امید ایران در اربیل بر عراق غلبه کرد

تیک امید ایران حق نشر عکس ISNA
Image caption تیمی که در مجموع دو دیدار برنده شود به مرحله نخست گروهی از رقابت های مقدماتی المپیک ۲۰۱۲ در منطقه آسیا راه پیدا خواهد کرد.

تیم ملی فوتبال امید ایران در شهر اربیل، با نتیجه ۱-۰ میزبان خود عراق را مغلوب کرد.

این بازی از دور رفت مرحله حذفی رقابت های مقدماتی المپیک لندن در منطقه آسیا به انجام رسید.

محسن مسلمان بازیکن تیم فوتبال ملوان بندرانزلی، در نیمه نخست پس از دریافت توپ از علی عسگر و عبور از دام آفساید، با دروازه بان حریف رو در رو شد و گل پیروزی ایران را به ثمر رساند.

در این مسابقه کریم انصاری‌فرد و آرش افشین مهاجمان تیم امید ایران که در ترکیب تیم ملی بزرگسالان نیز قرار دارند، موقعیت های گلزنی شان را از دست دادند.

محسن مسلمان غیر از گلی که به ثمر رساند، همراه با احسان حاج صفی دیگر ملی پوش حاضر در ترکیب تیم امید، کمربند میانی زمین را از آن امیدهای ایران کرده بود.

عراق که در المپیک ۲۰۰۴ آتن به عنوان چهارم رقابت های فوتبال دست یافته، در دقایق پایانی این بازی حملات دامنه داری را روی دروازه ایران پایه گذاری کرد.

جدی ترین موقعیت عراق در دقیقه ۸۰ رقم خورد و شوت مهاجم این تیم پس از برخورد به تیر افقی دروازه روانه خارج شد.

علیرضا منصوریان سرمربی تیم ملی امید، برای پیروزی در بازی امروز از این ترکیب استفاده کرد: حامد لک، میلاد فخر الدینی، شجاع خلیل آزاد، رسول کر، احسان حاج صفی، سامان آقا زمانی، علیرضا مرزبان، آرش افشین، محسن مسلمان، حمیدرضا علی عسگر و کریم انصاری فرد.

دیدار برگشت دو تیم ساعت۲۰ پنجشنبه این هفته در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

تیمی که در مجموع دو دیدار برنده شود به مرحله نخست گروهی از رقابت های مقدماتی المپیک ۲۰۱۲ در منطقه آسیا راه پیدا خواهد کرد.

سوپرلیگ دو و میدانی اروپا

سومین دوره رقابت های موسوم به "قهرمانی تیم های اروپا" که از سال ۲۰۰۹ پایه گذاری شده است، در چهارشهر اروپایی برگزار شد.

پیش از این، عنوان این رقابت ها کاپ اروپا بود که از سال ۱۹۶۵ برگزار می شد. اما با تغییراتی در جزئیات برگزاری رقابت ها، مسابقات به صورت همزمان و طی دو روز در ۴ شهر اروپایی به انجام می رسد.

رقابت های سوپرلیگ در استکهلم، لیگ اول در ترکیه، لیگ دوم در صربستان و لیگ سوم نیز در ایسلند برگزار شد.

از مهم ترین نتایج رقابت های سوپرلیگ امسال، رکوردهای جالب توجه کریستوف لماتیه دونده سرعت فرانسه بود.

او ۱۰۰ متر را در ۹ ثانیه و ۹۵ صدم ثانیه دوید تا رکورد بازی ها و رکورد ملی کشورش را کاهش دهد. این دونده ۲۱ ساله در ۲۰۰ متر هم قهرمان شد.

۱۱۰ متر بامانع را اندی ترنر از انگلستان فتح کرد. مدال طلای ۴۰۰ متر بامانع هم نصیب دیوید گرین از همین کشور شد.

پرش ۲متر و ۳۵ سانتیمتری دیمیترو دیمیانوک اوکراینی از دیگر رکوردهای چشمگیر رقابت ها بود.

دوهای نیمه استقامت، جولانگاه دوندگان اسپانیایی بود. مانوئل اولمدو در ۱۵۰۰، خوان کارلوس هیگوئرو در ۳ هزار و خسوس اسپانا در ۵هزار متر بهترین حدنصاب ها را به جا گذاشتند.

در پرتاب دیسک، روبرت هارتینگ آلمانی که قهرمان سال ۲۰۰۹ جهان است با ۶۵ متر و ۶۳ سانتیمتر اول شد.

در رقابت های زنان، شارلن توماس بریتانیایی با بهترین حدنصاب فصل، قهرمان ۱۵۰۰ متر شد.

در پرش بانیزه، آنا روگوفسکا از لهستان با ۴.۷۵ متر اول شد و در پرش ارتفاع نیز اما گرین سوئدی طلا گرفت.

در رقابت های ازمیر ترکیه، نوویساد صربستان و ریکیاویک در ایسلند، رکوردهای جالب توجهی به ثبت نرسید.

حق نشر عکس Getty
Image caption آخرین باری که یک تنیس باز بریتانیایی این رقابت ها را فتح کرد، قبل از جنگ جهانی دوم و در سال ۱۹۳۶ بود که فرد پری توانست جام را نصیب خود کند.

آغاز صدوبیست و پنجمین ویمبلدون

۱۲۵مین دوره رقابت های تنیس ویمبلدون از صبح دوشنبه آغاز می شود.

آخرین باری که یک تنیس باز بریتانیایی این رقابت ها را فتح کرد، قبل از جنگ جهانی دوم و در سال ۱۹۳۶ بود که فرد پری توانست جام را نصیب خود کند.

اما حالا اندی ماری بریتانیایی که با فتح رقابت های روی چمن لندن به این مسابقات آمده در آمادگی مطلوبی برای تهدید موقعیت بزرگان تنیس جهان به سر می برد.

او به عنوان مرد شماره ۴ تنیس جهان در دور اول به مصاف دانیل خیمنو تراور از اسپانیا خواهد رفت.

در رقابت های امسال، رافائل نادال مرد شماره یک جهان که در رنکینگ برترین های جهان فقط ۶۵ امتیاز از جوکوویچ پیش است، در دور اول به مصاف مایکل راسل از آمریکا خواهد رفت.

نادال در شرایطی بری دفاع از عنوان قهرمانی اش پا به میدان گذاشته که هفته گذشته در رقابت های لندن، مغلوب جو ویلفرید سونگا از فرانسه شد.

نوواک جوکوویچ از صربستان در دور اول به مصاف جرمی چاردی از فرانسه خواهد رفت. راجر فدرر که فینال رولان گاروس را به نادال واگذار کرد، با میخائیل کوکوشکین از ازبکستان رویارو خواهد شد.

مطالب مرتبط