فتل خط اول فرمول یک ترکیه را گرفت

سباستین فتل حق نشر عکس Getty
Image caption سباستین فتل

در زمان گیری برای تعیین خط مسابقه فرمول یک ترکیه، رانندگان تیم ردبول اول و دوم شدند.

سباستین فتل، صدرنشین جدول رانندگان با زمان یک دقیقه و بیست و پنج ثانیه و ۴۹ صدم ثانیه خط اول را از آن خود کرد. او تاکنون تمام مسابقات این فصل را از خط اول آغاز کرده است.

پس از فتل، مارک وبر، هم‌تیمی اش با ۴۰۵ صدم ثانیه اختلاف دوم شد و نیکو رزبرگ، راننده تیم مرسدس پس از این دو در خط سوم قرار گرفت.

لوییس همیلتون از مک‌لارن و فرناندو آلونسو از فراری چهارم و پنجم شدند و جنسن باتن، هم‌تیمی همیلتون با این که در تمرین روز جمعه از همه سریع تر بود، در زمان گیری مکانی بهتر از ششم کسب نکرد.

مسابقه فرمول یک ترکیه روز یکشنبه ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت محلی در پیست استانبول پارک برگزار خواهد شد.

اسطوره گلف اسپانیا درگذشت

سوریانو بالستروس، یکی از مشهورترین چهره های گلف جهان در سن ۵۴ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری سرطان درگذشت.

این گلف باز اسپانیایی در طول فعالیت حرفه ای خود ۸۷ عنوان قهرمانی به دست آورد و بین سال های ۱۹۸۶ تا ۱۹۸۹، برای شصت و یک هفته بهترین گلف باز جهان بود.

بالستروس سال های ۱۹۷۹، ۱۹۸۴ و ۱۹۸۸ در مسابقات اوپن بریتانیا قهرمان شد.

او اولین گلف باز اروپایی بود که توانست در رقابت های مسترز آمریکا قهرمان شود.

بالستروس دو بار در سال‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۸۳ مسترز آمریکا را فتح کرد.

او گلف حرفه‌ای را در نوزده سالگی و با کسب مقام دوم اوپن بریتانیا در سال ۱۹۷۶ آغاز کرد و آخرین قهرمانیش‌ را سال ۱۹۹۵ به دست آورد.

مدیر عامل سابق استقلال: فدراسیون تخلف کرده است

حق نشر عکس ISNA
Image caption امیر رضا واعظی آشتیانی

امیر رضا واعظی آشتیانی، مدیر عامل پیشین باشگاه استقلال، ارسال اسامی اعضای قبلی هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به کنفدراسیون فوتبال آسیا از سوی فدراسیون را تخلف می داند و می گوید سازمان بازرسی کل کشور باید این موضوع را پیگیری کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مدیر عامل سابق استقلال گفت: "عمل فدراسیون خلاف قانون و مقررات است و حتی این حق برای AFC محفوظ است که با آن برخورد کند."

او گفت سازمان های نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور باید پیگیری کنند که مسئولان فدراسیون با چه دستوری این کار را کرده اند و هر کسی که دستور داده و کسی که آن را اجرا کرده متخلف است.

آقای واعظی آشتیانی اضافه کرد: "اگر این موضوع از طریق AFC روشن شود، عاقبت خوبی در انتظار فوتبال ایران نخواهد بود."

وی همچنین گفت متعجب است که سازمان بازرسی کل کشور چگونه به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اجازه می دهد حدود یک سال بدون هیات مدیره و با سرپرست اداره شوند.

علی کفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال درباره اعتراض مدیر عامل پیشین استقلال گفت که سازمان لیگ طبق آخرین تغییرات و مدارک قانونی که به دستش رسیده، فهرست مورد نظر را به AFC ارسال کرده است و در صورت دریافت مدارک جدید، آن را اصلاح خواهد کرد.

از سوی دیگر، مدیر روبط عمومی باشگاه استقلال در واکنش به صحبت های آقای آشتیانی گفته است که مسئولان باشگاه کار خود را بلدند و نام او به عنوان عضو هیات مدیره رد نشده است.

کمانداران مرد ایران برنز گرفتند

در مرحله نخست جام جهانی تیراندازی با کمان، تیم کامپوند مردان ایران به مدال برنز رسید.

تیم ایران پس از باخت به آمریکا در نیمه نهایی، در مسابقه رده بندی مقابل هلند قرار گرفت و با برتری ۲۲۲ بر ۲۱۶، بر سکوی سوم ایستاد.

تیم کامپوند زنان و تیم دو نفره مختلط ایران در این مسابقات موفق به کسب مدال نشد.

رقابت های جام جهانی تیراندازی با کمان هر سال در ۵ مرحله برگزار می شود. مرحله اول مسابقات سال ۲۰۱۱ در کرواسی انجام شد و مراحل بعدی به ترتیب در ترکیه، آمریکا، چین و ترکیه برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط