فتل برنده فرمول یک استانبول شد

حق نشر عکس Getty
Image caption فتل آلمانی در مسابقات استرالیا و مالزی هم نفر اول شده بود

سباستین فتل زودتر از دیگر رانندگان از خط پایان مسابقه فرمول یک ترکیه گذشت و به سومین پیروزی فصل ۲۰۱۱ رسید.

فتل آلمانی که در مسابقات استرالیا و مالزی هم نفر اول شده بود روز یکشنبه با زمان یک ساعت و سی دقیقه و ۱۷ ثانیه و ۵۵۸ هزارم ثانیه با اتومبیل ردبول – رنو رقبا را پشت سر گذاشت.

مارک وبر استرالیایی، هم تیمی فتل در ردبول- رنو که هشت ثانیه و ۸۰۷ هزارم دیرتر مسیر مسابقه را تمام کرد در جای دوم جدول ایستاد.

فرناندو آلونسو اسپانیایی با اتومبیل فراری و با ۱۰ ثانیه و ۷۵ هزارم ثانیه تاخیر نسبت به فتل روی سکوی سوم ایستاد. لوئیس همیلتون انگلیسی و راننده مک لارن مرسدس هم نفر چهارم مسابقه استانبول ترکیه بود.

مایکل شوماخر قهرمان هفت دوره رقابت های فرمول یک جهان در رقابت روز یکشنبه با اتومبیل مرسدس نفر ۱۲ ام شد.

گری نویل: جایگزین فرگوسن سوال بزرگ منچستر خواهد بود

گری نویل، بازیکن سابق منچستر یونایتد معتقد است که ژوزه مورینیو مربی رئال مادرید اعتبار لازم برای مربیگری در منچستر یونایتد را دارد اما فکر نمی کند که او را تنها جانشین شایسته برای فرگوسن نمی داند.

آلکس فرگوسن مربی کنونی منچستر یونایتد تا یک سال دیگر با این باشگاه قرارداد دارد و تاکنون هیچ نشانه ای از ترک کار نشان نداده است.

نویل که پس از بازنشستگی مفسر ورزشی برنامه های تلویزیونی شده، به شبکه رادیو 5 بی بی سی گفت در برنامه هفتگی خود گفت که پیدا کردن جانشین برای مربی ۶۹ ساله اسکاتلندی یکی از دشواری های بزرگ باشگاه در آینده خواهد بود.

نویل گفت: "روزی که فرگوسن دیگر مربی منچستریونایتد نباشد باشگاه با سوال بزرگی روبرو خواهد شد".

او درباره مورینیو توضیح داد: "من به کار او علاقه زیادی دارم. مربی فوق العاده ای است. تیم او نتیجه می گیرد و مورینیو کارهایی که برای نتیجه گرفتن لازم است را به خوبی انجام می دهد".

"مورینیو قهرمانی‌های اروپایی کسب کرده. او برنده‌ای زنجیره‌ای است و می‌داند چطور بازی‌ها را با برد تمام کند".

"مربیان زیادی در دنیا هستند ولی فکر نمی کنم برای جایگزینی فرگوسن تنها مورینیو مد نظر باشد".

فرگوسن که از نوامبر سال ۱۹۸۶ به اولدترافورد آمده اگر بتواند با شکست بارسلونا قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود برای سومین بار این جام را با منچستر یونایتد فتح خواهد کرد.

او با تیمش در آستانه نوزدهمین قهرمانی لیگ برتر انگلستان هم قرار دارد.

تراکتورسازی یک قدم رو به عقب

محمدحسين جعفری، مدیر باشگاه فوتبال تراکتورسازی تنها چند روز بعد از تهدید به کناره گیری این باشگاه از لیگ برتر فوتبال ایران گفت که در صورت توضیح سازمان لیگ و کمیته داوران، آنها به حضور در لیگ ادامه خواهند داد.

بعد از آنکه تیم فوتبال تراکتورسازی در هفته سی و دوم لیگ بر‌تر ایران، یک به ۲ از صبا قم شکست خورد باشگاه تراکتورسازی در نامه‌ای به سازمان لیگ فدراسیون فوتبال رسما خواهان ابطال این نتیجه و تکرار بازی شده بود.

اما حالا عزیز محمدی، رئیس سازمان لیگ برتر به ایسنا گفته است: "اگر سازمان لیگ به ما اعلام کند که بر اساس کدام ماده از قانون،‌بازی تیم ما برابر صبای قم تکرار نمی‌شود و همچنین کمیته داوران به اشتباه تیم داوری دیدار، اذعان کند، ما به حضور در لیگ ادامه می‌دهیم".

آقای جعفری افزود: " در حال حاضر هواداران تراکتورسازی تصور می‌کنند تیمشان را به خاطر پرسپولیس، در برابر صبا بازنده کرده‌اند. آن‌ها می‌خواهند بدانند، سازمان لیگ تا چه حد از حقوق باشگاه‌ها محافظت می‌کند".

تراکتورسازی پرطرفدار، تلاش می‌کند در آخرین هفته های لیگ برتر یکی از سهمیه‌های لیگ فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا را به دست بیاورد.

بعد از باخت برابر صبا، این بازی با حواشی و جنجال بسیاری همراه شد که متعاقب آن کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران، جاسم کرار بازیکن تیم تراکتورسازی، نادر باقری کمک مربی تیم تراکتورسازی ابوالفضل حاجی زاده و محسن بیات بازیکنان تیم صبای قم را تا اطلاع ثانوی از همراهی تیم هایشان در مسابقات رسمی محروم اعلام کرد.

پس از آن رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران هم از سمت خود استعفا داد و قرار است فرد جدیدی جانشین وی شود.

مطالب مرتبط