ماداگاسکار و متاليست خاركف، حريفان تداركاتی تيم ملی فوتبال ايران

متالیست خارکف حق نشر عکس .
Image caption ایران در پنجمین روز از اردوی اتریش، دیداری تدارکاتی با تیم باشگاهی متالیست خارکف از اوکراین برگزار خواهد کرد

تیم ملی فوتبال ایران برای برپایی اردوی تدارکاتی، روز چهارشنبه ۸ تیر عازم اتریش می‌شود.

با تصمیم کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، این اردوی اروپایی ۱۲ روز ادامه خواهد داشت.

محل اردو در ۱۷۰ کیلومتری وین پایتخت اتریش قرار دارد. تمرینات از عصر چهارشنبه آغاز خواهد شد و تا روز ۱۸ تیر ادامه خواهد داشت.

ایران در پنجمین روز از اردوی اتریش، دیداری تدارکاتی با تیم باشگاهی متالیست خارکف از اوکراین برگزار خواهد کرد.

یک روز مانده به پایان اردو، بازی تدارکاتی دیگری پیش بینی شده است که به گفته فدراسیون فوتبال ایران، احتمال دارد فقط دیداری درون اردویی بین ملی پوشان باشد.

تیم ایران ۱۹ تیر باز خواهد گشت تا در دیداری دوستانه با ماداگاسکار روبرو شود.

ایران همچنین دو دیدار رفت و برگشت با مالدیو پیش رو خواهد داشت. این بازی در مرحله حذفی از رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ در منطقه آسیا برگزار خواهد شد.

بازیکنانی که ازسوی کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران برای حضور در اردوی اتریش دعوت شده اند، به شرح زیر هستند.

دروازه بانان: مهدی رحمتی، شهاب گردان، علیرضا حقیقی و میثاق معمارزاده

مدافعان: خسرو حیدری، حسین ماهینی، سید جلال حسینی، هادی عقیلی، محمد نصرتی، پژمان منتظری، احسان حاج صفی و مهرداد پولادی

خط میانی: آندرانیک تیموریان، قاسم حدادی فر، مصطفی سیفی، پژمان نوری، محمدرضا خلعتبری، حمیدرضا علی عسگر، هادی نوروزی، علی کریمی، میثم بائو، میلاد زنیدپور، ایمان مبعلی و مازیار زارع

مهاجمان: کریم انصاری فرد، رضا نوروزی، سعید دقیقی، مهرداد اولادی، محمد قاضی و آرش افشین.

خط خورده ها چه کسانی هستند

حق نشر عکس AP

در اولین فهرست کی روش، ۲۸ بازیکن حضور داشتند. عباس محمدی دروازه بان تراکتورسازی تبریز از جمله نفراتی بود که به اردوهای بعدی دعوت نشد.

حسن رودباریان و بهادر عبدی از راه آهن ری نیز که در اردوی نخست حضور داشتند، از جلب نظر سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران برای فراخوانی مجدد بازماندند.

عباس محمدرضایی (سایپای البرز)، مرتضی کاشی (صبا قم)، روح الله عرب (صنعت نفت آبادان)، عبدالله کرمی (شاهین بوشهر) نیز به رغم دعوت به اردوی اول، جایی در اردوی دوم نداشتند.

ابراهیم میرزاپور سنگربان تیم سقوط کرده پیکان قزوین نیز به اردوی دوم دعوت نشد. از ۲۸ بازیکن اردوی اول، ۱۱ بازیکن به اردوی دوم دعوت شدند.

اما از بازیکنان اردوی دوم نیز تعدادی از بازیکنان، جایی در اردوی اتریش نخواهند داشت.

محمد غلامی، قاسم دهنوی، محمد ابراهیمی، محمدباقر صادقی، فرشید طالبی و سیدمحمد حسینی نفرات حاضر در اردوی دوم بودند که نامشان از فهرست جدید کی روش حذف شده.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پیش از فینال جام حذفی، ۹ بازیکن پرسپولیس را نیز در فهرست خود گنجانده بود.

از آن جمع، رضا نورمحمدی به اتفاق حسین بادامکی، محمد نوری، امیرحسین فشنگچی و محمد منصوری در فهرست مسافران اتریش قرار ندارند.

حق نشر عکس kkk

علی دایی سرمربی پیشین پرسپولیس با انتقاد از خط خوردن محمد نوری گفته است: "نوری در فصل جاری عصای دست من بود. خوب بازی کرد، گل زد، پاس داد و برای تیمش بسیار مؤثر بود. اما کی روش بدون آن که یک جلسه تمرینی او را ببیند خطش زده. واقعا کار کی روش عجیب بود و دلیلش را هم نمی‌دانم."

از جمع سپاهانی ها، محسن بنگر از فهرست کی روش خارج شده و محرم نویدکیا نیز با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال، تصمیم گرفت از همراهی تیم ملی خودداری کند.

کی روش همچنین، پیش از این درباره عدم دعوت از جواد نکونام گفته بود؛ بازی‌های تیم نکونام هنوز تمام نشده و این بازیکن نسبت به تیمش تعهد دارد.

با این حال به رغم پایان لیگ های اروپایی، کاپیتان تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا باز هم به اردو دعوت نشده است.

مطالب مرتبط