حبس ابد برای فوتبالیست سابق ایرانی به جرم حمل هروئین

حق نشر عکس ISNA

یک بازیکن سرشناس در فوتبال ایران به اتهام حمل مواد مخدر به حبس ابد محکوم شد.

مهدی حجتی، وکیل مدافع بازیکنی که رسانه های ایران او را "علی – الف" معرفی کرده اند، درباره حکم موکلش به ایسنا گفت: "اتهامات موکلم در پرونده نگهداری بیش از ۴۰ گرم هروئین، استفاده از محل سکونت جهت تولید و توزیع مواد مخدر و استعمال شیشه و نگهداری آن عنوان شده بود و نماینده‌ مدعی‌العموم درخصوص اتهام نخست درخواست مجازات اعدام و در مورد دو اتهام دیگر تقاضای مجازات قانونی کرده بود."

به گفته حجتی بر اساس رای شعبه ۳۰ دادگاه انقلاب، موکل او در مورد اتهام نگهداری هروئین با یک درجه تخفیف به حبس ابد محکوم و از اتهام استفاده از محل سکونت در جهت تولید و توزیع مواد مخدر، تبرئه شده است.

مجید صالح سرمربی تیم سایپا شد

مجید صالح، سرمربی تیم فوتبال سایپا شد. او در این تیم جای محمد مایلی کهن را گرفت.

صالح که کارمند شرکت سایپا است و سابقه بازی در این تیم را هم دارد، پیش از این دستیار منصور ابراهیم زاده در تیم فوتبال ذوب آهن بود.

او درباره رفتنش به تیم سایپا گفت: "به طور توافقی از باشگاه ذوب آهن جدا شدم و به سایپا آمدم."

سایپا در پایان فصل اخیر فوتبال ایران با ۳۷ امتیاز از ۳۴ بازی روی پله یازدهم قرار گرفت. این تیم تا پیش از هفته پایانی از ماندن در لیگ برتر مطمئن نشده بود.

انتقاد کی روش از برنامه ریزی فدراسیون و کیفیت زمین های فوتبال ایران

حق نشر عکس ISNA
Image caption کیفیت پایین زمین های تمرینی ورزشگاههای ایران، یکی دیگر از دلمشغولی های کی روش است

کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران در کنفرانسی خبری از مشکلاتی که با آن دست به گریبان است، سخن گفت.

کی روش که قرار است تیم ملی ایران را تا جام جهانی ۲۰۱۴ رهبری کند، گفت: "اعتقاد دارم که در تیم ملی همه دست‌اندرکاران باید تمام تلاش خود را انجام دهند و اینکه فقط بگویند انجام می‌دهیم ولی کاری نکنند، کافی نیست. ما از لغو دیدار تیم امید با اوکراین نتیجه می‌گیریم که باید افراد حرفه‌ای‌تر و مسئولیت‌پذیرتری را به کادر فنی تیم ملی بیاوریم تا این اشتباه‌ها دیگر تکرار نشود و دفعه بعد بهتر عمل کنیم."

اشاره کی روش به لغو سفر تیم زیر ۲۳ سال ایران به اوکراین به دلیل مشکل خروج از کشور تعداد زیادی از بازیکنان این تیم بود.

سرمربی پرتغالی تیم ایران معتقد است این اتفاق ممکن است در آینده هم تکرار شود: "از شنیدن خبر لغو اردوی تیم امید در اوکراین احساس یاس به من دست داد چرا که وقتی سفر به این مهمی که با برنامه‌ریزی قبلی بوده است، کنسل می‌شود، برنامه آماده سازی تیم را مختل می‌کند. مساله دوم این است که لغو چنین اردویی اعتبار ایران را در سطح بین‌المللی از بین می‌برد و دفعه بعد اگر با برزیل هم قرار دیدار داشته باشید، ممکن است لغو بشود."

کیفیت پایین زمین های تمرینی ورزشگاههای ایران، یکی دیگر از دلمشغولی های سرمربی تیم ملی است. او در این باره گفت: "ما برای کار بهتر به زمین‌های حرفه‌ای‌تر و باکیفیت‌تر نیاز داریم. به عنوان نمونه استاندارد زمین چمن آکادمی ملی فوتبال خوب نیست و اگر قرار باشد در آن واحد تیم‌های ملی بزرگسالان، جوانان و امید تمرین کنند، مشکل بزرگی خواهیم داشت. قرار بود تیم ملی در ورزشگاه آزادی تمرین کند ولی به دلیلی که نمی‌دانم چه بود، مسئولان ورزشگاه آن زمین را حتی یک جلسه را در اختیار ما قرار ندادند. من اصلا متوجه نمی‌شوم چرا ورزشگاه ملی یک کشور در اختیار مهم‌ترین تیم ملی فوتبال در آن کشور قرار نمی‌گیرد."

کی روش گفت همچنان برای کار و اجرای برنامه‌هایش در ایران انگیزه زیادی دارد، ولی معتقد است سرمربی یک تیم به تنهایی نمی‌تواند همه کارها را انجام دهد.

خداحافظی پل اسکولز از فوتبال

حق نشر عکس Reuters
Image caption پل اسکولز قرار است به کادر مربیگری منچستریونایتد ملحق شود

پل اسکولز، هافبک تیم فوتبال منچستریونایتد در ۳۶ سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

خداحافظی او سه روز پس از آن بود که منچستریونایتد در فینال لیگ قهرمانان اروپا از بارسلونا شکست خورد.

اسکولز در سال ۱۹۹۴ فوتبال خود را با منچستریونایتد آغاز کرد. بازی با بارسلونا ۶۷۶ امین بازی او با پیراهن شیاطین سرخ بود.

از این پس قرار است او به کادر مربیگری باشگاه منچستریونایتد ملحق شود.

اسکولز بعد از اعلام تصمیم خداحافظی، گفت: "این تصمیمی نبود که به راحتی بتوانم بگیرم اما احساس می کنم اکنون زمان مناسبی برای خداحافظی است."

الکس فرگوسن، سرمربی منچستریونایتد هم درباره خداحافظی اسکولز گفت: "پل همیشه برای تمامی بازیکنان در هر سنی که بودند، الگو بود. می دانیم که او به فوتبال خود در مسوولیت جدیدی که بر عهده خواهد گرفت، ادامه می دهد."

اسکولز از بازیکنانی است که تمام دوران فوتبال خود را در منچستریونایتد سپری کرده است.

او در بین سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۴ نیز پیراهن تیم ملی فوتبال انگلستان را پوشید و با این تیم در دو جام جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ و همچنین رقابت های یورو ۲۰۰۰ و یورو ۲۰۰۴ شرکت کرد.

مطالب مرتبط