یوفا از بلاتر حمایت می کند

سپ بلاتر و محمد بن همام حق نشر عکس MICHAL CIZEKAFPGetty Images
Image caption سپ بلاتر برای حفظ ریاست فیفا با محمد بن همام رقابت می کند

کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال اروپا با اعلام 'حمایت کامل' از سپ بلاتر، رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا)، از ۵۳ عضو خود خواسته است که در انتخابات آینده فیفا به او رای دهند.

سپ بلاتر ۷۵ ساله، به دنبال چهارمین دوره ریاست خود بر فیفاست و با محمد بن همام، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا رقابت می کند.

این انتخابات روز اول ژوئن (۱۱ خرداد) برگزار می شود و ۲۰۸ عضو فیفا، رئیس آینده را انتخاب خواهند کرد.

آقای بلاتر از سال ۱۹۹۸ریاست فیفا را بر عهده دارد و می گوید در صورت انتخاب مجدد، این آخرین دوره حضورش در این سمت خواهد بود. وی همچنین قول داده است ساختار فیفا را اصلاح کند و روش انتخاب میزبان جام جهانی را تغییر دهد.

سپ بلاتر برای پیروزی در دور اول باید رای دو سوم اعضا (۱۳۸ رای) را کسب کند. او تاکنون حمایت اعضای فیفا از آمریکای جنوبی (۱۰ رای)، اقیانوسیه (۱۱ رای) و اکثر ۳۵ عضو کنفدراسیون‌ اتحادیه فوتبال آمریکای شمالی، مرکزی و کاراییب (کونکاکاف) را به دست آورده است و حمایت فدراسیون‌های اروپایی او را به پیروزی در انتخابات امیدوارتر خواهد کرد.

مورینیو پنج جلسه محروم شد

اتحادیه فوتبال اروپا، ژوزه مورینیو، سرمربی رئال مادرید را از همراهی تیمش در پنج مسابقه لیگ قهرمانان اروپا محروم کرد.

مورینیو در دیدار رفت مقابل بارسلونا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان به دلیل اعتراض به داور اخراج شد و پس از بازی، داوران و یوفا را به جانبداری از بارسلونا متهم کرد.

یوفا این اتهام را ناشایست خوانده و علاوه بر پنج جلسه محرومیت، سرمربی رئال مادرید را پنجاه هزار یورو جریمه کرده است.

مورینیو یک جلسه محرومیت خود را در بازی برگشت سپری کرد و محرومیت دیدار پنجم برای سه سال به حالت تعلیق است. به این ترتیب، مورینیو در سه مسابقه اول فصل آینده لیگ قهرمانان نمی تواند تیمش را همراهی کند.

یوفا همچنین مانوئل پینتو، دروازه بان ذخیره بارسلونا را سه بازی محروم کرده است و او دیدار فینال لیگ قهرمانان مقابل منچستر یونایتد را از دست خواهد داد. پینتو در پایان نیمه اول بازی رفت نیمه نهایی با بازیکن رئال مادرید درگیر شد و کارت قرمز گرفت.

هر دو باشگاه رئال مادرید و بارسلونا اعلام کرده اند که به این احکام اعتراض خواهند کرد.

آنچلوتی: بازی با منچستر یونایتد برای ما فینال است

کارلو آنچلوتی، سرمربی چلسی می گوید دیدار روز یکشنبه مقابل منچستر یونایتد، برای تیم او مانند یک فینال است.

در حالی که تنها سه دیدار به پایان فصل باقی ‌مانده است، چلسی با سه امتیاز اختلاف در رده دوم جدول لیگ برتر انگلستان قرار دارد و با شکست منچستر یونایتد می‌تواند صدرنشینی را از این تیم بگیرد.

سرمربی ایتالیایی چلسی گفت تلاش می کند فشار چنین بازی بزرگی را از بازیکنانش دور کرده و انرژی آن ها را برای مسابقه حفظ کند.

سر الکس فرگوسن، سرمربی منچستر یونایتد، هم روز جمعه گفته بود تیمش در صورت پیروزی در بازی خانگی این هفته، نوزدهمین قهرمانی خود را در لیگ برتر تضمین خواهد کرد.

اگر منچستر یونایتد چلسی را ببرد، برای رسیدن به قهرمانی تنها یک امتیاز از دو بازی آخر خود با بلکبرن و بکپول می‌خواهد.