اسکولز: اشتباه دو سال پیش را تکرار نخواهیم کرد

پل اسکولز حق نشر عکس Reuters
Image caption پل اسکولز

پل اسکولز، هافبک تیم منچستر یونایتد می گوید که تیمش در بازی مقابل بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا، اشتباهات دو سال پیش را تکرار نخواهد کرد.

منچستر یونایتد در سال ۲۰۰۹ در فینال لیگ قهرمانان ۲ بر ۰ برابر بارسلونا شکست خورد.

اسکولز با اشاره به آن دیدار گفت: "شب خوبی نبود و تابستان پس از آن بسیار طولانی گذشت. این بار مصمم هستیم که آن اتفاق تکرار نشود."

هافبک منچستر یونایتد معتقد است که بهترین تیم ها به فینال راه پیدا کردند و رویارویی قهرمان انگلستان با قهرمان اسپانیا اوج بازی های فصل خواهد بود.

او گفت: "بارسلونا نهایت فوتبال است. آن ها همان طور بازی می کنند که ما دوست داریم و می خواهیم باشیم. اما فوتبال ما هم می تواند به همان خوبی باشد. بازی ما هم کیفیت بالایی دارد."

در حالی که در آستانه این دیدار بیشترین توجه به لیونل مسی، ستاره بارسلونا و بازیکن سال فیفا است، نمانیا ویدیچ، مدافع منچستر یونایتد هشدار داده است که نباید بیش از اندازه به این بازیکن آرژانتینی توجه کرد و از دیگر گلزنان بارسلونا غافل بود.

ویدیچ گفت: "مسی بازیکن بزرگی است و مهار او بسیار مشکل است. اما من بازیکنان دیگر مانند ژاوی و اینیستا را دست کم نمی گیرم. آن ها بازیکنان بسیار خوبی هستند و می توانند در لحظات حساس، نمایش خوبی داشته باشند."

از سوی دیگر، ابراهیم آفلای، بازیکن هلندی بارسلونا نیز با یادآوری رویارویی این دو تیم در سال ۲۰۰۹ گفت که تیمش با منچستر یونایتدی قوی تری نسبت به دو سال پیش روبرو خواهد شد.

آفلای گفت: "آن ها تجربه بیشتری پیدا کرده اند و بازیکنان خوبی دارند. این بازی بسیار خوبی خواهد بود."

فینال لیگ قهرمانان اروپا روز شنبه در استادیوم ومبلی لندن برگزار می‌شود.

سپ بلاتر به کمیته اخلاقی فیفا احضار شد

کمیته اخلاقی فدراسیون جهانی فوتبال سپ بلاتر، رئیس این فدراسیون را برای پاسخگویی به اتهامات مطرح شده از سوی محمد بن همام فراخواند.

محمد بن همام، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و تنها رقیب سپ بلاتر در انتخابات ریاست فیفا، آقای بلاتر را متهم کرده است که از پول نقدی که گفته می شود به طور غیر قانونی به اعضای فیفا پرداخت شده اطلاع داشته است.

این در حالی است که خود آقای بن همام به همراه جک وارنر، نایب رئیس فیفا روز یکشنبه باید در کمیته اخلاقی فدراسیون جهانی حاضر شوند و به اتهام پرداخت رشوه پاسخ دهند.

چاک بلیزر، یکی از اعضای کمیته اجرایی فیفا، بن همام و وارنر را متهم کرده است که در جلسه ای با اعضای اتحادیه فوتبال کارائیب در روزهای دهم و یازدهم ماه مه رشوه پرداخت کرده اند.

آقای بن همام در واکنش به این اتهام، مدعی شده است که سپ بلاتر از برخی کارهای نادرست خبر داشته ولی آن را گزارش نداده و قانون را زیر پا گذاشته است.

بر اساس قانون، کمیته اخلاقی فیفا با شکایت هر یک از اعضای کمیته اجرایی این فدراسیون ناگزیر به باز کردن پرونده و رسیدگی به شکایت است.

ریاست جلسه کمیته اخلاق با پتروس داماسب، قاضی اهل نامیبیا خواهد بود.

انتخابات ریاست فیفا برای چهار سال آینده، روز چهارشنبه اول ژوئن (۱۱ خرداد) برگزار خواهد شد.

پنج مدال ایران در دوومیدانی جایزه بزرگ آسیا

در مرحله دوم مسابقات دوومیدانی جایزه بزرگ آسیا در چین، نمایندگان ایران دو مدال طلا، دو نقره و یک برنز گرفتند.

سجاد مرادی در ماده ۸۰۰ متر با زمان یک دقیقه و ۴۷ ثانیه و ۹۵ صدم ثانیه صاحب نشان طلا شد. مرادی که در مرحله اول هم طلا گرفته بود، این بار زمان بهتری ثبت کرد.

سجاد هاشمی آهنگری دومین دونده طلایی ایران در این دور بود و در ماده ۴۰۰ متر با زمان ۴۶ ثانیه و ۷۶ صدم ثانیه بر سکوی اول ایستاد. او در مرحله نخست سوم شده بود.

در دوی ۱۱۰ متر با مانع، روح الله عسگری با ۱۳ ثانیه و ۸۵ صدم ثانیه دومین نشان نقره اش در رقابت ها را به دست آورد.

در پرتاب دیسک، محمود صمیمی نشان برنز دور اول خود را به نقره تبدیل کرد و محمد صمیمی که مرحله نخست طلا گرفته بود، این بار به برنز بسنده کرد.

مرحله پایانی این مسابقات روز هشتم خرداد برگزار می شود و ورزشکاران شركت كننده در صورت رسيدن به ركوردهای اعلام شده اتحاديه جهانی دووميدانی، سهميه المپيک ۲۰۱۲ لندن را دريافت خواهند كرد.

تقابل میامی و دالاس در فینال بسکتبال آمریکا

تیم های میامی هیت و دالاس با قهرمانی در کنفرانس های شرق و غرب لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا (NBA)، در فینال رقابت ها رو در روی هم قرار خواهند گرفت.

میامی هیت در دیدار پنجم فینال کنفرانس شرق ۸۳ - ۸۰ شیکاگو بولز را شکست داد و در مجموع با برتری ۴ بر ۱ به عنوان قهرمان کنفرانس شرق به دیدار پایانی رسید.

پنجمین رویارویی دالاس و اوکلاهما در فینال کنفرانس غرب نیز با پیروزی ۱۰۰ بر ۹۶ دالاس همراه بود. دالاس در مجموع ۴ بر ۱ قهرمان کنفرانس غرب شد و حریف میامی هیت در دیدار پایانی است.

مطالب مرتبط