احتمال انتخاب سرمربی خارجی برای تیم ملی فوتسال ایران

حق نشر عکس FARS
Image caption علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید احتمالا برای تیم ملی فوتسال ایران سرمربی خارجی انتخاب خواهد شد.

حرفهای کفاشیان پس از آن بود که وب سایت فدراسیون فوتبال سرمربیگری حسین شمس در تیم ملی فوتسال را تکذیب کرد.

کفاشیان به ایسنا گفت: «هنوز تصمیمی برای عقد قرارداد با حسین شمس نگرفته‌ایم و در مواردی با او به تفاهم نرسیده‌ایم. حسین شمس قراردادی با فدراسیون نداشته و هنوز از کمیته فوتسال مبنی بر استفاده ایشان درخواستی به ما داده نشده است. ضمن اینکه با توجه به پتانسیل بالا و نیازهای تیم ملی فوتسال احتمالا از مربی خارجی استفاده کنیم.»

تیم ملی فوتسال ایران، قهرمان آسیاست و در رده بندی بهترین تیم‌های فوتسال جهان، روی پله چهارم قرار گرفته است.

دایی: مدیران پرسپولیس می‌توانند برکنارم کنند

حق نشر عکس Perspolis
Image caption علی دایی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس

علی دایی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت مدیران باشگاه می‌توانند او را برکنار کنند، اما خودش تا پایان قراردادش استعفا نخواهد داد.

یک هفته پیش از پایان فصل لیگ بر‌تر فوتبال ایران اختلافات دایی با مدیران پرسپولیس آشکار شده است.

دایی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: «اگر باشگاه بخواهد می‌تواند همین الان مرا کنار بگذارد، اما تا پایان جام حذفی قرارداد دارم و تا آخر آن باید پایبند باشم. آن‌ها می‌توانند مرا از پرسپولیس کنار بگذارند، اما نمی‌توانند دایی را از مردم کنار بگذارند.»

او همچنین تایید کرد که نشست روز دوشنبه با حبیب کاشانی سرپرست و دیگر مدیران باشگاه را به اعتراض ترک کرده است. دایی گفت: «حرف‌هایی که در جلسات عنوان می‌شود، مغایر رفتار افراد است، با من و بازیکنان یک جور صحبت می‌کنند، اما رفتارشان با صحبت‌هایشان فرق دارد. تمام بچه‌ها می‌دانند که صحبت‌ها با عملی که انجام می‌دهند فرق می‌کند.»

یک هفته پیش از پایان بازیهای لیگ بر‌تر ایران، پرسپولیس با ۵۵ امتیاز از ۳۳ بازی، چهارم است.

این تیم در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی هم باید ۸ خرداد با سپاهان بازی کند.

انصراف ژاپن از حضور در جام ملتهای آمریکای لاتین

حق نشر عکس FARS

تیم ملی فوتبال ژاپن از شرکت در مسابقات جام ملتهای آمریکای لاتین- کوپا آمریکا- انصراف داد.

فدراسیون فوتبال ژاپن به دنبال زلزله اخیر و همکاری نکردن باشگاه‌های اروپایی در دادن لژیونر‌هایش از شرکت در مسابقات کوپا آمریکا انصراف داد. این مسابقات هر دو سال یک بار برگزار می‌شود.

قرار بود ژاپن به عنوان مهمان در این مسابقات حضور یابد. فدراسیون فوتبال ژاپن پیش‌تر نیز به دنبال زلزله ویرانه کننده و سونامی ناشی از آن، از شرکت در این بازی‌ها انصراف داده بود.

گونجی اوگارا، رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن در نامه‌ای به رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین، میزبان دور آینده اینجام، دلیل این تصمیم را همکاری نکردن باشگاههای اروپایی خواند.

او در این نامه نوشت: «چگونه می‌توان از لیگ ژاپن که به دنبال زلزله اخیر تعطیل شده است، بازیکن انتخاب کرد و به این مسابقات فرستاد؟ بدون همکاری باشگاه‌های اروپایی شرکت در این مسابقات غیر ممکن است.»

گفته می‌شود اغلب باشگاههای اروپایی که بازیکن ژاپنی دارند، با درخواست آزاد گذاشتن بازیکنانشان در هنگام برگزاری جام ملتهای آمریکای لاتین مخالفت کرده‌اند.

ژاپن قرار بود در گروه اول این بازی‌ها با آرژانتین، بولیوی و کلمبیا بازی کند.

آشوب طرفداران فوتبال در مسکو

به دنبال آشوب در یکی از ورزشگاه‌های روسیه میزبان ۲۰ نفر زخمی و ۱۲۰ نفر بازداشت شدند.

به گزارش روزنامه‌های روسیه، پلیس برای متفرق کردن تماشاگران عصبانی بازی دو تیم اسپارتاک مسکو و کرایلا سوویتو از گاز اشک آور و آب پرفشار استفاده کرد.

بر اساس این گزارش تماشاگران تیم فوتبال اسپارتاک مسکو صندلی‌ها را شکستند و به داخل زمین چمن انداختند.

بر اساس گزارش‌ها ۶ نفر از مجروحان، نیروی پلیس بودند.

فیفا چندی پیش روسیه را به میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ انتخاب کرد.

۳ ابهام دولت احمدی‌نژاد درباره وزارت ورزش

حق نشر عکس AP

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ایران، تشکیل هیاتی مشترک با دولت برای رفع ابهامات وزارت ورزش را تایید کرد.

خبر تشکیل این هیات را پیش از این محمود احمدی‌نژاد در گفت‌و‌گویی تلویزیونی اعلام کرده بود.

رمضان شجاعی کیاسری، نماینده ساری، در توضیح ابهامات این طرح گفت: «یکی از ابهامات این است اگر دولت بخواهد وزارتخانه‌ها را به ۱۷ وزارتخانه تنزل دهد، وزارت ورزش را با کدام وزارتخانه ادغام کند.»

او همچنین نگرانی از پیامدهای بین المللی این تصمیم را از دیگر ابهامات طرح خواند و گفت: «معمولا ماموریت‌های این سازمان نوعا NGO مردمی است. لذا اگر تبدیل به وزارتخانه شود، ممکن است در عرصه‌های بین‌المللی دچار مشکل شویم. مشکل دیگر این است که چون فعالیت هیات‌ها و فدراسیون‌های ورزشی در حال حاضر در قالب تشکل‌های مردمی انجام می‌شود، ارتباط آن‌ها با وزارتخانه‌ای شدن ورزش در قالب یک ارتباط اداری تعریف شده و دیگر از حالت مردمی خارج می‌شود.»

یا وجود تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان، دولت محمود احمدی‌نژاد در ماههای اخیر از ادغام سازمان تربیت بدنی با سازمان ملی جوانان و تشکیل وزارت ورزش و جوانان سر باز زده است.

شجاعی کیاسری در بخشی دیگر از این گفت‌و‌گو از اعلام نتایج تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تربیت بدنی در یک دو هفته آینده خبر داد. او گفت کمیسیون فرهنگی این گزارش را به هیات رئیسه مجلس خواهد داد.

مطالب مرتبط