پرسپولیس ۴ – ملوان ۲

تیم فوتبال پرسپولیس حق نشر عکس isna
Image caption گل های ملوان را محمد رستمی در دقیقه ۳۳ و محمد نزهتی در دقیقه ۶۸ زدند

تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار رفت فینال جام حذفی ۴ به ۲ ملوان انزلی را شکست داد و به قهرمانی ۲۴ امین دور مسابقات حذفی کشور امیدوار شد.

بازی دو تیم پرسپولیس و ملوان سه شنبه شب در ورزشگاه آزادی به قضاوت علیرضا فغانی برگزار شد و ۸۲ هزار و سیصد نفر برای دیدن بازی به استادیوم آمدند.

گل های ملوان را محمد رستمی در دقیقه ۳۳ و محمد نزهتی در دقیقه ۶۸ زدند.

علیرضا نورمحمدی در دقیقه ۴۷، هادی نوروزی ۶۴، محمد نوری در دقایق ۷۲ و ۸۶ (پنالتی) هم برای پرسپولیس گلزنی کردند.

مازیار زارع هم در آخرین لحظات نیمه اول یک ضربه پنالتی را برای پرسپولیس از دست داد و توپ را تیر دروازه‌ زد.

در این بازی دو بازیکن ملوان، ابوالحسن جعفری در دقیقه (۳۷ ) و محمد رستمی در دقیقه (۸۶) با دریافت کارت قرمز اخراج شدند تا آنها ۹ نفره بازی را به پایان برسانند.

هواداران ملوان که از انزلی به استادیوم آزادی آمده بودند درپایان بازی، برد تیم پرسپولیس را سیاسی خواندند.

آنها بعد از بازی برای مدتی طولانی در ورزشگاه ماندند و با نشان دادن پول و تراول چک به قضاوت بازی اعتراض کردند. در نهایت با حضور نیروهای امنیتی حاضر طرفداران ملوان استادیوم را ترک کردند.

دیدار برگشت دو تیم روز جمعه ، ۲۰ خرداد در ورزشگاه تختی انزلی برگزار می‌شود.

علی دایی: داور ۳ پنالتی برای ما نگرفت

علی دایی سرمربی پرسپولیس به اعتراض هواداران ملوان واکنش نشان داد و گفت : "بعضی‌ها باختند ولی داور را رنگی خواندند". دایی گفت که داور به ملوان خیلی لطف کرد و ۳ پنالتی برای پرسپولیس نگرفت!

"در نیمه دوم به مراتب بهتر از نیمه اول بازی کردیم. شما دیدید چقدر موقعیت گلزنی را از دست دادیم اما من ناراحت نیستم فوتبال همین است".

"در اهواز گفتم داور باید به سود فولاد اعلام پنالتی می کرد اینجا هم می گویم داور به سود ما ۳ پنالتی نگرفت در نیمه اول خطای مدافع ملوان روی نوری بود در نیمه دوم هم به جای اینکه خطای پنالتی روی نوروزی را بگیرد از کنار این خطا به سادگی گذشت و بازیکن ما را دو کارته کرد تا در بازی برگشت فینال جام حذفی او را در اختیار نداشته باشیم".

دایی گفت: "این همه اخطار در فینال جام حذفی به چه دلیل است؟ متاسفانه بازی در برخی مواقع از دست داور خارج شده بود و او با دادن اخطارهای متعدد سعی در کنترل مسابقه داشت".

امید ملوان و پورغلامی به بازی برگشت در انزلی

فرهاد پورغلامی مربی ملوان نیز ازنشان دادن کارت های زیاد انتقاد کرد و گفت که جبران این نتیجه در بازی برگشت کار غیر ممکنی نیست.

"ما بازی را کاملا در اختیار داشتیم و بازیکنان پرسپولیس دنبال بازیکنان ما می دویدند و تا دقیقه ۳۰ یک بار هم به دروازه ما نزدیک نشدند. اما بعد از ۱۰ نفره شدن ما شرایط فرق کرد و فشار زیادی روی ما ایجاد شد که این مسئله باعث به ثمر رسیدن گلهای حریف شد."

مربی ملوان گفت: "داوران ما عشق کارت دادن دارند و فکر می‌کنند اگر کارت در جیبشان بماند ایراد پیدا می‌کند. شما ببینید با سر و صدای ۷۰ هزار تماشاگر بازیکن ما صدای سوت داور را نشنید ولی فغانی به وی کارت زرد نشان داد تا از بازی فینال محروم شود. فکر می‌کنم آیه نازل شده است که آنها باید کارتشان را از جیبشان بیرون بیاورند و اگر نیاورند کمیته داوران با آنها برخورد می کند."

"به نظرم بازیکنان ما احساسی بازی کردند و در دقایق آخر مسابقه بازی را رها کردند که این موضوع در جام حذفی برای تیم‌ها مشکل ایجاد می‌کند زیرا شکست ۳ بر ۲ با ۴ بر ۲ فرق می‌کند گرچه هیچ چیز تمام نشده و امیدواریم در انزلی این شکست را جبران کنیم".

آلمان تیم برتی فوگتس را در باکو شکست داد

سه شنبه شب در مرحله انتخابی یورو ۲۰۱۲ شش بازی در نقاط مختلف اروپا برگزار شد.

در گروه A تیم فوتبال آلمان ۳ بر یک آذربایجان را در باکو و با مربیگری برتی فوگتس شکست داد.

در گروه C جزایر فارو ۲ به صفر استونی را برد.

در گروه D بلاروس و بوسنی هرزگووین با نتیجه مشابه ۲ به صفر لوکزامبورگ و آلبانی را مغلوب کردند.

در گروه E نیز سن مارینو با سه گل مغلوب مجارستان شد و و سوئد ۵ به صفر فنلاند را برد.

دوستانه های سه شنبه شب: پیروزی کره جنوبی و توقف مالدیو

سه شنبه شب بازی های دوستانه زیادی در نقاط مختلف دنیا برگزار شد و در آسیا تیم فوتبال کره جنوبی ۲ به یک غنا را برد. استرالیا با صربستان به تساوی بدون گل رسید و ژاپن با همین نتیجه مقابل چک متوقف شد.

سنگاپور هم مالدیو اولین حریف ایران در بازیهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ را با ۴ به صفر شکست داد.

در اروپا روسیه با کامرون به تساوی بدون گل رسید و اتریش ۳ بر یک لتونی را برد. نروژ نیز با یک گل از سد لیتوانی گذشت.

ایرلند جنوبی ۲ بر صفر ایتالیا را شکست داد و اسپانیا ۳-۰ ونزوئلا را مغلوب کرد.

مطالب مرتبط