مهرام در اولین گام پیروز شد

تیم بسکتبال مهرام حق نشر عکس ISNA
Image caption مهرام با درخشش بازیکنان خارجی خود حریفش را مغلوب کرد

تیم بسکتبال مهرام در اولین دیدار خود در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا، تیم الجلا از سوریه را شکست داد.

مهرام که قهرمان دو دوره گذشته رقابت هاست، با نتیجه ۸۶ بر ۵۹ حریفش را مغلوب کرد. نماینده ایران در کوارتر اول ۲۱ - ۱۷ پیروز شد، کوارتر دوم و سوم را به ترتیب ۲۶ - ۱۲ و ۲۴ - ۱۵ برد و کوارتر آخر با نتیجه برابر ۱۵ به پایان رسید.

کریس ویلیامز، بازیکن آمریکایی مهرام با ۳۴ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن تیم در این مسابقه بود.

مهرام در گروه دوم مسابقات با الریاضی لبنان، الریان قطر، الشباب امارات و الجلای سوریه همگروه است و روز یکشنبه در دومین دیدار با الشباب روبرو خواهد شد.

بیست و دومین دوره رقابت های بسکتبال قهرمانی باشگاه های آسیا در مانیل پایتخت فیلیپین برگزار می شود.

کشتی آزاد جوانان: ایران با وجود پیروزی به فینال نرسید

تیم کشتی آزاد جوانان ایران با وجود پیروزی در مقابل جوانان آلمان، از رسیدن به فینال مسابقه های جام جهانی کشتی آزاد جوانان باز ماند.

تیم جوانان ایران در سومین مسابقه اش در این رقابت ها، جوانان آلمان را ۷ بر ۱ شکست داد و اکنون باید برای به دست آوردن مقام سومی با گرجستان دیدار کند.

دیدار فینال مسابقه های جام جهانی کشتی آزاد جوانان را نیز آذربایجان و روسیه برگزار خواهند کرد.

پیشتر و پس از تساوی ۴ - ۴ ایران و روسیه در دور دوم مسابقات جام جهانی کشتی آزاد جوانان، مسئولان برگزاری رقابت ها تیم روسیه را برنده اعلام کردند.

این در حالی بود که تیم ایران در امتیازات فنی ۱۶ بر ۱۲ پیش بود. اما روسیه به دلیل پیروزی ۷ - ۱ یکی از کشتی گیرانش در یک تایم، برنده مسابقه اعلام شد و ایران از رسیدن به فینال بازماند.

به نوشته سایت فدراسیون کشتی ایران، مربی تیم کشتی آزاد جوانان ایران اعلام این نتیجه را ناشی از اعمال نفوذ روسیه دانست و گفت: "مسئولان برگزاری مسابقات با این بهانه که روسیه فقط در یک کشتی و فقط در یک تایم با نتیجه ۷ بر ۱ پیروز شد، نتیجه را در نهایت به نفع آن ها اعلام کردند."

اولین دوره جام جهانی کشتی آزاد جوانان با حضور هشت تیم به میزبانی آلمان برگزار می شود.

قوانین نقل و انتقالات لیگ برتر تغییر نمی کند

عزیز الله محمدی، رئیس سازمان لیگ برتر فوتبال ایران می گوید قوانین نقل و انتقالات برای فصل آینده تغییر نمی کند و لیگ یازدهم نیز مطابق قوانین فصل قبل برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس سازمان لیگ با تاکید بر رعایت سقف ۳۵۰ میلیون تومان برای قرارداد مربیان و بازیکنان لیگ برتر به باشگاه ها هشدارداد از تنظیم قراردادهای صوری خودداری کنند زیرا با هر تخلفی در این زمینه برخورد خواهد شد.

او در مورد قانون ممنوعیت استفاده از دروازه بان خارجی در تیم های لیگ برتر گفت به دنبال بحرانی که تیم های ملی در پست دروازه بانی داشتند، این قانون در سه فصل گذشته به اجرا درآمد و فصل آینده هم اعمال خواهد شد.

آقای عزیز محمدی گفت طبق قانون هر باشگاه مجاز به استفاده از شش بازیکن لیگ برتری است و بازیکنان تیم های سقوط کرده پاس همدان، پیکان قزوین و استیل آذین نیز جزو سهمیه لیگ برتر محسوب می شوند.

دوچرخه سواری ایران در صدر جدول رده بندی آسیا

در آخرین رده بندی اعلام شده از سوی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری (UCI)، تیم ملی ایران با یک پله صعود بالاتر از ژاپن در رده نخست قاره آسیا قرار گرفت.

تیم ملی دوچرخه سواری ایران با ۷۵۴ امتیاز صدر جدول رده بندی آسیا را در اختیار دارد و تیم های ملی ژاپن و کره جنوبی به ترتیب با ۶۸۸ و ۲۱۷ امتیاز دوم و سوم هستند.

در رده بندی انفرادی، مهدی سهرابی از تیم پتروشیمی تبریز در مکان اول است و پتروشیمی تبریز رتبه نخست رده بندی تیمی را دارد.

مطالب مرتبط