نگرانی‌های فرگوسن برای دیدار با شالکه

فرگوسن
Image caption آلکس فرگوسن می گوید همیشه بازیهای نیمه نهائی خطرناک است

آلکس فرگوسن، مربی منچستر یونایتد انگلستان اعتراف کرد که قبل از بازی سه شنبه شب (۲۶ آوریل) با شالکه ۰۴ نگران و مضطرب است.

تیم فوتبال منچستر یونایتد در بازی رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه شب در آلمان به مصاف شالکه می رود.

آلکس فرگوسن گفت شالکه را دست کم نخواهد گرفت و می داند که بازی نیمه نهایی هیچوقت آسان نیست.

او گفت: "این بازی سخت خواهد بود و ما سعی می کنیم با روشی مناسب به میدان برویم".

شالکه اینک در رده ۱۰ ام جدول ۱۸ تیمی بوندسلیگاست، اما آنها تاکنون تیم های بزرگی را مغلوب کرده اند که آخرین آن اینترمیلان، مدافع عنوان قهرمانی بود. شالکه در ایتالیا ۵-۲ برنده شد و درخانه ۲-۱ حریف را شکست داد تا به نیمه نهایی صعود کند.

فرگوسن توضیح داد: "شالکه تا به حال در بازیهای این فصل لیگ قهرمانان اروپا همه تیم ها را در خانه خود شکست داده است؛ تیم هایی مثل والنسیا و اینترمیلان".

دیگر بازی رفت نیمه نهایی چهارشنبه شب بین دو تیم رئال مادرید و بارسلونا برگزار می شود.

چهار ماه تعلیق روزنامه خبر ورزشی

فعالیت روزنامه خبر ورزشی چاپ تهران برای مدت ۴ ماه به تعلیق درخواهد آمد.

به گزارش ایسنا، مصطفی شکری، وکیل باشگاه فوتبال پرسپولیس گفت: "باشگاه پرسپولیس به دلیل انتشار مطالبی حول محور نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی از روزنامه خبرورزشی و سایت خبرآنلاین طرح شکایت کرد و پرونده در دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت."

آقای شکری توضیح داد: "مدیرمسئول "خبر ورزشی" و "خبر آنلاین" در مقابل هیات قضایی شعبه ۷۶ و هیات منصفه مطبوعات به بیان دفاعیات خود پرداخت و در نهایت دادگاه متهم را به پنج‌ ماه حبس محکوم کرد که این حکم به دلیل در نظر گرفتن سوابق متهم، به ۴ ماه تعلیق فعالیت روزنامه خبرورزشی و سایت خبرآنلاین تبدیل شد."

او گفت: "پس از اعتراض مدیرمسئول روزنامه خبر ورزشی به حکم صادره، پرونده در دیوان عالی کشور مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفت و در نهایت رای دادگاه بدوی تایید شد".

وکیل پرسپولیس همچنین ابراز امیدواری کرد که این نوع مجازات‌ها سبب تغییر رویه برخی رسانه‌ها در توجه به رسالت اصلی خود شود.

روزنامه خبرورزشی پرتیراژترین روزنامه ورزشی در ایران است.

هشدار کی‌روش به سن بالای بازیکنان ایران

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران هشدار داد که سن بالای بازیکنان ایرانی، آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۴ را تحت تاثیر قرار می دهد.

کی ‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران که برای تماشای بازی سپاهان – صبا به اصفهان رفته بود، دوشنبه شب در مراسمی که توسط باشگاه سپاهان ترتیب داده شده بود، از وضعیت فوتبال ایران صحبت کرد.

کی روش گفت: "بالا بودن سن بازیکنان ایرانی، برنامه‌هایم برای آماده سازی تیم ملی جهت مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد".

او گفت: "تیم ملی ایران برای مسابقات انتخابی جام جهانی به بازیکنان مستعد و جوان تر نیاز دارد و به اعتقاد من فوتبال ایران در سال‌های گذشته از پشتوانه سازی برای تیم بزرگسالان خود غفلت کرده است".

آقای کی روش گفت: "بازیکنان فوتبال ایران از استعدادهای بالقوه‌ای برخوردارند. برای کشف این استعدادها، نمایندگانی را در استان‌ها قرار داده‌ام تا بازیکنان حائز شرایط برای حضور در اردوهای تیم‌های ملی را به من معرفی کنند".

کی روش از روز ۱۵ فروردین و برای مدت سه سال و نیم به مربیگری تیم ملی ایران تعیین شد. هدف اصلی او موفقیت ایران در جام جهانی برزیل ۲۰۱۴ است.

ونزوئلا و ماداگاسکار اولین حریفان تدارکاتی ایران

کارلوس کی روش برای اولین بار تیم ملی فوتبال ایران را برابر ونزوئلا و ماداگاسکار هدایت خواهد کرد.

تیم ایران در دو دیدار دوستانه ای که روز سه شنبه به تصویب کمیته تیم های ملی فدراسیون فوتبال ایران رسید ابتدا در ۱۶ خرداد با ونزوئلا و روز ۲۶ تیر با ماداگاسکار بازی خواهد کرد.

ایران در اولین گام در رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، روز اول مرداد ماه میزبان حریف ضعیفی به نام مالدیو است و شش روز بعد باید در مالدیو برابر این تیم بازی کند.

ونزوئلا، اولین حریف تدارکاتی ایران در رده بندی جهانی فیفا، تیم شصت و هفتم دنیا است و نهمین تیم این قاره به حساب می‌آید. ونزوئلا در سه بازی گذشته خود با مکزیک ۱-۱ کرد، دو بر صفر جامائیکا را شکست داد و ۴-یک مقابل آرژانتین شکست خورد.

ماداگاسکار در وضعیت بدتری نسبت به ونزوئلا قرار دارد و در جایگاه صد و سی و هشتم رنکینگ فیفا ایستاده است. آنها تیم سی و هشتم قاره آفریقا هستند.

مطالب مرتبط