یک میلیون تقاضا برای بلیت فینال دو صد متر المپیک

المپیک لندن حق نشر عکس PA
Image caption تاکنون بیش از بیست میلیون تقاضا برای تماشای المپیک لندن ارسال شده است

مسئولان برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن بیش از یک میلیون تقاضا برای خرید بلیت فینال دو صد متر مردان دریافت کرده‌اند.

این در حالی است که پس از بلیت هایی که مهمانان، حامیان مالی و رسانه ها دریافت می کنند، تنها چهل هزار بلیت‌ به مشتاقان تماشای این مسابقه فروخته می‌شود.

تاکنون بیش از بیست میلیون تقاضا از سوی یک میلیون و هشتصد هزار نفر برای تماشای مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن ارسال شده است و بلیت مسابقاتی که بیش از اندازه متقاضی داشته باشد با قرعه کشی فروخته می‌شود.

تا ۲۴ ژوئن (۳ تیر) اعلام می شود متقاضیانی که قرعه به نامشان افتاده است، بلیت چه مسابقاتی را دریافت خواهند کرد.

قیمت بلیت ها بین ۲۰ تا ۲۰۱۲ پوند است و گران ترین بلیت برای تماشای مراسم افتتاحیه است. قیمت بلیت فینال دو صد متر مردان که احتمالا اوسین بولت، قهرمان المپیک پکن در آن حاضر خواهد بود ۷۲۵ پوند است.

قرار است بیست و پنج درصد درآمد این مسابقات از طریق فروش بلیت تامین شود.

آرمسترانگ دوباره به دوپینگ متهم شد

تایلر همیلتون، هم تیمی سابق لانس آرمسترانگ، قهرمان هفت دوره مسابقات تور دو فرانس می گوید او از داروی نیروزای EPO استفاده کرده است.

EPO یا اریتروپوئتین، هورمونی طبیعی است که توسط کبد ساخته می شود. این هورمون را زیر پوست تزریق می کنند تا تولید گلبول قرمز را تحریک کند و در نتیجه استقامت بدن بیشتر شود. این یکی از روش هایی است که تحت نام "دوپینگ خون" شناخته می شود.

تایلر همیلتون که در تیم پست آمریکا با آرمسترانگ رکاب می زد گفت هر دوی آن ها در مسابقات تور دو فرانس سال ۱۹۹۹ از این دارو استفاده کرده بودند.

همیلتون ۴۰ ساله خود به خاطر دوپینگ بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ از شرکت در مسابقات محروم شد. او به شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا گفت: "من EPO را در یخچالش دیدم. من بیشتر از یک بار دیدم که او آن را تزریق می کرد، همان طور که همه ما می کردیم."

آرمسترانگ که همیشه ادعاهای بیشمار مبنی بر دوپینگ را تکذیب کرده است، در واکنش به این خبر در صفحه خود در سایت توییتر نوشت: "من در هیچ آزمایش دوپینگی مردود نشده ام و همین گواه من است‌."

مارک فابیانی، سخنگوی لانس آرمسترانگ نیز با رد ادعای همیلتون گفته است که آرمسترانگ بیشترین تعداد آزمایش دوپینگ را در تاریخ ورزش انجام داده و در بیش از بیست سال، ۵۰۰ بار در این آزمایش مردود نشده است.

در حال حاضر سازمان بازرسی فدرال آمریکا در حال بررسی اتهاماتی درباره دوپینگ در تیم پست آمریکا است و همیلتون می گوید همین بازرسی موجب شد تا او تصمیم بگیرد به استفاده از داروهای نیروزا اعتراف کند.

منچستر یونایتد "با قدرت" به مصاف بلکپول می رود

سر الکس فرگوسن، سرمربی منچستر یونایتد می گوید با وجود این که قهرمانی تیمش در لیگ برتر انگلستان مسجل شده است، در آخرین بازی فصل مقابل بلکپول تیمی با قدرت به میدان خواهد فرستاد.

بلکپول که در خطر سقوط به دسته پایین تر قرار دارد، روز یکشنبه مهمان قهرمان لیگ است و با پیروزی در این مسابقه می تواند شانس ماندنش را در لیگ برتر افزایش دهد.

از سوی دیگر با توجه به این که منچستر یونایتد هفته آینده باید در فینال جام قهرمانان اروپا برابر بارسلونا بازی کند، سرمربی این تیم می‌توانست به بازیکنان اصلی تیمش استراحت دهد. اما آقای فرگوسن حضور ادوین فان درسار، دارن فلچر، پاتریس اورا، پل اسکولز، اندرسون و دیمیتار برباتف را در دیدار با بلکپول تایید کرده است.

سرمربی منچستر یونایتد گفت می خواهد لیگ امسال را با پیروزی تمام کند و با این برد، فان درسار را از باشگاه بدرقه کند. این آخرین بازی فان درسار، دروازه بان هلندی منچستر یونایتد در لیگ برتر است.

منچستر یونایتد این فصل در هیچ یک از بازی های خانگی شکست نخورده است.

تاکنون سقوط تیم وستهم به دسته پایین تر قطعی شده است و به جز بلکپول، تیم های بلکبرن، ولور همپتون، بیرمنگام و ویگان هم در خطر سقوط قرار دارند.

آلتين‌توپ به رئال مادرید رفت

حميت آلتين‌توپ، هافبک بایرن مونیخ، قراردادی چهار ساله با باشگاه رئال مادرید امضا کرد.

این بازیکن ۲۸ ساله ترک تبار در سال ۲۰۰۷ از شالکه به بایرن مونیخ پیوست و در چهار سال حضورش در این تیم افتخاراتی چون قهرمانی در بوندس لیگا و جام حذفی آلمان را به دست آورد.

قرارداد آلتين‌توپ با بایرن مونیخ در پایان این فصل به پایان رسید و طبق قرارداد جدید، او تا سال ۲۰۱۵ در رئال مادرید حضور خواهد داشت.

رئال مادرید این ماه با نوری شاهین، هافبک ترک تبار بوروسیا دورتموند هم قراردادی شش ساله امضا کرده بود.

مطالب مرتبط