دایی برای ادامه مربیگری در پرسپولیس اعلام آمادگی کرد

علی دائی حق نشر عکس mehr
Image caption تیم پرسپولیس با مربیگری علی دائی به قهرمانی جام حذفی رسید

سخنگوی باشگاه پرسپولیس مدعی شد که علی دایی، برای ماندن در این تیم اعلام آمادگی کرده است.

به گفته منصور بیگ محمدلو، دایی یکی از سه نفری است که برنامه هایش برای مربیگری در پرسپولیس را به مسئولان این باشگاه داده است.

ابراز تمایل دایی برای ماندن در پرسپولیس در شرایطی است که او پیش از این اعلام کرده بود، دیگر حاضر نیست با حبیب کاشانی، سرپرست موقت این باشگاه همکاری کند.

آقای بیگ لو گفت نمی تواند جزییات برنامه دایی را فاش کند. او در عین حال توضیح داد که حمید استیلی و حمید درخشان، دو نفر دیگر از بازیکنان سابق پرسپولیس، به مانند دایی برنامه هایشان را به مدیران باشگاه داده اند.

پرسپولیس، کمتر از یک هفته پیش با مربیگری دایی قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شد. این تیم در بازیهای فصل لیگ برتر، روی پله چهارم ایستاد.

برخی گمانه زنی ها حاکی از آن است که ادامه مدیریت حبیب کاشانی، حمید استیلی را به نیمکت پرسپولیس خواهد رساند. با این حال کنار گذاشته شدن علی سعیدلو از ریاست سازمان تربیت بدنی و معرفی حمید سجادی به عنوان نامزد وزارت ورزش و جوانان، احتمال تغییر در مدیریت باشگاه پرسپولیس را افزایش داده است.

واکنش جانشین بن همام به احتمال ریاست بر کنفدراسیون فوتبال آسیا

حق نشر عکس Reuters
Image caption فیفا تا اطلاع ثانوی بن همام را از هرگونه فعالیتی مربوط به فوتبال محروم کرده است

سرپرست چینی کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت که نمی خواهد در این زمان به ریاست دائم بر این کنفدراسیون فکر کند.

ژانگ جی لونگ، چندی پیش به دنبال محرومیت محمد بن همام قطری، ریاست موقت AFC را به عهده گرفت.

او که به تازگی در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در مالزی مستقر شده، گفت: "هنوز زمان آن نرسیده که به ریاست دائم فکر کنم."

ژانگ ۵۹ ساله در عین حال، چنین اتفاقی را غیر ممکن ندانست و گفت: "الان زمان همکاری اعضا است و نباید به مسائلی فراتر از وضعیت موجود فکر کرد."

سرپرست کنفدراسیون آسیا افزود: "تنها کاری که می خواهم انجام بدهم آشنایی با مسائل اجرایی و روزمره است. البته اهدافی هم داریم که حفظ ثبات، افزایش اتحاد بین اعضا و توسعه فوتبال از جمله آنها است."

وی که بعد از محرومیت بن همام به دلیل پرداخت رشوه به اعضای اتحادیه فوتبال کارائیب، به عنوان نایب رئیس ارشد کنفدراسیون آسیا جانشین وی شده است، ظاهرا برنامه ای برای ایجاد تغییرات بزرگ در نحوه اداره فوتبال قاره کهن ندارد.

محمد بن همام، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، متهم است که در رقابت انتخاباتی با سپ بلاتر سوئیسی بر سر ریاست فیفا، به اعضای فدراسیون های حوزه دریای کارائیب رشوه داده است.

فیفا تا اطلاع ثانوی او را از هر گونه فعالیت مربوط به فوتبال منع کرده است.

نجات بازیکنان تیم ملی مکزیک از اتهام دوپینگ

فدراسیون فوتبال مکزییک گفت نتیجه آزمایش دوم پنج بازیکنی که به دلیل دوپینگ از مسابقات قهرمانی کونکاکاف محروم شده بودند، منفی است.

به گزارش اسوشیتدپرس از مکزیکو سیتی، این پنج بازیکن که 'گیلرمو اوچوآ' دروازه بان تیم امریکا و 'فرانسوآ رودریگز' مدافع آیندهوون هم در بین آنها بودند، هفته گذشته در آزمایشگاه دانشگاه لس آنجلس دوباره مورد آزمایش قرار گرفتند که نتیجه همه آنها منفی اعلام شده است.

قرار است نمونه های اولیه که روز ۲۱ مه گرفته شده بودند، دوباره مورد آزمایش قرار بگیرند.

سه بازیکن دیگر متهم به دوپینگ در تیم ملی مکزیک 'ادگار دوئناس' مدافع و 'آنتونیو نلسون'' هافبک از تولوکا مکزیک و همچنین 'کریستیان برمودز' از تیم آتلانته هستند.

گفته می شود علت مثبت اعلام شدن دوپینگ این افراد استفاده از غذای آلوده به ماده غیر مجاز 'کلن بوترول' است.

شکایت مارادونا از دو شرکت اینترنتی در چین

حق نشر عکس Getty
Image caption دیه گو آرماندو مارادونا به تازگی سرمربیگری تیم الوصل امارات را پذیرفته است

دیه گو مارادونا، فوق ستاره سابق فوتبال آرژانتین از دو شرکت چینی به دلیل استفاده بدون مجوز از نام و تصویرش شکایت کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مارادونا در شکایت خود درخواست ۲۰ میلیون یوآن غرامت از شرکت وب پورتال 'سینا' و همچنین شرکت 'The9' کرده است که با استفاده از نام او، بازی 'Winning Goal' را طراحی کرده اند.

'چن شی' سخنگوی دادگاه جرایم اینترنتی چین در این باره گفت: مارادونا روز دوشنبه شکایت خود را مطرح کرده است.

شرکت های سینا و The9 از ژوئن گذشته این بازی را وارد بازار کرده اند با وجود این مارادونا معتقد است هرگز این دو شرکت چینی از او برای استفاده از نام و تصویرش اجازه نگرفته اند.

شرکت The9 ضمن عذرخواهی از مارادونا مدعی شده از سوی یک فرد چینی که گفته بود مارادونا قرارداد استفاده از نامش را امضا کرده، فریب خورده است.

مارادونا با انتشار بیانیه ای اعلام کردعذرخواهی شرکت The9 را نمی پذیرد و از حق قانونی خود برای پیگیری این مسئله استفاده خواهد کرد.

مارادونا به تازگی سرمربی تیم الوصل امارات شده و چالش تازه ای را آغاز کرده است.

حکم اعدام برای بازیکن سابق تیم ملی فوتبال امارات

دادگاهی در امارات متحده عربی، فائز جمعه،یکی از بازیکنان سابق تیم ملی فوتبال این کشور را به اعدام محکوم کرد.

جرم فائز جمعه، که سابقه بازی در تیم شارجه را هم دارد، شرکت در یک نزاع دسته جمعی در سال ۲۰۰۸ و قتل عمد است.

به گزارش گلف نیوز، محمد نجیب، یکی دیگر از بازیکنان تیم شارجه و موسی جمعه برادر فائز جمعه نیز به دلیل شرکت در این نزاع دسته جمعی، به اعدام محکوم شده اند.

پیش از این، دادگاه تجدید نظر شارجه جمعه را به یک سال زندان محکوم کرده بود که دادگاه عالی ابوظبی آن را لغو کرد.

دادگاه عالی ابوظبی اعلام کرده است جمعه و همدستانش برای شرکت در این نزاع دسته جمعی از قبل برنامه ریزی و سلاح سرد حمل کرده بودند.

مطالب مرتبط