مهلت خرید بلیت بازی‌های المپیک لندن امشب تمام می شود

Image caption برای مسابقات المپیک حدود هشت میلیون و هشتصد هزار بلیت عرضه خواهد شد

برگزار کنندگان المپیک ۲۰۱۲ لندن می‌گویند با نزدیک شدن پایان مهلت خرید بلیت این بازی‌ها، تقاضا برای خرید بلیت در آخرین ساعات مهلت آن "سر به فلک" زده است. متقاضیان برای خرید آنلاین بلیت بازی‌های المپیک فقط تا ساعت ۲۳: ۵۹ به وقت لندن روز سه شنبه، ۲۶ آوریل (۶ اردیبهشت) فرصت دارند.

بررسی تقاضانامه‌ها و قرعه کشی برای خرید بلیت در ماه‌های مه و ژوئن صورت خواهد گرفت و نام متقاضیانی که بلیت بازی‌ها به آن‌ها تعلق گرفته در روز ۲۴ ژوئن اعلام خواهد شد.

فرصت خرید بلیت از روز ۱۵ مارس آغاز شد و پیش از آن بیش از ۲. ۵ میلیون نفر برای خرید بلیت در سایت رسمی المپیک ۲۰۱۲ ثبت نام کردند.

بهای بلیت‌ها بین حدود ۳۳ تا ۳۳۰۰ (۲۰۱۲ پوند) دلار است. ۳۳۰۰ دلار، قیمت گران‌ترین بلیت برای ورود به مراسم افتتاحیه بازی هاست و بلیت مراسمی که متقاضی بیش از اندازه داشته باشد، از طریق قرعه کشی فروخته خواهد شد.

اما لرد کو، رئیس هیئت برگزاری المپیک ۲۰۱۲ لندن گفته است که برای مراسم و مسابقات اصلی پس از اینکه حامیان مالی المپیک سهم بلیت‌های خود را برداشتند، فقط نیمی از بلیت‌های برای فروش عمومی عرضه خواهد شد.

او گفت: "به طور متوسط ۷۵ درصد بلیت‌های برای برای فروش عمومی است، اما برای مراسم اصلی تر این رقم کاهش خواهد یافت."

در طول ۱۷ روز حدود ۶۵۰ مسابقه در ۲۶ رشته ورزشی برگزار خواهد شد و متقاضیان نمی‌توانند برای بیش از ۲۰ رویداد بلیت تهیه کنند.

برگزارکنندگان باید ۲۵ درصد از درآمد خود از بازی‌های المپیک را از طریق فروش عمومی بلیت تهیه کنند.

فروش بلیت برای بازی‌های پارالیمپیک از روز ۹ سپتامبر۲۰۱۱ آغاز خواهد شد.

برای مسابقات المپیک حدود هشت میلیون و هشتصد هزار بلیت عرضه خواهد شد. دو میلیون بلیت نیز برای المپیک معلولان در نظر گرفته شده است.

حدود ۷۵ درصد از کل این بلیت‌ها از طریق ثبت نام به عموم مردم فروخته خواهد شد.

مابقی بلیت‌ها از طریق کمیته ملی المپیک و حامیان مالی این برنامه به فروش خواهد رسید که در تامین بودجه و هزینه‌های این مناسبات مشارکت داشته‌اند و از طریق فروش بلیت و تورهای مسافرتی و سایر خدمات جنبی کسب در آمد می‌کنند. بخشی از بلیت‌ها هم به فدراسیون‌های ورزشی تعلق خواهد گرفت.

برگزارکنندگان المپیک لندن می‌گویند بلیت‌های مخصوص "جایگاه ویژه و تشریفاتی" چیزی کمتر از یک درصد از کل بلیت ها را شامل می‌شوند.

مطالب مرتبط