صعود نادال و سودرلینگ به یک چهارم نهایی رولان گاروس

نادال حق نشر عکس AFP
Image caption نادال در یک هشتم نهایی نفر سی و هفتم جهان را شکست داد

رافائل نادال، مرد شماره یک تنیس جهان به جمع ۸ نفر برتر مسابقات رولان گاروس رسید.

نادال در یک هشتم نهایی در سه ست ایوان لوبیچیچ نفر سی و هفتم جهان از کروواسی را شکست داد. لوبیچیچ در ست اول خوب مقاومت کرد اما در نهایت ۵ به ۷ شکست خورد. او ست های دوم و سوم را ۳ به ۶ به حریف داد.

رابرت سودرلینگ، تنیسور شماره ۵ جهان هم در مرحله یک هشتم نهایی ژیلس سیمون از فرانسه، نفر هجدهم رنکینگ را در ۳ ست (۶ به ۲، ۶ به ۳ و ۷ به ۶ ) شکست داد.

داوید فرر اسپانیایی، نفر هفتم جهان بزرگترین بازنده مرحله یک هشتم نهایی بود. او در ۵ ست نفس گیر از گایل مونفیس، نفر نهم جهان شکست خورد.

فرر ست های دوم و چهارم را ۶ به ۲ و ۶ به یک برد اما در ست های اول، سوم و پنجم به ترتیب ۴ به ۶، ۵ به ۷ و ۶ به ۸ شکست خورد.

خوان ایگناسیو چلا آرژانتینی، هم در ۵ ست (۴ به ۶، ۶ به ۲، یک به ۶، ۷ به ۶ و ۶ به ۲) آلخانذرو فالا رامیرس از کلمبیا را برد. چلا، نفر سی و چهارم جهان است اما حریف او در میان ۱۰۰ نفر برتر جایی ندارد.

بازی اندی ماری نیمه تمام ماند

حساسترین بازی این مرحله را اندی ماری، نفر چهارم جهان مقابل ویکتور ترویسکی، نفر پانزدهم جهان از صربستان انجام داد. این بازی بعد از ۴ ست به دلیل تاریکی هوا نیمه تمام ماند.

ماری در ست اول و دوم با نتایج مشابه ۴ به ۶ شکست خورد و تا آستانه حذف از رولان گاروس پیش رفت اما در ست های سوم و چهارم به ترتیب ۶ به ۳ و ۶ به ۲ پیروز شد.

ست پنجم این مسابقه روز سه شنبه برگزار خواهد شد.

به این ترتیب در مرحله یک چهارم نهایی، فدرر با مونفیس بازی می کند و نادال با سودرلینگ. برنده اندی ماری ترویسکی هم حریف خوان ایگناسیو چلا خواهد شد.

جوکوویچ در نیمه نهایی

نوواک جووکویچ، نفر دوم جهان هم با مصدومیت فابیو فونینی از ایتالیا، بدون انجام مسابقه به جمع ۴ نفر برتر رسید. جوکویچ در نیمه نهایی با برنده فدرر و مونفیس بازی خواهد کرد.

بازی فدرر و مونفیس روز سه شنبه انجام می شود

پیروزی شاراپووا و لی در مسابقات زنان

در مسابقات زنان ماریا شاراپوا، نفر هشتم جهان از روسیه، به سختی آگنیسکا رادوانسکا، نفر سیزدهم جهان از لهستان را در دو ست برد. در این بازی شاراپوا ۷ به ۶ و ۷ به ۵ پیروز شد.

شاراپوا با این پیروزی به جمع ۸ نفر برتر رسید.

نا لی، نفر هفتم جهان از چین هم در سه ست پترا کویتووا از جمهوری چک برد.

در یک بازی دیگر از مرحله یک هشتم نهایی، ویکتوریا آزارنکا از بلاروس، در دو ست، اکاترینا ماکارووا، نفر سی و سوم جهان از روسیه را برد. آزارنکا نفر چهارم رنکینگ است در حالی که نفرات اول تا سوم پیش از این مرحله حذف شده اند.

آندره آ پتکوویچ، نفر دوازدهم رنکینگ از آلمان هم در ۳ ست ماریا کیریلنکو از روسیه را شکست داد.

مطالب مرتبط