتبال استان ها تاکید کرده ایم که هیچ ارگانی حق واگذاری هیچ تیمی را ندارد."

او گفت هیات های فوتبال بالاترین مرجع اجرایی و نماینده فدراسیون فوتبال در استان ها هستند و نباید اجازه دهند با یک ابلاغ، مسئولیت یک تیم از سوی یک شرکت یا نهاد دولتی واگذار شود.

نایب رئیس فدراسیون افزود: "تصمیمات احساسی و عجولانه به فوتبال باشگاهی لطمه می زند و فدراسیون فوتبال مقابل این مسائل خواهد ایستاد."

پرسپولیس پرتماشاگرترین تیم هفته شد

کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار روز چهارشنبه گذشته پرسپولیس با بنیادکار ازبکستان را پرتماشاگرترین دیدار هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد.

طبق گزارش ناظر مسابقه ۳۱ هزار و ۷۶۵ نفر برای تماشای این بازی که با شکست ۳ بر ۱ پرسپولیس همراه شد، در ورزشگاه آزادی تهران حضور داشتند.

پس از پرسپولیس، تیم النصر عربستان با ۱۸ هزار و ۴۲۱ تماشاگر دومین تیم پرتماشاگر هفته است و گامبا اوزاکا از ژاپن و اف سی سئول در رده های بعدی پرتماشاگرترین ها هستند.

فوتبال به ژاپن برمی گردد

رقابت های لیگ فوتبال ژاپن، جی لیگ، روز شنبه از سر گرفته می شود و بازیکنان با بازوبند سیاه و یک دقیقه سکوت به میادین برمی گردند.

این بازی ها در پی وقوع زلزله و سونامی در این کشور از ۱۱ ماه مارس به حالت تعلیق درآمد.

ورزشگاه های تیم های کاشیما آنتلرز و وگالتا سندای و تیم دسته دومی میتو هولی‌هوک در این حادثه آسیب دیده است و این تیم ها تا زمان بازسازی در زمین های دیگر از حریفان میزبانی خواهند کرد.

کازومی اوهیگاشی، مدیر جی لیگ در این باره گفت: "زلزله ورزشگاه کاشیما را به شدت تحت تاثیر قرارداده است. ورزشگاه های سندای و میتو نیز همین وضعیت را دارند. با این همه، سه باشگاه بر مشکلات فائق آمده اند و طرفداران منتظرند تا بازیکنان با تمام توان فوتبال خود را شروع کنند".

هانوفر رده سوم را گرفت

تیم فوتبال هانوفر با برتری مقابل فرایبورگ، رده سوم جدول بوندس لیگا را از بایرن مونیخ گرفت و به حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا امیدوار ماند.

در آغاز هفته سی و یکم مسابقات، هانوفر ۳ بر ۱ در زمین فرایبورگ پیروز شد و با ۲ امتیاز بیشتر بالاتر از بایرن مونیخ ایستاد.

بایرن مونیخ شنبه مهمان اینتراخت فرانکفورت است و در صورت برد به پله سوم برمی گردد.

روز شنبه بوروسیا دورتموند، صدرنشین رقابت ها هم به دیدار مونشن گلادباخ قعرنشین می رود و بایرلورکوزن، تیم دوم جدول میزبان هوفنهایم است. اگر دورتموند برنده شود و بایرلورکوزن سه امتیاز بازی این هفته را نگیرد، تیم صدرنشین قهرمانی زودهنگام خود را جشن خواهد گرفت.

مطالب مرتبط