ابراهیم زاده به پرسپولیس برنامه نمی دهد

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption منصور ابراهیم زاده می گوید می خواهد به کارش در تیم ذوب آهن ادامه دهد

منصور ابراهیم زاده، سرمربی تیم ذوب آهن اصفهان می گوید برای هدایت پرسپولیس در فصل آینده برنامه ای نمی دهد و قصد دارد به کارش در ذوب آهن ادامه دهد.

این درحالی است که حبیب کاشانی، سرپرست باشگاه پرسپولیس پیش تر گفته بود آقای ابراهیم زاده به عنوان یکی از گزینه های سرمربیگری پرسپولیس در فصل آینده، به این باشگاه برنامه خواهد داد.

سرمربی ذوب آهن در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: "سرپرست باشگاه پرسپولیس توسط چند واسطه‌ از من برنامه خواسته بود، اما من روز جمعه در تماس با ایشان اعلام کردم برنامه ای به پرسپولیسی ها نمی دهم."

آقای ابراهیم زاده افزود: "من فقط برنامه ام را به باشگاه ذوب آهن داده ام و دنبال آن هستم که تیمی قدرتمند و قوی در ذوب آهن ببندم تا با اقتدار در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و فصل آینده لیگ برتر و جام حذفی به میدان برود."

به این ترتیب تا کنون علی دایی، حمید استیلی و حمید درخشان گزینه هایی هستند که برنامه خود را برای سرمربیگری پرسپولیس در فصل یازدهم لیگ برتر ارائه کرده اند.

محمد مایلی کهن نیز از گزینه های مورد نطر پرسپولیس بود، اما از ارائه برنامه به باشگاه خودداری کرد.

هاشمیان: دوست دارم در پرسپولیس بمانم

وحید هاشمیان، مهاجم فصل پیش پرسپولیس می گوید از حضور در این تیم راضی است و دوست دارد همچنان در پرسپولیس بماند.

هاشمیان که پس از سال ها بازی دربوندس لیگا، اواسط فصل گذشته به پرسپولیس پیوست گفت: "از انتخابی که کردم صددرصد رضایت دارم. زمانی که به پرسپولیس آمدم پیشنهادهای دیگری از تیم های ایرانی و خارجی داشتم، اما دوست داشتم در ایران بازی کنم و پرسپولیس با طرفدارانش بهترین انتخاب برای من بود."

به گزارش خبرگزاری ایسنا، او درباره حضورش در رقابت های فصل آینده گفت: "باشگاه پرسپولیس هنوز تماسی با من نگرفته است. من به زودی به آلمان می روم و منتظر پیشنهاد هستم، اما اگر بخواهم بازی کنم، دوست دارم در ایران و در پرسپولیس بازی کنم."

هاشمیان در ارزیابی عملکرد فصل قبل پرسپولیس گفت تیم فراز و نشیب زیادی داشت، ولی با کسب مقام چهارمی در لیگ و قهرمانی در جام حذفی، فصل را به خوبی به پایان رساند.

مک‌لیش سرمربی استون ویلا شد

باشگاه استون ویلا، الکس مک‌لیش را به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی کرد.

مک‌لیش که پنج روز پیش از سرمربیگری بیرمنگام، تیم همشهری و رقیب جدی استون ویلا استعفا کرده بود، پس از امضای قراردادی سه ساله با استون ویلا گفت: "افتخار می کنم که فرصت هدایت تیمی با این تاریخ فوق العاده به من داده شده است."

انتخاب این سرمربی ۵۲ ساله اسکاتلندی با مخالفت برخی هواداران استون ویلا روبرو شده بود. حدود پانصد طرفدار این تیم روز چهارشنبه با حضور مقابل باشگاه به انتخاب او اعتراض کردند.

با این همه، پل فالکنر، مدیر اجرایی باشگاه می گوید مک‌لیش برای هدایت استون ویلا فرد مناسبی است.

باشگاه بیرمنگام با انتشار بیانیه ای استون ویلا را به "ترغیب" مک‌لیش به جدایی از بیرمنگام متهم کرده و اعلام کرده است از این باشگاه شکایت خواهد کرد. بیرمنگام همچنین به خاطر دو سال و سه ماهی که از قرارداد مک‌لیش پیش از جدا شدنش از تیم باقی ‌مانده بود، خواهان دریافت پنج میلیون و چهارصد هزار پوند خسارت شده است.

مک‌لیش مربی‌گری را از سال ۱۹۹۴ آغاز کرد و پیش از پیوستن به بیرمنگام در سال ۲۰۰۷، سرمربی تیم هایی چون گلاسکو رنجرز و تیم ملی اسکاتلند بود.

بیرمنگام فوریه گذشته با هدایت با او قهرمان کارلینگ کاپ انگلستان شد، اما در رقابت های لیگ برتر موفق نبود و در آخرین هفته لیگ برتر به دسته پایین تر سقوط کرد.

برنامه فصل آینده لیگ برتر انگلستان اعلام شد

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption منچستر یونایتد قهرمان فصل گذشته لیگ برتر انگلستان است

برنامه دیدارهای فصل آینده لیگ برتر فوتبال انگلستان اعلام شد و طبق آن، منچستر یونایتد، قهرمان فصل گذشته در اولین بازی فصل جدید مهمان وست برومویچ خواهد بود. چلسی، نایب قهرمان فصل پیش نیز دیدار اول خود را در زمین استوک سیتی برگزار می کند.

دیدارهای فصل آینده لیگ برتر از ۱۳ اوت (۲۲ مرداد) آغاز خواهد شد.

در بین چهار تیم اول فصل گذشته، آرسنال فصل جدید را سخت‌ تر شروع می کند. این تیم پس از اولین بازی در زمین نیوکاسل، در خانه با لیورپول روبرو خواهد شد و سپس برای دیدار با منچستر یونایتد باید به شهر منچستر سفر کند.

لیورپول در هفته اول میزبان ساندرلند قرار خواهد بود و جردن هندرسون، مهاجم این تیم که با قراردادی بیست میلیون پوندی به لیورپول پیوسته است، در اولین بازی مقابل تیم سابقش قرار می گیرد.

دو تیم تازه صعود کرده کویینز پارک رنجرز و سوانسی نیز در اولین دیدار خود به ترتیب با بولتون و منچستر سیتی روبرو خواهند شد.

مطالب مرتبط