تقاضا برای بلیط المپیک لندن از مرز بیست میلیون گذشت

مسابقات المپیک لندن حق نشر عکس PA
Image caption برگزارکنندگان المپیک لندن می‎گویند میزان استقبال برای خرید بلیط‎ها در بسیاری از رشته ها بیش از ظرفیت بوده است

مسئولان برگزاری المپیک ۲۰۱۲ لندن اعلام کرده اند که یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر، برای خرید بیش از ۲۰ میلیون بلیط این مسابقات تقاضا داده‎اند.

این میزان درخواست، بیش از ۳ برابر شش میلیون و ۶۰۰ هزار بلیطی است که برای طرفداران مسابقات ورزشی در بریتانیا در نظر گرفته شده است.

مسئولان برگزاری این مسابقات همچنین می گویند که بیش از نیمی از ۶۴۵ مسابقه‎ای که در المپیک سال آینده برگزار می‎شود، بر اساس قرعه‎کشی انتخاب خواهد شد، و ۹۵ درصد درخواست‎ها از داخل بریتانیا انجام گرفته است.

لورد کو، رییس برگزاری المپیک ۲۰۱۲ لندن می‎گوید از دریافت این میزان تقاضا برای دیدن مسابقات بسیار خوشحال است.

رشته‎های ‎دوچرخه‎سواری، ژینماستیک، اسب‎سواری و مراسم شب افتتاحیه و اختتامیه از جمله پرطرفدارترین بخش های المپیک ۲۰۱۲ لندن هستند.

بلیط های این مسابقات و بیشتر بلیط های مسابقات شنا و تنیس المپیک هم با قرعه کشی فروخته خواهد شد.

گفته می‎شود فروش بلیط های المپیک ۲۰۱۲ لندن، بزرگترین تجربه در تاریخ بریتانیا برای فروش بلیط محسوب می‎شود.

کمیته تدارک المپیک لندن که سازماندهی فروش بلیط های این مسابقات را برعهده دارد اقدام به قرعه کشی در رشته هایی خواهد کرد که میزان تقاضا برای بلیط‎های آن بیش از صندلی‎های موجود در سالن مسابقات است.

قرار است در تاریخ دهم ماه مه امسال، پول بلیط‎ها از حساب کسانی که برای دیدن مسابقات اعلام آمادگی کرده‎اند برداشته شود و در ماه ژوئن هم به مشتریان اعلام خواهد شد که در کدام رشته‎ها موفق به دریافت بلیط شده اند.

البته به کسانی که در قرعه‎کشی موفق به دریافت بلیط نشوند این فرصت داده می‎شود تا در ماه ژوئن و ژوییه یک بار دیگر برای دیدن دیگر مسابقات درخواست خود را ارسال کنند.

لورد کو، رییس برگزاری المپیک لندن می گوید: "در برخی از بخش های المپیک از جمله مراسم افتتاحیه تقاضا ۱۰ برابر ظرفیت موجود بوده است. بنابراین مسلم است که عده‎ای که موفق به دریافت بلیط نمی‎شوند ناامید خواهند شد و ما سعی می‎کنیم با ارائه بلیط های دیگری به این افراد رضایت آنها را جلب کنیم".

او در ادامه می‎افزاید: "آنچه مایه دلگرمی است این است که در بیشتر موارد تقاضاها برای چند بلیط و در رشته های متنوع ورزشی انجام شده است. این نشان می دهد دوستان و خانواده ها برای دیدن این مسابقات با هم برنامه ریزی کرده اند".

مطالب مرتبط