پورتو قهرمان لیگ اروپا شد

پورتو حق نشر عکس AP
Image caption تیم پورتو پیش از این قهرمان باشگاههای پرتغال شده بود

تیم فوتبال پورتو پرتغال با پیروزی یک به صفر مقابل براگا، دیگر تیم پرتغالی، قهرمان لیگ اروپا شد.

تنها گل بازی را که در شهر دوبلین برگزار شد، فالکائو در دقیقه ۴۴ نیمه اول زد.

پورتو پیش از این هم مقتدرانه قهرمان لیگ پرتغال شده بود. طرفداران این تیم با قهرمانی احتمالی در جام حذفی کشورشان، می توانند برای سومین بار در یک فصل جشن برپا کنند.

در مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا، پورتو، تیم ویارئال از اسپانیا را شکست داده بود. براگا هم با عبور از بنفیکا، دیگر تیم پرتغالی به فینال رسیده بود.

قهرمانی در لیگ اروپا، اولین موفقیت بین المللی "آندره ویاس بوآس" سرمربی ۳۳ ساله پورتو است. برخی او را با مورینیو مقایسه می کنند.

بواس، پیش از این دستیار مورینیو در تیم چلسی بوده است.

شیراز در آستانه بازگشت به لیگ برتر

تیم فجر سپاسی شیراز با پیروزی ۲ به صفر مقابل آلومینیوم هرمزگان، در آستانه صعود به لیگ برتر فوتبال ایران قرار گرفت.

محمد پورمحمد و امین شجاعیان گلهای سپاسی را زدند.

این بازی عصر روز چهارشنبه در شیراز برگزار شد.

بازی برگشت مرحله پلی آف لیگ یک فوتبال ایران روز سه شنبه هفته آینده در بندرعباس انجام خواهد شد. برنده مجموع این دو بازی، سومین تیم صعود کننده به لیگ برتر خواهد بود.

پیش از این تیم های مس رفسنجان و داماش گیلان مستقیم به لیگ برتر صعود کرده بودند.

آغاز مسابقات کشتی قهرمانی آسیا با مبارزات ۵ ایرانی

مسابقات کشتی قهرمانی آسیا، پنجشنبه با مبارزه کشتی گیران آزادکار ایران در ۵ وزن اول آغاز می شود.

این مسابقات در تاشکند، پایتخت ازبکستان برگزار می شود.

بر اساس نتایج مراسم وزن کشی، در وزن ۵۵ کیلوگرم یاسر حیدرقلی نژاد از ایران در دور نخست با" نخیا" از عراق می‌ گیرد. برنده این مبارزه با برنده مبارزه کشتی گیران چین و هندوستان روبرو می‌شود. در این وزن ۱۶ نفر حضور دارند.

محسن آقاجانی در وزن ۶۰ کیلوگرم در دور اول به مصاف لی سینگ چول از کره جنوبی می‌رود. آقاجانی اگر پیروز شود با برنده کشتی نمایندگان هند و کره شمالی روبرو خواهد شد. ۱۴ کشتی گیر از جمله کشتی گیران قدرتمندی از ازبکستان و کره جنوبی در این وزن حضور دارند.

در ۶۶ کیلوگرم، مصطفی حسین‌خانی در کشتی اول "اینو کینتی‌یف" از قرقیزستان را پیش رو دارد. برنده این مبارزه، حریف برنده کشتی گیران کره جنوبی و ویتنام است. این وزن ۱۳ کشتی گیر دارد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۱۳ کشتی‌گیر وزن کشی کردند، مرتضی رضایی قلعه نماینده ایران در دور اول استراحت می کند. حریف اول او برنده ژاپن و عراق است.

احسان امینی، کشتی گیر ۸۴ کیلویی ایران پس از استراحت در دور اول، با ماکسوموتو از ژاپن کشتی می گیرد. برنده آنها حریف برنده چین و هند خواهد شد. در این وزن ۱۰ کشتی‌گیر حضور دارند.

مسابقات کشتی قهرمانی آسیا روز جمعه با مبارزات وزن های ۹۶ و ۱۲۰ کیلو به پایان می رسد.

مطالب مرتبط