فرگوسن به رفتار نامناسب متهم شد

الکس فرگوسن حق نشر عکس AP
Image caption سر الکس فرگوسن، سرمربی منچستر یونایتد

اتحادیه فوتبال انگلستان، سر الکس فرگوسن، سرمربی تیم منچستر یونایتد را به دلیل صحبت هایش درباره داور مسابقه، پیش از بازی با چلسی، به رفتار نامناسب متهم کرد.

فرگوسن پیش از دیدار هفته گذشته تیمش مقابل چلسی در کنفرانس خبری با اشاره به داوری "هوارد وب" در مسابقه گفت که بدون شک بهترین داور برای بازی انتخاب شده است.

بر اساس قانون، سرمربیان تیم ها نباید پیش از بازی درباره داور اظهارنظر کنند و با وجود این که فرگوسن نظری مثبت درباره داور داد، باز هم قانون شکنی کرده است.

سرمربی منچستر یونایتد در ماه مارس هم به خاطر انتقاد از داوری در دیداری دیگر مقابل چلسی، پنج مسابقه از همراهی تیمش محروم و سی هزار پوند جریمه شد.

فرگوسن تا شانزدهم مه فرصت دارد تا اتهام تازه پاسخ دهد.

فهرست بازیکنان تیم ملی ایران این هفته اعلام می شود

به گفته عباس ترابیان، سرپرست تیم ملی فوتبال ایران، اسامی بازیکنان تیم های ملی بزرگسالان و امید این کشور روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته اعلام می شود.

آقای ترابیان با بی سابقه خواندن برنامه کاری کارلوس کی‌روش در فوتبال ایران گفت که این سرمربی شرایط همه بازیکنان ایرانی را به صورت دقیق بررسی کرده و جزییات آنالیز آن ها را درجزوه ای تدوین کرده است.

عباس ترابیان همچنین تاکید کرد که فدراسیون فوتبال تاکنون به تمامی تعهدات مالی اش در همکاری با کارلوس کی‌روش عمل کرده است.

رکورد پرتاب چكش ايران شکسته شد

حق نشر عکس athletic.ir
Image caption کاوه موسوی

کاوه موسوی رکورد پرتاب چكش ايران را در مسابقات جایزه بزرگ ماده های پرتابی در شهرکرد شکست.

موسوی، نفر دوم بازی های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو، با پرتابی به طول ۷۵ متر و ۲۶ سانتی‌متر رکورد پیشین ایران را ۲ متر و ۲۶ سانتی‌متر بهتر کرد. رکورد قبلی هم در اختیار همین پرتابگر بود.

موسوی پس از ثبت رکورد جدید گفت به دنبال موفقیت های بزرگتری در این ماده است.

پاسخ تند سازمان تربیت بدنی به فدراسیون تیراندازی

حميد سجادی، معاون امور ورزش سازمان تربيت بدنی ادعای فدراسیون تیراندازی مبنی بر مخالفت سازمان با سفر تیم ملی تیراندازی به رقابت های جام جهانی آمریکا را نشر اکاذیب و ضربه به ارکان نظام عنوان کرد.

به گزارش پايگاه خبری ورزش ايران، آقای سجادی گفت: "طبق قوانين جاری كشور، سفر هر يک از تيم های ملی به كشوری همچون آمريكا، علاوه بر مجوز شورای برون مرزی سازمان، باید تاييد وزارت امور خارجه و در نهايت موافقت شخص رييس سازمان تربيت بدنی را هم بگيرد كه متاسفانه سفر مذكور هيچ يک از اين فاكتورها را نداشت."

او با بیان این که تيم ملی تيراندازی و همراهانش قصد داشتند بامداد چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت بدون اطلاع سازمان تربيت بدنی و همراهی حتی يک نماينده حراست سازمان به آمريكا سفر كنند، گفت: "مسئولان فدراسيون تخلف مضاعفی انجام داده اند و بدون اطلاع سازمان، زمينه خروج اعضای تيم ملی تيراندازی به كشور سوريه را فراهم و اقدام به اخذ رواديد آمريكا کرده اند كه اين موضوع در جای خود از سوی مراجع مربوطه قابل پيگيری است."

به نوشته خبرگزاری ایسنا، مهدی هاشمی، رییس فدراسیون تیراندازی روز جمعه در واکنش به صحبت های معاون سازمان تربیت بدنی گفت: "فدراسيون تيراندازی هيچگاه خلاف تدبير سازمان تربيت بدنی عمل نكرده است. اگر ابهامی مطرح بود بايد موضوع را از قبل مكاتبه می كردند، چرا ۲۴ ساعت قبل از اعزام مخالفت كردند."

وی افزود فدراسیون فرصت های بسيار مهمی برای كسب سهميه المپيک پيش رو دارد كه به سبب همين بی دقتی ها از دست می رود.

مطالب مرتبط