فدرر به شکست ناپذیری جوکوویچ پایان داد

فدرر حق نشر عکس AFP
Image caption فدرر در حالی جوکوویچرا از پیش رو برداشت که او در ۴۳ مسابقه شکست نخورده بود.

در دور نیمه نهایی مسابقات تنیس اوپن فرانسه، راجر فدرر، تنیس باز شماره سه جهان، نواک جوکوویچ را شکست داد و حریف رافائل نادال در فینال شد.

فدرر سوییسی در حالی جوکوویچ، مرد شماره دو تنیس جهان را از پیش رو برداشت که این تنیس باز صربستانی در ۴۳ مسابقه اخیرش شکست نخورده بود.

دیدار جذاب این دو تنیس باز سه ساعت و ۳۹ دقیقه طول کشید و فدرر با نتایج ۷-۶ (۷-۵)، ۶-۳، ۳-۶ و ۷-۶ (۷-۵) به برتری رسید.

در دیگر دیدار نیمه نهایی، رافائل نادال، مرد شماره یک تنیس جهان، اندی موری از بریتانیا را شکست داد. نادال اسپانیایی که روز جمعه تولد ۲۵ سالگی خود را هم جشن می گرفت، در سه ست با نتایج ۶-۴، ۷-۵ و ۶-۴ پیروز شد و به فینال راه یافت.

نادال و فدرر روز یکشنبه دیدار پایانی را برگزار می کنند.

لغو دیدار تیم فوتبال زنان ایران به دلیل پوشش اسلامی

دیدار تیم ملی فوتبال زنان ایران و اردن در مرحله دوم مسابقات مقدماتی المپیک ۲۰۱۲ لندن، به دلیل پوشش اسلامی بازیکنان ایران برگزار نشد و تیم اردن ۳-۰ برنده اعلام شد.

این بازی قرار بود روز جمعه در ورزشگاه امان اردن برگزار شود.

به نوشته سایت فدراسیون فوتبال ایران، مسئول برگزاری مسابقات از کشور بحرین اجازه بازی با پوشش اسلامی را به فوتبالیست های ایران نداد.

علی کفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال ایران در این باره گفت: "هر چند در قانون فیفا آمده است هیچ کشوری حق ندارد با پوشش اسلامی بازی کند، اما ما با سپ بلاتر، رییس فدراسیون جهانی مذاکرات لازم را انجام داده بودیم و مشخص نیست که چرا مسئول بحرینی مسابقات از حضور تیم ملی در این دیدار جلوگیری کرد."

آقای کفاشیان همچنین گفت ایران از مسئول برگزار کننده مسابقات به فیفا شکایت خواهد کرد.

توقف فوتسال ایران مقابل ژاپن

تیم ملی فوتسال ایران در سومین دیدار خود در تورنمنت پنج جانبه چین، برابر ژاپن به تساوی ۲-۲ رسید.

ملی پوشان فوتسال ایران با دو گل وحید شمسایی و علی کیایی تا دقایق پایانی مسابقه ۲-۱ پیش بودند، اما در نهایت به تساوی رضایت دادند.

تیم ایران در دو بازی قبلی اش در این رقابت ها مقابل برزیل ۳-۱ شکست خورده بود و با رومانی ۳-۳ مساوی کرده بود. ایران روز شنبه با چین دیدار می کند.

نتایج دیدارهای انتخابی یورو ۲۰۱۲

مسابقات فوتبال انتخابی جام ملت های اروپا، یورو ۲۰۱۲، جمعه شب با برگزاری یازده بازی دنبال شد.

در گروه A، آلمان ۲ بر ۱ اتریش را از پیش رو برداشت و به صدرنشینی ادامه داد. بلژیک و ترکیه، تیم های دوم و سوم گروه به تساوی ۱-۱ رسیدند و قزاقستان ۲-۱ آذربایجان را برد.

در گروه C، ایتالیای صدرنشین ۳ بر ۰ استونی را مغلوب کرد و اسلوونی با برتری ۲-۰ برابر جزایر فارو در رده دوم قرار گرفت.

در گروه D، دیدار تیم های فرانسه و بلاروس ۱-۱ مساوی به پایان رسید و رومانی ۳ بر ۰ مقابل بوسنی هرزگوین پیروز شد. فرانسه با وجود تساوی رده نخست را حفط کرد، بلاروس و رومانی تیم های دوم و سوم هستند.

سوئد و فنلاند تیم های پیروز گروه E بودند. سوئد، تیم دوم گروه ۴-۱ مولداوی را پشت سر گذاشت و فنلاند با یک گل سن مارینو را شکست داد.

در تنها دیدار انجام شده گروه F، کرواسی با برتری ۲-۱ برابر گرجستان به صدر جدول گروه صعود کرد. در گروه I هم یک بازی برگزار شد و لیختن اشتاین برابر لیتوانی به پیروزی ۲ بر ۰ رسید.

این رقابت ها شنبه شب با انجام ۹ بازی ادامه می یابد.

مطالب مرتبط