آزمایش دوپینگ پنج بازیکن مکزیک مثبت اعلام شد

حق نشر عکس AFP
Image caption تیم ملی مکزیک در بازی های گلد کاپ کونکاکاف در آمریکا حضور دارد

نتیجه آزمایش دوپینگ پنج بازیکن تیم ملی فوتبال مکزیک مثبت اعلام شده است.

بازیکنانی که بنا بر آزمایشات از مواد ممنوعه استفاده کرده اند گیلرمو اوچوآ، دروازه بان تیم و چهار مدافع به نام های فرانسیسکو رودریگوئز، ادگار دوئناس، آنتونیو نیلسون و کریستین برمودز هستند.

تیم ملی مکزیک در بازی های گلد کاپ کونکاکاف در آمریکا حضور دارد که قهرمان آن قرار است به بازی های جام کنفدراسیون ها در برزیل صعود کند.

آنها در بازی اول، 5 به صفر السالوادور را شکست دادند و روز پنجشنبه در کارولینای شمالی با کوبا روبرو می شوند.

دسیو دی ماریا، دبیرکل فدراسیون فوتبال مکزیک گفت پنج بازیکن دوپینگی از حضور در تورنمنت گلد کاپ محروم شده اند.

او گفت که هر مجازات دیگری که ممکن است محرومیتی دو ساله هم باشد توسط فدراسیون مکزیک گرفته خواهد شد.

دی ماریا در جلسه مطبوعاتی اعلام کرد: "آخر وقت چهارشنبه جواب آزمایش دوپینگ 14 بازیکن را دریافت کردیم. این آزمایشات روز 21 می انجام شده بود که نتیجه پنج نفر مثبت شد".

وی افزود: "ماده ای که باعث مثبت شدن آزمایش شده، کلنبوترول بوده است. بازیکنان احتمالا بین 17 تا 20 می گوشت گاو یا مرغ خورده اند. ما باید تحقیق کنیم ببینیم تهیه کننده غذای تیم از چه موادی استفاده کرده است".

ردنپ: مهاجم می خواهیم اما کروچ برای فروش نیست

هری ردنپ، سرمربی تاتنهام می گوید که پیتر کروچ برای فصل آینده هم در وایت هارت لین باشد.

ردنپ مهاجم تازه ای برای تیمش می خواهد اما او علاقه ای به از دست داد کروچ 30 ساله ندارد.

وی درباره رفتن احتمالی کروچ از تاتنهام به بی بی سی گفت: " شک دارم. کروچ بازیکن خوبی است و من او را دوست دارم".

"من به یک گلزن احتیاج دارم اما کروچ کسی نیست که به فکر فروختن اش باشیم".

ردنپ به رئیس باشگاه هم اعلام کرده اگر می خواهد فصل آینده سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند باید در تابستان سه بازیکن بزرگ بگیرد.

او گفت: "اگر بهتر نشویم سال آینده هم نمی توانیم سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کنیم. این یک اصل است، شما نمی توانید سال آینده بالاتر از تیم هایی قرار بگیرد که این فصل بالاتر از شما قرار گرفتند".

پورغلامی هواداران ملوان را به آرامش دعوت کرد

فرهاد پور غلامی سرمربی ملوان بندر انزلی قبل از بازی حساس برگشت فینال جام حذفی از هواداران خواست که رفتار بازی رفت را تکرار نکنند.

او گفت: "از هواداران ملوان تشکر می کنم که در طول فصل از ما حمایت کرده و موجب موفقیت تیم محبوب خود شدند. از آنان انتظار دارم کارهایی را دردیدار برگشت فینال جام حذفی انجام ندهند که در فصل آینده ، محرومیت گریبانگیر ملوان شود".

در دیدار رفت فینال جام حذفی که در ورزشگاه آزادی انجام شد، پرسپولیس ۴ به ۲ ملوان را شکست داد.

در پایان این دیدار طرفداران ملوان با نشان دادن اسکناس و تراول چک قضاوت علیرضا فغانی را زیر سوال بردند. ملوان در بازی رفت دو پنالتی و دو اخراجی داد.

پورغلامی درباره بازی رفت روز سه شنبه گفت: " با اخراج ابوالحسن جعفری کار ما سخت شد و فشار زیادی را تحمل کردیم. متاسفانه بعد از گل دوم، شاگردانم تمرکز خود را از دست دادند".

او افزود: "به بازیکنانم گفته ام که فکر کنید تنها یک بازی با پرسپولیس دارید و باید دو بر صفر برنده شوید". پور غلامی در پایان در مورد بازیکنان محروم و مصدوم ملوان گفت: "محمد نزهتی، ابوالحسن جعفری و محمد رستمی را به علت محرومیت در اختیار نداریم و محسن مسلمان نیز به علت کشیدگی کشاله ران، بعید است به بازی برسد".

داور بازی برگشت که روز جمعه در ورزشگاه تختی انزلی برگزار ی شود هدایت ممبینی خواهد بود.