صعود پرسپولیس در ضربات پنالتی

پرسپولیس حق نشر عکس ISNA
Image caption پرسپولیس بعد از شکست سپاهان حریف فولاد خوزستان می شود

تیم فوتبال پرسپولیس در ضربات پنالتی ۴ - ۲ سپاهان را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی جام حذفی ایران، حریف فولاد خوزستان شد.

دیدار یکشنبه شب دو تیم پرسپولیس و سپاهان پس از ۱۲۰ دقیقه تساوی بدون گل به پنالتی کشیده شد.

پنالتی زنان پرسپولیس مازیار زارع، وحید هاشمیان، محمد نوری، حمید علی‌عسگر بودند و مجتبی شیری توپش به تیر دروازه خورد.

در ضربات پنالتی سپاهان اصفهان هم، هادی عقیلی و ابراهیم توره به بیرون زدند و توپ هاشم بیک‌زاده و امید ابراهیمی وارد دروازه شد.

روز پنجشنبه این هفته و در مرحله نیمه نهایی پرسپولیس در اهواز به مصاف فولاد خوزستان خواهد رفت و استقلال در انزلی با ملوان روبرو می شود.

قلعه نویی: من در پنالتی شانس ندارم

امیر قلعه نویی مربی سپاهان بعد از شکست در ضربات پنالتی گفت: "این بازی چند بخش داشت. ابتدا باید بگویم که سپاهان تا دقیقه ۱۰۵ حاکم بر میدان بود. ما بازی را به خوبی کنترل کردیم و می‌توانستیم در ۹۰ دقیقه کار را تمام کنیم. اما از دقیقه ۱۰۵ به بعد انرژی بازیکنان ما کاملا تخلیه شده بود. آنها خسته بودند چرا که بازی سنگینی را مقابل بنیادکار انجام دادیم و بعد هم به تهران آمدیم."

قلعه نویی که تیمش را به قهرمانی این فصل لیگ رساند پس از حذف در جام حذفی توضیح داد: "با این وجود باز هم می‌توانستیم از دقیقه ۱۰۵ تا ۱۲۰ برنده باشیم، در مجموع به حبیب کاشانی،‌ مربیان پرسپولیس و بازیکنان و هواداران این تیم تبریک می‌گویم. بازی حذفی همین است. من هم که در پنالتی شانس ندارم، وقتی پنالتی می‌شود باید غزل خودم را بخوانم. هادی عقیلی که همیشه پنالتی‌هایش را تبدیل به گل می‌کند، در این بازی توپ را به بیرون زد، یک زمانی هم مهدوی‌کیا پنالتی‌اش را به بیرون زد."

علی دایی: تیم ملی را شکست دادیم

علی دایی بعد از پیروزی ۴-۲ در ضربات پنالتی و صعود به نیمه نهایی جام حذفی ایران در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید با گذشتن از سد سپاهان، ۵۰ درصد از قهرمانی را در جام حذفی طی کرده‌اید، گفت: "خیر، ما هنوز ۵۰ درصد راه را نرفته‌ایم."

"ما بازی بسیار سختی در اهواز با فولاد داریم، ‌آن‌ها یک مربی خیلی بزرگ و یک مدیریت یکنواخت در طول این چند سال داشتند و نتایجی که آن‌ها در این فصل گرفته‌اند نشانگر این نکته است. باید با تیمی بازی کنیم که در این چند روز استراحت داشته است."

"ما باید پس از ۱۲۰ دقیقه بازی با سپاهان که همه می‌دانیم امسال چه در لیگ و چه در آسیا از همه‌ی تیم‌ها بهتر کار کرد به مصاف فولاد برویم. اولین کاری که ما باید بکنیم این است که خستگی بازیکنان را رفع کنیم تا با آمادگی کامل به مصاف فولاد برویم. فکر می‌کنم با این بازیکنانی که سپاهان دارد تیم من تیم ملی را شکست داد."

علی دایی در پاسخ به این سوال که آیا فصل بعد در پرسپولیس می‌مانید، گفت: "فعلا به این مسائل پاسخ نمی‌دهم."

مطالب مرتبط