پیکر ناصر حجازی به خاک سپرده شد

تشییع جنازه حجازی حق نشر عکس Mehr
Image caption مراسم تشییع جنازه ناصر حجازی با حضور چند هزار تن از هوادارانش از ورزشگاه آزادی آغاز شد

پیکر ناصر حجازی، دروازه بان مشهور ایران، پس از مراسمی با حضور چند هزار تن از دوستدارانش در ورزشگاه آزادی، در گورستان بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

پیکر دروازه‌بانی که سالها برای تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه استقلال درون دروازه قرار گرفته بود صبح چهارشنبه، ۴ خرداد (۲۵ مه)، برای آخرین بار درون چارچوب فلزی قرار گرفت، در حالیکه بیش از پانزده هزار تن از دوستدارانش اشک می ریختند و او را تشویق می کردند.

پس از برگزاری این مراسم در ورزشگاه آزادی، پیکر دروازه بان اسبق تیم ملی ایران و باشگاه استقلال (تاج) به سوی بهشت زهرا تشییع شد.

به گزارش خبرگزاری ها، چند هزار تن از هواداران ناصر حجازی که صبح روز وسط هفته به ورزشگاه آزادی آمده بودند، با پیکر دروازه بان بلند بالای فوتبال ایران بر روی دوش خود در پیست استادیوم دور افتخار زدند.

دروازه ضلع جنوبی، دروازه ای بود که سال ها تیم استقلال بازی را از آن سمت شروع می کرد و آنجا همانجایی شد که حجازی به حضور خود پایان داد.

در حضور نام های بزرگ فوتبال ایران، مراسم نماز میت در استادیوم آزادی به جای آورده شد و در حالیکه جمعیت حاضر، یکپارچه نام حجازی را فریاد می کردند، مراسم تشییع ادامه یافت.

پیش از این مقامات امنیتی شهر تهران با تشییع مراسم حجازی در ورزشگاه شیرودی (امجدیه) که در حوالی میدان هفت تیر در نقاط مرکزی شهر تهران قرار دارد، مخالفت کرده بودند.

تا پیش از این، مراسم تشییع همه ورزشکاران از ورزشگاه شیرودی انجام می شد و این اولین بار بود که مراسم تشییع یک ورزشکار به استادیوم آزادی، در حاشیه تهران برده شد.

خبرگزاری مهر گزارش داد که در حوالی قطعه نام آوران بهشت زهرا نیز نزدیک به ۱۵ هزار نفر حضور داشتند و ازدحام جمعیت کنترل اوضاع را برای ماموران امنیتی مشکل کرده بود.

با هجوم جمعیت، حصاری که دور قبر ناصر حجازی کشیده بودند فرو ریخت و خانواده او مجبور شدند به سرعت این مراسم را برگزار کنند.

پیکر ستاره محبوب فوتبال ایران در قطعه نام آوران بهشت زهرا در ردیف ۵۸ ، شماره ۱۲ به خاک سپرده شده است

ناصر حجازی روز ۲۸ آذر ۱۳۲۸ متولد شد و روز ۲ خرداد ۱۳۹۰ پس از نزدیک به دو سال مبارزه با بیماری سرطان ریه، دیده از جهان فرو بست.

مطالب مرتبط