فان پرسی: به بازیکنان انگلیسی توهین نکرده ام

روبین فان پرسی حق نشر عکس Reuters
Image caption فان پرسی پیش از این گفته بود دلیل عمر کوتاه بازیکنان انگلیسی آن است که زیاد به میهمانی می روند و تا دیروقت بیدارند

روبن فان پرسی، مهاجم باشگاه آرسنال می گوید که قصد نداشته به بازیکنان انگلیسی توهین کند. او در صفحه توئیترش گفت هیچ گاه نخواسته حرفه ای بودن آنها را زیر سوال ببرد.

فان پرسی پیش از این گفته بود که بازیکنان انگلستان شب ها تا دیر وقت بیدار می مانند و به مهمانی می روند، به همین دلیل عمر فوتبالشان کوتاه است.

او در صفحه توئیترش به این نکته اشاره کرده که منظورش زیر سوال بردن حرفه ای گری بازیکنان انگلستانی نبوده و در این رابطه نوشت: "می خواهم مسائل را روشن کنم. می خواستم تا نظرم را درمورد سیستم زندگی بازیکنان انگلیسی بگویم و کلمات من تغییر یافته است. منظور من این بود که اگر واقعا مراقب خودت باشی، می توانی برای مدت طولانی تری در دنیای فوتبال بمانی. هیچ وقت به بازیکنان انگلیسی اشاره نکرده ام. من چه کسی هستم که بخواهم قضاوت کنم؟ فکر می کنم رقابتهای لیگ برتر فوق العاده است و پسرانی که در این لیگ حاضرند نیز استثنایی هستند."

فان پرسی در تورنمنت های مختلف فصل گذشته، ۲۲ گل برای آرسنال زد،این درحالی است که او تنها در ۳۳ بازی برای تیمش به میدان رفت و در این میان تنها در ۲۶ بازی در ترکیب ثابت قرار داشت.

اولین قهرمانی اندی ماری در فصل اخیر

حق نشر عکس B
Image caption اندی ماری پیش از این هم در سال 2009 قهرمان مسابقات کوئینز شده بود

اندی ماری، تنیس باز بریتانیایی با پیروزی در فینال جام کوئینز، اولین قهرمانی اش در این فصل را جشن گرفت.

ماری در بازی فینال جو ویلفرد سونگا از فرانسه را در ۳ ست شکست داد. سونگا که پیش از این با حذف رافائل نادال، مرد شماره یک تنیس جهان، شگفتی ساز شده بود، ست اول را از ماری برد و در ست دوم هم تا آستانه پیروزی پیش رفت. اما در نهایت کار به تای بریک کشید و باخت. ماری در ست سوم به راحتی کار را تمام کرد.

ماری پس از بالای سر بردن جام قهرمانی گفت: "در نیمه نهایی برابر رادیک بازی کردم که یک آزمایش بسیار سخت برای من بود. در این دیدار هم سونگا خوب بازی کرد ولی می توانم بگویم یکی از بهترین نمایش هایم را روی زمین چمن داشتم. در رقابت های کوئینز من یکی از جذاب ترین هفته های دوران حرفه ایم را گذراندم و خوشحالم که در نهایت با قهرمانی هم برای من همراه بود."

او همچنین گفت: "در این رقابت ها استرس نداشتم و با خیال کاملا راحت به توپ ضربه می زدم. البته اگر نگاهی به اسامی شرکت کننده های این تورنمنت بیندازید متوجه می شوید که قهرمانی در اینجا چندان هم ساده نیست. به همین خاطر این قهرمانی ارزش زیادی برای من دارد و از این راه توانستم به بهترین نحو ممکن خودم را برای گرنداسلم ویمبلدون آماده کنم."

ماری پیش از این در سال ۲۰۰۹ هم قهرمان جام کوئینز شده بود.

فراز کمالوند از مربیگری در تبریز محروم شد

عزیز الله محمدی، رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال ایران می گوید فراز کمالوند، حق ندارد فصل آینده سرمربی تراکتورسازی تبریز باشد.

آقای محمدی به ایسنا گفت: "همان طور که خود کمالوند گفته او به غیر از تبریز می‌تواند در هر تیم دیگری فعالیت کند و مشکلی از این بابت ندارد."

اولین بار است که فدراسیون فوتبال ایران یک مربی را از کار در یک شهر خاص محروم می کند. این فدراسیون پیش از این، مربیانی چون فرهاد کاظمی و فیروز کریمی را از حضور در لیگ برتر فوتبال ایران منع کرده بود. گفته می شود این تصمیمات نتیجه احکام ستاد موسوم به "ستاد منشور اخلاقی فوتبال ایران" است.

محمدی به دلایل محرومیت کمالوند اشاره روشنی نکرده، با این حال برخی گمانه زنی ها حاکی از آن است که واکنش های تماشاگران پرتعداد آذری در بازیهای فصل گذشته، دلیل اصلی این تصمیم بوده است. گفته می شود مسئولان فوتبال ایران معتقدند کمالوند با مصاحبه هایش طرفداران تیم تراکتورسازی را تحریک می کرده است.

از امیر قلعه نویی، سرمربی فصل گذشته تیم سپاهان به عنوان جانشین احتمالی کمالوند نام برده می شود.

احتمال بازگشت استیلی به پرسپولیس

حق نشر عکس mehr
Image caption تیم پرسپولیس با مربیگری علی دائی جام حذفی باشگاههای ایران را بالای سر برد

حبیب کاشانی سرپرست باشگاه پرسپولیس، علی دایی، حمید استیلی، منصور ابراهیم زاده، حمید درخشان و محمد مایلی کهن را نامزدهای مربیگری تیم فوتبال این باشگاه معرفی کرد.

کاشانی دوشنبه شب در برنامه تلویزیونی ۹۰ مدعی شد که با وجود اختلافات فراوان با دایی، همچنان او را گزینه اول سرمربیگری تیم می داند. دایی اما گفت حاضر نیست فصل آینده با کاشانی کار کند.

برخی منابع غیر رسمی در تهران از توافق نهایی با حمید استیلی خبر داده اند. به نوشته این منابع دوستی کاشانی با استیلی باعث شده، برخلاف ادعای سرپرست باشگاه، او تنها گزینه برای جانشینی علی دایی باشد.

استیلی که سابقه بازی در تیم پرسپولیس و تیم ملی ایران را هم دارد، پیش از این به عنوان دستیار افشین قطبی، روی نیمکت پرسپولیس هم نشسته است.

مطالب مرتبط