نويدکيا دعوت سرمربی تيم ملی ايران را رد كرد

حق نشر عکس Reuters
Image caption محرم نویدکیا گفته است که به دلیل مصدومیت‌های پیاپی نمی تواند در تمرینات این تیم حاضر شود

محرم نویدکیا، کاپیتان تیم فوتبال سپاهان از حضور در تیم ملی فوتبال ایران امتناع کرد.

نویدکیا در نامه‌ای به کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران، ضمن تشکر از دعوتش به تیم، گفت که به دلیل مصدومیت‌های پیاپی نمی تواند در تمرینات این تیم حاضر شود.

به گفته خسرو والی زاده، مدیر رسانه‌ای تیم ملی فوتبال ایران، نویدکیا در نامه خود نوشته است: "در چند سال اخیر بابت آسیب دیدگی‌های فراوان، جراحی‌های زیادی را انجام داده‌ام. لذا نظر به اینکه بازیکنی که به اردوی تیم ملی دعوت می شود باید با تمام وجود و در صحت و سلامتی کامل در خدمت آن تیم باشد و اینجانب به جهت پزشکی و شرایط جسمی‌ام امکان حضور در تمرینات پرفشار را ندارم، ضمن تشکر از آن مجموعه محترم و شخص جناب آقای کی‌روش سرمربی محترم تیم ملی، مراتب عذرخواهی خودم را از حضور در تیم ملی اعلام و صمیمانه با تمام وجودم آرزوی موفقیت و پیروزی برای تیم ملی کشورم را دارم."

مدیر رسانه‌ای تیم ملی ایران توضیح داد که به دنبال انصراف نویدکیا، کارلوس کی‌روش، امید ابراهیمی، یکی دیگر از بازیکنان سپاهان و روح الله عرب، بازیکن تیم نفت آبادان را به تیم ملی دعوت کرد.

مهدی رحمتی، احسان حاج صفی، محسن بنگر، هادی عقیلی، جلال حسینی و خسرو حیدری دیگر بازیکنانی هستند که از تیم سپاهان به تیم ملی دعوت شده اند.

این بازیکنان باید به همراه ۱۹ بازیکنی که پیش از این به تیم ملی دعوت شده بودند، از روز سه شنبه، مرحله دوم اردو را آغاز کنند.

تیم ملی ایران خود را برای حضور در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ آماده می کند.

شکست دوباره بسکتبال مهرام از الریاضی لبنان

تیم بسکتبال مهرام، برای دومین بار در ۳ ماه گذشته از تیم الریاضی لبنان شکست خورد.

مهرام در سومین بازی جام قهرمانی باشگاه‌های آسیا، مقابل الریاضی با اختلاف یک شوت تسلیم شد: ۷۶ به ۷۳.

شاگردان مهران شاهین طبع در کوارتر اول ۱۴ به ۲۴ شکست خوردند. در کوارتر دوم ۲۵ به ۱۳ جبران کردند. به این ترتیب آنها در پایان نیمه اول با ۲ گل اختلاف برنده بودند.

در کوارتر سوم باز هم الریاضی بهتر بازی کرد و ۲۲ به ۱۷ پیروز شد. تلاش بازیکنان مهرام برای جبران ۳ امتیاز عقب افتاده، در کوارتر آخر بی نتیجه ماند. این کوارتر ۱۷ به ۱۷ تمام شد.

الریاضی لبنان ۳ ماه پیش هم مهرام را در مسابقات باشگاههای غرب آسیا شکست داده بود.

مهرام پیش از این در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا الجلای سوریه و الشباب امارات را شکست داده است.

بیست و دومین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی باشگاه‎های آسیا که از شنبه گذشته در مانیل فیلیپین آغاز شده، تا ۱۶ خردادماه ادامه دارد.

اینتر فصل را با قهرمانی به پایان برد

حق نشر عکس Getty Images
Image caption اتوئو، مهاجم کامرونی اینتر گلهای اول و دوم اینتر را زد

تیم فوتبال اینتر برای هفتمین بار قهرمان جام حذفی فوتبال ایتالیا شد.

اینتر در بازی فینال تیم پالرمو را ۳ به یک شکست داد.

اتوئو، مهاجم کامرونی اینتر در دقیقه ۲۶ و ۷۶ گلهای اول و دوم اینتر را زد.

پالرمو دقیقه ۸۸ با ضربه مونیوز، یکی از ۲ گل اینتر را پاسخ داد اما تنها ۲ دقیقه بعد میلیتو، گل سوم اینتر را زد.

لئوناردو، سرمربی برزیلی اینتر، پس از اولین قهرمانی‌اش با این تیم گفت: "اینتر تغییرات زیادی داشت و با این قهرمانی که به دست آمد فصل برای ما بسیار رضایت بخش تمام شد. تیم ما شایستگی داشت که فصل را با بالا بردن جام به پایان برساند. باید از هواداران که ما را حمایت کردند تشکر کنم. آنها امشب فوق العاده بودند."

اینتر با پیروزی مقابل رم و پالرمو با شکست دادن میلان به بازی فینال در ورزشگاه المپیک رم رسیده بود.

یوونتوس و رم با ۹ قهرمانی، پر افتخارترین تیم های ایتالیا در جام حذفی هستند.

دفاع از تصمیم ترکی در صحنه پنالتی جنجالی پرسپولیس

حسین عسگری، نایب رئیس کمیته داوران ایران، معتقد است تصمیم محسن ترکی، داور بازی پرسپولیس – سپاهان، در پذیرش پنالتی محمد نوری، درست بوده است.

پرسپولیس، در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، سپاهان را در ضربه های پنالتی شکست داد.

پنالتی چهارم پرسپولیس را محمد نوری با مکثی کوتاه گل کرد. سپاهانی ها معترض بودند که بر اساس قوانین جدید داوری، بازیکن حق ندارد پیش از ضربه پنالتی مکث کند.

عسگری، در توضیح این پنالتی به سایت فدراسیون فوتبال گفت:"در قانون آمده بازیکن تا زمانی که به توپ ضربه نزده می تواند دروازه بان را فریب دهد و زمانی که محمد نوری حرکتش را انجام داد، دو قدم مانده بود به توپ برسد و قانون می گوید زمانی فریب دروازه بان خطا محسوب می شود که دویدن بازیکن تمام شده باشد و زننده ضربه در یک قدمی توپ باشد."

پرسپولیس پس از تساوی صفر – صفر در پایان ۱۲۰ دقیقه بازی، در ضربه های پنالتی، سپاهان را ۴ به ۲ شکست داد.

در نیمه نهایی جام حذفی، پرسپولیس با فولاد در اهواز و ملوان با استقلال در انزلی بازی می کند. این بازیها پنجشنبه برگزار می شود.

مطالب مرتبط