منچستر یونایتد روی لبه قهرمانی

خاویر هرناند حق نشر عکس AP
Image caption خاویر هرناندز خیلی زود و در ثانیه 36 بازی دروازه پیتر چک را باز کرد و منچستر را در اولد ترافورد پیش انداخت

منچستر یونایتد دو به یک چلسی را شکست داد و تنها رقیب خود در قهرمانی لیگ برتر انگلستان را با شش امتیاز کمتر در رده دوم جدول نگه داشت.

خاویر هرناندز خیلی زود و در ثانیه 36 بازی دروازه پیتر چک را باز کرد و منچستر را در اولد ترافورد پیش انداخت. نمانیا ویدیچ در دقیقه 26 بازی میزبان را 2 به صفر پیش انداخت و فرانک لمپارد 68 دقیقه از بازی گذشته بود که اولین و آخرین گل چلسی را به ثمر رساند.

حالا شاگردان آلکس فرگوسن در دو هفته باقیمانده تا پایان فصل فقط به یک امتیاز احتیاج دارند و تنها چیزی شبیه به معجزه ممکن است سرنوشت آنها را تغییر دهد و 19 امین عنوان قهرمانی را از منچستر دور کند، فقط به شرطی که چلسی در هر دو بازی پیش رو برنده باشد و منچستر یونایتد در هر دو بازی آخر بازنده از زمین بیرون بیاید.

اکنون منچستر یونایتد با 76 امتیاز در صدرجدول است و چلسی با 70 امتیاز در رتبه دوم قرار دارد.

در یک بازی دیگر یکشنبه شب، استوک سیتی با پیروزی 3 به یک برابر آرسنال، آخرین شانس قهرمانی لیگ برتر را از شاگردان آرسن ونگر گرفت.

آرسنال با این شکست با دو بازی باقیمانده و 9 امتیاز اختلاف از صدر جدول در جای سوم ایستاده است و فرصتی برای سبقت گرفتن از منچستر یونایتد ندارد.

گل های استوک را کنوین جونز (28)، جرمین پننت (40) و جاناتان والترز به ثمر رساندند و رابین فن پرسی در دقیقه 81 تنها یکی از گل های خورده را برای آرسنال جبران کرد.

وولورهمپتون هم با پیروزی 3 بر یک مقابل وست برومویچ خودش را از پایین جدول کمی بالا کشید و با 37 امتیاز در رده هفدهم ایستاد تا بطور موقت از منطقه خطر خارج شود.