بلاتر درباره آینده فیفا هشدار داد

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption بلاتر ۷۵ ساله از سال ۱۹۹۸ ریاست فیفا را بر عهده داشته است

سپ بلاتر، رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال می گوید اگر محمد بن همام، رقیب او در انتخابات آینده ریاست این فدراسیون برنده شود فیفا به یک "سیاه چاله" فرو خواهد رفت.

در آستانه برگزاری انتخابات ریاست فیفا، آقای بلاتر در نامه ای سرگشاده‌ نوشت: "این رای گیری ممکن است به تغییری تکان دهنده منجر شود که آثار مخرب آن غیرقابل جبران باشد."

او افزود: "این سؤال مطرح است که سازمان جهانی باثبات فوتبال به حیات خود ادامه خواهد داد یا در یک سیاه چاله ناپدید خواهد شد. ممکن است بپرسید آیا وضع تا این حد دراماتیک است و پاسخ از نظر تئوری مثبت است."

بلاتر ۷۵ ساله از سال ۱۹۹۸ ریاست فیفا را بر عهده دارد و به دنبال چهارمین دوره ریاست بر آن است. هفته پیش با حمایت کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال اروپا شانس او برای انتخاب مجدد بیشتر شد.

در مقابل، محمد بن همام، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش تر گفته بود که فیفا با مدیریت بلاتر بر اساس "قواعد درست این سازمان‌" اداره نشده و این مسأله سبب شده است "‌جلب اعتماد مردم به فیفا مشکل شود.‌"

آقای بن همام گفت: "باید به ایده هایی جدید که این سازمان را به مسیری تازه هدایت کند، فرصت داده شود."

انتخابات ریاست فیفا چهارشنبه اول ژوئن (۱۱ خرداد) برگزار می شود.

مانچینی: استوک سیتی از منچستر یونایتد خطرناک تر است

در آستانه دیدار پایانی جام حذفی فوتبال انگلستان بین دو تیم منچستر سیتی و استوک سیتی، روبرتو مانچینی، سرمربی منچستر سیتی می گوید رقیب تیمش در فینال خطرناک تر از منچستر یونایتد، حریف دور نیمه نهایی است.

بازی فینال روز شنبه در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار می شود. با این که منچستر سیتی در شش دیدار گذشته خود مقابل استوک سیتی تنها یک بار پیروز شده، بسیاری معتقدند که شانس این تیم برای فتح جام بیشتر است.

اما سرمربی منچستر سیتی گفت:‌ "استوک تیم قوی و سختی است و این که فکر کنیم آن ها حریفی آسان هستند، اشتباه است.‌"

منچستر سیتی در صورت برد، اولین قهرمانی خود را پس از ۳۵ سال جشن خواهد گرفت.

در سوی دیگر، استوک سیتی هم در طول تاریخ ۱۴۸ ساله این باشگاه تنها یک بار در سال ۱۹۷۲ موفق به کسب جام شده و به همین سبب پیروزی در فینال شنبه برای این تیم ارزش زیادی دارد.

استقلال پرتماشاگرترین تیم مرحله گروهی شد

دیدار چهارشنبه گذشته استقلال با النصر عربستان در ورزشگاه آزادی تهران، پرتماشاگرترین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شد.

طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، با پایان ۹۶ دیدار مرحله گروهی فصل ۲۰۱۱ لیگ قهرمانان که در ۱۲ کشور برگزار شد، مجموع تماشاگران نزدیک به یک میلیون نفر رسید و تیم استقلال با حضور بیش از ۸۵ هزار هوادار مقابل النصر عربستان در آخرين روز رکورد بیشترین تماشاگر یک بازی را از آن خود کرد.

استقلال این مسابقه را برد، اما به دلیل تفاضل گل کمتر از رسیدن به دور بعد بازماند.

پيش تر، بازی هفته چهارم پرسپوليس برابر بنيادكار ازبکستان با بیش از ۳۱ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی پرتماشاگرترين دیدار رقابت ها بود.

دایی: به پیروزی مقابل سپاهان فکر می کنیم

علی دایی، سرمربی پرسپولیس گفت تیمش در دیدار روز یکشنبه مقابل سپاهان در هفته سی و سوم لیگ برتر، فقط به کسب سه امتیاز فکر می کند تا شانس صعود به رقابت های فصل آینده آسیایی را از طریق لیگ حفظ کند.

پرسپولیس در یک چهارم نهایی جام حذفی هم برابر سپاهان قرار می گیرد، اما علی دایی تاکید کرد که در حال حاضر تنها به بازی این هفته در لیگ برتر توجه دارد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای دایی در پاسخ به سئوالی در مورد ارزیابی اش از عملکرد این فصل پرسپولیس گفت فعلا ترجیح می دهد سکوت کند و در پایان بازی ها درباره همه مسایلی که این فصل برای پرسپولیس اتفاق افتاد صحبت خواهد کرد.

پرسپولیس هفته پیش از لیگ قهرمانان آسیا خداحافظی کرد و اکنون در رده چهارم جدول لیگ برتر است.

مطالب مرتبط