'علی کریمی به پرسپولیس بر می‌گردد'

کریمی حق نشر عکس fars
Image caption کریمی اولین خرید پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال ایران است

علی کریمی، ستاره تیم ملی فوتبال ایران بار دیگر پیراهن تیم محبوبش، پرسپولیس را به تن خواهد کرد.

وب سایت باشگاه پرسپولیس خبر داد که کریمی با حبیب کاشانی، سرپرست این باشگاه به توافق نهایی رسیده است.

این اولین خرید پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال ایران است.

کریمی که سابقه بازی در بایرن مونیخ آلمان را هم دارد، اخیرا توسط کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران، به این تیم فراخوانده شده است.

او فصل گشته بازیکن تیم استیل آذین تهران بود اما نیم فصل دوم را در شالکه ۰۴ آلمان بازی کرد.

کریمی دو سال پیش به دنبال اختلاف با مدیران وقت پرسپولیس، از این تیم جدا شد. خبر توافق با او در شرایطی است که پرسپولیس هنوز سرمربی اش را انتخاب نکرده است.

مسئولان باشگاه پرسپولیس می گویند علی دایی، حمید استیلی و حمید درخشان برای قبول سرمربیگری این تیم اعلام آمادگی کرده اند.

محمد مایلی کهن یکی از ۵ نامزد این پست، به درخواست باشگاه پرسپولیس پاسخ رد داده است. منصور ابراهیم زاده، سرمربی فصل گذشته ذوب آهن هم یکی دیگر از نامزدهای سرمربیگری در پرسپولیس است.

نگرانی از احتمال اخلال در المپیک ۲۰۱۲ توسط قذافی

مسئولان برگزاری بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن از تلاش احتمالی معمر قذافی، رهبر لیبی برای اختلال در این مسابقات ابراز نگرانی کردند.

روزنامه دیلی تلگراف در گزارشی نوشت: مقامات مسئول برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن در دیدارهای خصوصی گفته اند که نگران هستند معمر قذافی تلاش کند از بلیت های اختصاص یافته به این کشور برای ایجاد اختلال در المپیک استفاده کند.این در حالی است که قرار است حدود ۱۲۰ تن از سران کشورهای مختلف جهان از این مسابقات دیدن کنند.

به نوشته دیلی تلگراف مقامات مسوول المپیک در انگلستان در تلاش هستند تا قذافی و رابرت موگابه، رهبر زیمبابوه را از این مسابقات دور نگاه دارند.

منابع آگاه می گویند هر چند قذافی و موگابه بنا بر قوانین المپیک واجد شرایط حضور هستند اما به دلیل ممنوعیت مسافرت، نمی توانند برای دیدن این مسابقات به لندن سفر کنند.

مقامات برگزاری مسابقات المپیک صدها قطعه بلیت در اختیار «محمد قذافی» فرزند ارشد دیکتاتور لیبی قرار داده اند. محمد قذافی ریاست کمیته ملی المپیک لیبی را عهده دار است.

پس از آنکه کمیته بین المللی المپیک موفق نشد لیبی را اخراج کند ، سازمان دهندگان المپیک لندن، طبق مقررات مجبور شدند بلیت هایی به لیبی بفروشند.

مسئولان المپیک باید به تمام ۲۰۵ کشور عضو در صورت درخواستشان و بدون توجه به ملاحظات سیاسی بلیت بفروشند.

مطالب مرتبط