دایی نیامد، استیلی سرمربی پرسپولیس شد

حق نشر عکس fr
Image caption حمید استیلی در فصل ۸۷ ـ ۸۶ لیگ برتر در کنار افشین قطبی، پرسپولیس را به قهرمانی ایران رساند

حمید استیلی، بازیکن و مربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس تهران به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی شد.

خبر انتخاب استیلی برای هدایت تیم پرسپولیس در شرایطی اعلام شد که روز گذشته کمیته فنی سه نفره باشگاه پرسپولیس متشکل از بیژن ذوالفقارنسب، محمد پنجعلی و محمد زادمهر، علی دایی را به عنوان سرمربی پرسپولیس در فصل آتی لیگ برتر برگزیده بود. اما دایی شرط کمیته فنی برای همکاری با حبیب کاشانی سرپرست این باشگاه را نپذیرفت.

علی دایی که نخستین گزینه کمیته فنی باشگاه بود، تاکید داشت که فقط با مدیرعامل منتخب هیات مدیره همکاری خواهد کرد.

اما کمیته فنی باشگاه پرسپولیس پس از معرفی علی دایی به عنوان سرمربی این تیم، گزینش خود را مشروط به اعلام همکاری کامل دایی با حبیب کاشانی عنوان کرده و از او خواسته بود، ظرف ‌١٢ ساعت پاسخ خود را به باشگاه اعلام کند.

علی دایی نیز پاسخی کتبی خطاب به این باشگاه صادر کرده است.

او ضمن تشکر از آن چه حسن نیت و اعتماد کمیته فنی دانسته، تاکید کرده است فقط با مدیرعاملی که از سوی هیات مدیره معرفی شود، به همکاری صمیمانه، صادقانه و همه جانبه خواهد پرداخت.

باشگاه های پرسپولیس و استقلال در حال حاضر مدیرعامل ندارند و با سرپرستی حبیب کاشانی و علی فتح الله زاده اداره می شوند.

واکنش کمیته فنی

حق نشر عکس mehr
Image caption علی دایی تاکید داشت که فقط با مدیرعامل منتخب هیات مدیره همکاری خواهد کرد

محمد پنجعلی عضو کمیته فنی باشگاه پرسپولیس می‌گوید اگر چه از جواب دایی جا خورده است اما اطمینان دارد که برنامه استیلی می‌تواند بار دیگر پرسپولیس را در مسیر موفقیت قرار دهد.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس در سال های گذشته گفت: "فکر نمی‌کردیم مسائلی که عنوان کردیم با مخالفت دایی همراه شود. البته او رفتار خوبی داشت و فقط اعلام کرد ترجیح می‌دهد به پرسپولیس نیاید."

پنجعلی یادآور شد زمانی که اعضای این کمیته از علی دایی به عنوان سرمربی فصل آینده نام برده بودند، تحت هیچ فشاری نبوده اند.

پنجعلی همچنین یادآور شد که دایی او را به عنوان مدیر فنی پیشنهادی اش معرفی کرده بود. ضمن آن که استیلی هم چنین پیشنهادی داده است.

به اعتقاد این عضو کمیته فنی باشگاه پرسپولیس، اگر آرامش در تیم وجود داشته باشد، این پتانسیل در پرسپولیس هست که قهرمان لیگ برتر شود.

همکاری مجدد کاشانی و استیلی

حق نشر عکس ISNA
Image caption باشگاه پرسپولیس در حال حاضر مدیرعامل ندارد و با سرپرستی حبیب کاشانی اداره می شود

حمید استیلی در فصل ۸۷ ـ ۸۶ لیگ برتر در کنار افشین قطبی، پرسپولیس را به قهرمانی ایران رساند.

او بعداً بارها عنوان کرد که افشین قطبی با پیشنهاد او به کاشانی به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شد. اما بعداً با اختلاف نظر بین استیلی و قطبی، روابط آن ها دچار گسست و به همکاری شان پایان دادند.

حبیب کاشانی و حمید استیلی پیش از این تاکید کرده بودند که خارج از میدان ورزش نیز با یکدیگر روابط دوستانه ای دارند.

علی دایی نیز در مصاحبه های پایان فصل، کاشانی را متهم کرده بود که مربی فصل بعد خود را برگزیده و حتی تاییدیه کمپ تمرینی این تیم را نیز از او گرفته است.

دایی همچنین گفته بود، مرزبان مربی بدنسازی و از دوستان استیلی با حسین کعبی تماس گرفته و خواستار پیوستن مجدد او به پرسپولیس برای فصل آینده شده است.

حسین کعبی که در فصل گذشته لیگ برتر برای استیل آذین به میدان رفت، این اظهارات دایی را تایید نکرد.

این سومین بار بود استیلی در آستانه سرمربیگری پرسپولیس می ایستاد.

بخش فارسی سایت گل پس از تصمیم کمیته فنی برای انتصاب علی دایی، از این اتفاق به عنوان سومین ناکامی متوالی استیلی در انتخاب به عنوان سرمربی پرسپولیس یاد کرده بود.

وقتی برنامه های استیلی برای هدایت پرسپولیس با پاسخ رد کمیته فنی باشگاه مواجه شد؛ او به خبرنگاران گفت: "وقتی دایی برنامه‌اش را به باشگاه داده معنایش این است که می‌توانند همکاری کنند. این کمیته بهترین فرد را انتخاب کرد."

استیلی تاکید کرده بود که از انتخاب نشدن خودش برای هدایت پرسپولیس ناراحت نیست.

حمید استیلی اما در پی تغییر تصمیم کمیته فنی، به باشگاه پرسپولیس رفت تا پیرامون برنامه هایش برای هدایت این تیم، با حبیب کاشانی گفتگو کند.

مطالب مرتبط