قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی و استعفای حبیب کاشانی

جشن قهرمانی پرسپولیس در انزلی حق نشر عکس ISNA
Image caption این پنجمین بار است که پرسپولیس در جام حذفی قهرمان می‌شود

قهرمانی پرسپولیس در مسابقات جام حذفی فوتبال ایران با کناره گیری حبیب کاشانی، سرپرست این باشگاه همراه شد.

پرسپولیس روز جمعه هرچند در دیدار برگشت فینال جام حذفی ۱ بر ۰ به ملوان انزلی باخت، اما به دلیل برتری ۴ - ۲ در بازی رفت برای دومین سال پیاپی قهرمان این رقابت ها شد و به مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا راه یافت.

دیدار برگشت در ورزشگاه پرتماشاگر تختی انزلی انجام شد و گل ملوان را مهرداد اولادی در دقیقه ۱۹ زد. تک گلی که برای قهرمانی سفید پوشان انزلی کافی نبود و در نهایت بازیکنان پرسپولیس در مراسمی پرحاشیه جام قهرمانی را بالای سر بردند.

در پایان مسابقه، هواداران ناراضی ملوان سنگ و صندلی های شکسته به داخل زمین پرتاب کردند. عده ای از تماشاگران دو تیم هم وارد زمین شده و با یکدیگر درگیر شدند.

به نوشته خبرگزاری های ایران، نیروی انتظامی برای کنترل اوضاع از گاز اشک آور استفاده کرده است.

حق نشر عکس ISNA
Image caption حبیب کاشانی دو دوره مدیریت باشگاه را بر عهده داشت و با این تیم یک بار قهرمان لیگ برتر و دو بار قهرمان جام حذفی شده است

اما سرانجام جشن قهرمانی برگزار شد و کریم باقری، کاپیتان پیشین پرسپولیس که اواسط فصل از تیم کنارگذاشته شده بود، اولین کسی بود که جام را بالای سر برد.

استعفای سرپرست

پس از این قهرمانی، حبیب کاشانی، سرپرست باشگاه پرسپولیس کناره گیری خود را اعلام کرد و گفت ماموریتش در پرسپولیس تمام شده است و برای مسوولان آينده باشگاه آرزوی موفقيت می كند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، آقای کاشانی که این فصل مشکلات زیادی با علی دایی، سرمربی پرسپولیس داشت، در این باره گفت: "علی دایی در فوتبال بزرگ شده است و بايد در فوتبال باشد. اما من يک معلم هستم و به سر كار خود می روم."

وی اضافه کرد که تا معرفی مسئول جدید باشگاه صبر خواهد کرد.

آقای كاشانی دو دوره مديريت باشگاه پرسپولیس را بر عهده داشته و طی آن تیم پرسپوليس یک قهرمانی در ليگ برتر و دو قهرمانی در جام حذفی به دست آورده است.

پرسپولیس روز جمعه پنجمین قهرمانی خود در تاریخ مسابقات جام حذفی را ثبت کرد و به رکورد تیم استقلال در این رقابت‌ها رسید.

مطالب مرتبط