جنسن باتن قهرمانی را از فتل ربود

حق نشر عکس a
Image caption با پایان مسابقه مونترال، در جدول رده بندی رانندگان، سباستین فتل با ۱۶۱ امتیاز اول است و جنسن باتن با ۱۰۱ امتیاز و مارک وبر با ۹۴ امتیاز دوم و سوم هستند

در مسابقه فرمول یک مونترال، جنسن باتن، راننده تیم مک‌لارن در آخرین دور از سباستین فتل، راننده ردبول سبقت گرفت و اول شد.

فتل تا دور آخر پیشتاز بود، اما در ثانیه های پایانی کنترل ماشینش را از دست داد و باتن قهرمانی را از او گرفت.

باتن در طول مسابقه با لوییس همیلتون، هم تیمی اش و فرناندو آلونسو از تیم فراری برخورد کرد و برخوردها باعث شد این دو راننده رقیب از مسابقه خارج شوند.

او همچنین به دلیل رعایت نکردن محدودیت سرعت در زمان حضور خودروی ایمنی (مارشال) در پیست جریمه شد و مجبور شد پنج بار ماشینش را به گاراژ ببرد.

با این همه، راننده بریتانیایی در نهایت با نمایشی فوق‌العاده قهرمانی را از آن خود کرد.

بارش شدید باران این مسابقه را برای دو ساعت متوقف کرد. برخورد‌ها در پیست خیس مونترال آنقدر زیاد بود که مسابقه پنج بار با ورود خودروی ایمنی (مارشال) دنبال شد.

پس از باتن و فتل، مارک وبر از ردبول در رقابتی نزدیک با مایکل شوماخر از تیم مرسدس سوم شد.

شوماخر که قهرمان هفت دوره مسابقات فرمول یک است با کسب رده چهارم، بهترین مقام تیم مرسدس از ابتدای فصل تا کنون را به دست آورد و به بازگشتش به شرایط آرمانی امیدوار شد.

با پایان مسابقه مونترال، در جدول رده بندی رانندگان، سباستین فتل با ۱۶۱ امتیاز اول است و جنسن باتن با ۱۰۱ امتیاز و مارک وبر با ۹۴ امتیاز دوم و سوم هستند.

در رده بندی تیمی هم ردبول با ۲۵۵ امتیاز در رده اول قرار دارد و مک‌لارن (۱۸۶ امتیاز) و فراری (۱۰۱ امتیاز) در مکان های دوم و سوم ایستاده اند.

سرمربی بیرمنگام استعفا داد

الکس مکلیش، سرمربی اسکاتلندی تیم فوتبال بیرمنگام انگلستان از سمت خود کناره گیری کرد.

مکلیش از سال ۲۰۰۷ سرمربی بیرمنگام بود. این تیم فوریه گذشته با شکست آرسنال قهرمان کارلینگ کاپ انگلستان شد، اما در رقابت های لیگ برتر موفق نبود و در پایان فصل به دسته پایین تر سقوط کرد.

با این همه، باشگاه اعلام کرده بود با این سرمربی به کارش ادامه می دهد ولی مکلیش خود تصمیم گرفته است بیرمنگام را ترک کند.

گفته می شود احتمالا تیم استون ویلا مقصد بعدی این سرمربی است.

جاسم کرار شش جلسه محروم شد

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران، جاسم کرار، بازیکن فصل گذشته تراکتورسازی تبریز را به دلیل تخلف در دیدار مقابل ساپیا شش جلسه محروم کرد.

این ملی پوش عراقی برای فصل آینده با تیم استقلال قرارداد بسته است و با این حکم، در ۶ بازی اول فصل ۹۰-۹۱ نمی تواند آبی پوشان تهران را همراهی کند.

به نوشته سایت فدراسیون فوتبال، تیم تراکتورسازی تبریز نیز به دلیل تخلف تماشاگرانش در دیدارهای هفته سی و دوم و سی و سوم برابر صبای قم و سایپا به برگزاری سه دیدار خانگی بدون تماشاگر در فصل آینده محکوم شد.

کامپوند زنان ایران نایب قهرمان شد

مرحله دوم مسابقات جام جهانی تیراندازی با کمان در آنتالیای ترکیه با نایب قهرمانی تیم کامپوند زنان ایران به پایان رسید.

تیم ایران با ترکیب مهتاب پارسامهر، ویدا حلیمیان و شبنم سرلک در دیدار نهایی ۲۲۱-۲۳۱ مقابل آمریکا شکست خورد و صاحب نشان نقره شد.

در دیدار رده بندی این بخش، ونزوئلا با برتری برابر فرانسه در رتبه سوم قرار گرفت.

ایران روز شنبه در کامپوند انفرادی زنان و مردان توسط مهتاب پارسامهر و امیر کاظم پور به ترتیب مدال طلا و نقره گرفته بود.

مسابقات جام جهانی تیراندازی با کمان هر سال در پنج مرحله برگزار می شود. ایران در مرحله اول رقابت ها که در کرواسی انجام شد، در بخش کامپوند تیمی مردان به نشان برنز رسیده بود.

مراحل بعدی مسابقات به ترتیب در آمریکا، چین و ترکیه برگزار خواهد شد.